Προς το περιεχόμενο

Ποια mirrorless


Mariosm1085

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 4/1/2021 στις 4:23 ΜΜ, babisskg είπε

     Θα συμφωνήσω με το σημείο ότι παντρεύεσαι σύστημα και εδώ πρέπει να πούμε πως άσχετα αν ο φίλος που ζήτησε την άποψη όλων γύρω από το ποια μιρορλες θα ήταν πιο κατάλληλη , αυτό ακριβώς είναι και το πράγμα που θα έπρεπε να αποτελέσει το ξεκίνημα για την έρευνα του .

   Ποιό λοιπόν σύστημα μιρορλες και αναφέρομαι σε μάρκα και μοντέλο , θα είναι πιο φιλικό διαχρονικά για τον μέσο χρήστη , από πλευράς γκάμας φακών που τυχόν θα θελήσει να προσθέσει στην συνέχεια , πόσο μπορεί να κοστίσει κάτι τέτοιο κλπ , αν υπάρχει γκάμα αξεσουάρ γνήσια η after market και πόσο εύκολα βρίσκονται .

  Η κατηγορία ασχέτως μάρκας είναι τεχνικά πολύ καλά εξοπλισμένη , στην συνέχεια όμως τα πράγματα αρχίζουν να παίρνουν τον ανήφορο και ένα παράδειγμα είναι πως η Olympus έχει ιδιαίτερα ακριβούς φακούς αν πάμε στην pro σειρά , όχι προσιτούς για τον μέσο χρήστη .

  

  Λίγη περισσότερη έρευνα χρειάζεται αφού το να μεταφερθούμε από την μια μάρκα στην άλλη μελλοντικά , κάτι όχι απίθανο να συμβεί , θα κοστίσει αρκετά .

  

Έχετε απόλυτο δίκιο όλοι σας. Και εγώ για αυτόν τον λόγο το ψάχνω όσο μπορώ πριν προβώ σε αγορα. 

Φυσικά αν υπήρχαν τα ατελείωτα χρήματα σίγουρα πιστεύω θα ήθελα να δοκιμάσω όλα τα συστήματα και μετά να κρατούσα αυτό που θα μου άρεσε πιο πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Mariosm1085 είπε

Έχετε απόλυτο δίκιο όλοι σας. Και εγώ για αυτόν τον λόγο το ψάχνω όσο μπορώ πριν προβώ σε αγορα. 

Φυσικά αν υπήρχαν τα ατελείωτα χρήματα σίγουρα πιστεύω θα ήθελα να δοκιμάσω όλα τα συστήματα και μετά να κρατούσα αυτό που θα μου άρεσε πιο πολύ.

   Μην τα δοκιμάσετε , αφού ξεφυτρώνουν το ένα πίσω από το άλλο σαν κρεμμυδάκια πλέον , θα χάσετε τον μπούσουλα .

   Είναι προτιμότερο να βγάζετε φωτογραφίες ακόμη και με κάτι λίγο παλιότερο , να βελτιώσετε τις τεχνικές σας παρά να χαθείτε στον κυκεώνα των reviews και των αναλύσεων επί αναλύσεις Ω αναλύσεις !!! 

  Έχει γεμίσει η οικουμένη από ελαφρά μεταχειρισμένες μηχανές , γενικώς και αορίστως , με ούτε 10.000 κλικ , διότι όλοι θέλουν να δοκιμάσουν το κάτι άλλο , το κάτι πιο καινούργιο , το πιο εξελιγμένο .

  Ναι , για να βγάλετε φωτογραφίες χρειάζεστε και μια φωτογραφική μηχανή .

IMG_20210106_131450_859.jpg

Επεξ/σία από babisskg
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...