Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι τιμες Δεκεμβριου https://www.heron.gr/media/vcjmmwok/ttφα-αυτονομίες_v4.pdf

με 0,058 στο double και 0,068 στο gas home ειναι προφανες οτι πρεπει αμεσα να μετακομισουμε αλλου. Ακομα και αν ειναι στα νεα του ΗΡΩΝ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά! Ημουν στην elpe ρευμα και αεριο έχοντας το προγραμμα double energy home fix -50%, Σεπτέμβρη '21 πληρώνωντας το ΦΑ με πολύ καλές τιμές για 2 χρόνια. Μιλώντας μαζί τους, ρώτησα αν θα συνεχίσω να παίρνω την έκπτωση -50% στην κατανάλωση μετά την λήξη του συμβολαίου και μου απάντησαν πως θα σταματήσει αυτό και θα περάσω στο basic τιμολόγιο και θα πληρώνω και ρήτρα, κατι που το βρήκα λογικό. Αυτό με φόβησε και τα πήγα όλα, ρεύμα και αέριο στον Ηρων που είχε καλύτερες τιμές (Double Home Flex). Ωσόσο μου ήρθε εκκαθαριστικός elpe πάλι με την έκπτωση, δε μου την είχαν κόψει (πχ. Οκτωβριος '23 πλήρωσα 0,048 -50%).  Μάλλον μου δώσανε λάθος πληροφορία και έκανα βλακεία. Το μόνο σίγουρο είναι πως τώρα έμπλεξα με τις εξυπνάδες του ΗΡΩΝ.... 

Επεξ/σία από dEUS_X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, thermaikos4 είπε

οι τιμες Δεκεμβριου https://www.heron.gr/media/vcjmmwok/ttφα-αυτονομίες_v4.pdf

με 0,058 στο double και 0,068 στο gas home ειναι προφανες οτι πρεπει αμεσα να μετακομισουμε αλλου. Ακομα και αν ειναι στα νεα του ΗΡΩΝ

0,09 αρχικές 😂

άνοιξε στο myrae , το ξεφτίλισε ....

_________________

το θετικό είναι οτι μου έφυγε κάθε σκέψη να πάω για το 150άρι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, korakios said:

0,09 αρχικές 😂

άνοιξε στο myrae , το ξεφτίλισε ....

_________________

 

Aκόμα θυμάμαι τη κοπελιά που με πήρε μεσημεριάτικα τηλέφωνο και μου χάλασε τον ύπνο...

"Μα γιατί φύγατε... βιαστήκατε... εμείς είμαστε φτηνότεροι..." 😅

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Se7en92 είπε

Αυτή τη στιγμή ποιος είναι ο καλύτερος πάροχος για ρεύμα κ φυσικό αέριο?

κανένας απο τη στιγμή που αναφέρεσαι σε double , όπου και να πας χασούρα θα έχεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Se7en92 είπε

Δεν υποτίθεται ότι με double θα είναι πιο οικονομικό?

ακριβώς , υποτίθεται αλλά δεν είναι , όπου κερδίζεις στο ένα χάνεις στο άλλο , καλύτερα ξεχωριστά το φθηνότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Se7en92 είπε

 Elpedison ή protergia?

Αν έβαζα 1+1 ποίο για φυσικό αέριο ποίο για ρεύμα 

για ρεύμα στο άλλο νήμα, για Δεκ τρέχει μια καλή προσφορά

Για ΦΑ εξαρτάται αν πιστεύεις οτι πρέπει να κλείσεις σταθερό ή όχι , με δέσμευση ή χωρίς .

κατέβασε το excel της καρφιτσωμένης αναρτησης(διάνασε και το σημείο που λέει για τα προγράμματα με άγνωστη τιμή προμήθειας μιας και ανα πάσα στιγμή μπορούν να βάλουν ότι τιμή τους κατέβει όπως και διάβασες στην προηγούμενη σελίδα)  και αφού βάλεις kw (όχι κυβικά) ανα έτος , μαντεύεις και τιμή TTF

Κοιτάς τα αποτελέσματα και ξαναρωτάς :)

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Se7en92 είπε

 Elpedison ή protergia?

Αν έβαζα 1+1 ποίο για φυσικό αέριο ποίο για ρεύμα 

Εγω εμεινα ελπε αλλαζοντας προγραμματα και σε ρευμα και σε αεριο και θα εχω 100ε στον πρωτο του ρευματος και 120ε στον πρωτο τπυ αεριου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, fysikos είπε

Εγω εμεινα ελπε αλλαζοντας προγραμματα και σε ρευμα και σε αεριο και θα εχω 100ε στον πρωτο του ρευματος και 120ε στον πρωτο τπυ αεριου 

100/730*30=4,11€ ανα μήνα

https://www.elpedison.gr/Uploads/Documents/132171/DB 018_01_01-23_Double Energy Home Smart.pdf

ρίξε μια ματιά τι υπέγραψες

φυσικά για τα 120€ υποτίθεται οτι έχεις άλλο pdf που σου στείλανε , ρίξε και εκεί μια ματιά , αν μπορείς ανέβασέ το χωρίς προσωπικά στοιχεία για τυχών περίεργους όρους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, korakios είπε

100/730*30=4,11€ ανα μήνα

https://www.elpedison.gr/Uploads/Documents/132171/DB 018_01_01-23_Double Energy Home Smart.pdf

ρίξε μια ματιά τι υπέγραψες

φυσικά για τα 120€ υποτίθεται οτι έχεις άλλο pdf που σου στείλανε , ρίξε και εκεί μια ματιά , αν μπορείς ανέβασέ το χωρίς προσωπικά στοιχεία για τυχών περίεργους όρους

24 μηνες δεσμευση στην ΕΛΠΕ δεν υπεγραφα και να μου κανανε δωρο λαμποργκινι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, fredd0 είπε

24 μηνες δεσμευση στην ΕΛΠΕ δεν υπεγραφα και να μου κανανε δωρο λαμποργκινι

δεν έχει δέσμευση το smart , πέρυσι νομίζω δίναν 300+€ και δεν πήγε κανένας 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...