Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, aenaos15 είπε

Ποιος στο ειπε αυτό???

Μια χαρά μπαίνει!!!

και εμένα κλειδωμένο είναι στο mydei ενώ στο ρευμα λειτουργεί η πάγια. 

λογικά θα γίνεται με αλλο τροπο μέσα από το ebanking της τράπεζας με τον κωδικό rf.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, fotisbasm είπε

Ελα εκατσα και στο υπολογισα πιο καλα και ειναι 4,6 ευρω την ημερα .

τωρα για το omg  πεζουν πολλα ρολο , ο λεβητας ειναι ικανοποιητικος ? τα σωαμα τα εκανες χημικο καθαρισμο ? ειναι μονοκατοικια ? εχει μονωση? εχει κουφοματα καλα? το σπιτι ηταν κλειστο? αναψατε τωρα την θερμανση? ο θερμοστατης ειναι σταθερος ή ανεβοκατεβαζετε? 

οπως καταλαβες ειναι παρα πολλα !!! που οφειλονται σε μια καταναλωση , οπως ειπε και ο korakios υπαρχει αλλο νημα για αυτο το θεμα , απλα σου απαντησα εδω για να εχεις μια εικονα

Το αναλύω στο άλλο θέμα μην σπαμαρουμε και εδώ, αυτό με της καταναλώσεις!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vagos789 είπε

image.png.32bb67312049b21fceb040d7545a508a.pngΜια χαρα μπαινει,δεν θυμαμαι με ποιον τροπο αλλα μπαινει.

 

2 ώρες πριν, aenaos15 είπε

Ποιος στο ειπε αυτό???

Μια χαρά μπαίνει!!!

Ίσως μπαίνει με online banking, όχι στο myDEH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, The_Judas είπε

και εμένα κλειδωμένο είναι στο mydei ενώ στο ρευμα λειτουργεί η πάγια. 

λογικά θα γίνεται με αλλο τροπο μέσα από το ebanking της τράπεζας με τον κωδικό rf.

Εθνική τράπεζα δεν δεχεται πάγια για φυσικό αέριο ΔΕΗ ,ενώ δεχεται κανονικά το ρευμα. Μιλησα με το chat  αφου προσπαθουσα και δεν μπορουσα να καταχωρισω παγια και μου το επιβεβαιωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, βλέπω πως η Ελπ@ντισον για την ώρα είναι η μόνη που έχει σταθερό για κοινόχρηστη παροχή αερίου. Το ΦΑ το χρησιμοποιούμε μόνο για θέρμανση, άρα χειμερινούς μήνες που είναι και τα υψηλά τουτουφου (TTF) η προστασία αυτή θεωρώ πως είναι προς όφελός μας. Η ερώτηση είναι η εξής: στην παροχή φυσικού αερίου κάνει τις λοβιτούρες που κάνει και στο ρεύμα ή είναι πιο νορμάλ; Γιατί έχω φοβηθεί από αυτά που έκανε στα ρεύματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, killer_instinct είπε

Η ερώτηση είναι η εξής: στην παροχή φυσικού αερίου κάνει τις κιλοβιτούρες που κάνει και στο ρεύμα ή είναι πιο νορμάλ;

δεν βγάζει νόημα , κάνε αναδιατύπωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, killer_instinct said:

Η ερώτηση είναι η εξής: στην παροχή φυσικού αερίου κάνει τις λοβιτούρες που κάνει και στο ρεύμα ή είναι πιο νορμάλ; Γιατί έχω φοβηθεί από αυτά που έκανε στα ρεύματα.

Ο μετρητής αερίου γράφει κυβικά τα οποία πολλαπλασιάζεις x11.6

Πχ 100 κυβικά * 11.6 = 1160 λοβιτούρες

Έπειτα πολλαπλασιάζεις τις λοβιτούρες με τη τιμή προμήθειας για να δεις τι θα πληρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το GAS MAX HOME του ΗΡΩΝ είναι το ίδιο με το double flex? Ποια είναι η διαφορα του? Το έψαξε κανείς? Στην ουσία έχεις την ίδια τιμή με το double χωρίς να χρειάζεται να έχεις και το ρεύμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, skantsos είπε

Αυτό το GAS MAX HOME του ΗΡΩΝ είναι το ίδιο με το double flex?

όχι

2 λεπτά πριν, skantsos είπε

Ποια είναι η διαφορα του?

δε χρειάζεται double και μάλλον άλλες άγνωστες τιμές

3 λεπτά πριν, skantsos είπε

Το έψαξε κανείς?

ναι

3 λεπτά πριν, skantsos είπε

Στην ουσία έχεις την ίδια τιμή με το double χωρίς να χρειάζεται να έχεις και το ρεύμα?

όχι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι

δε χρειάζεται double και μάλλον άλλες άγνωστες τιμές

ναι

όχι

Είσαι καταιγιστικός, δεν σε προλαβαίνουμε😜.

Δεν ξέρω τιμή Δεκεμβρίου για το double flex να συγκρίνω αν είναι καλύτερο η χειρότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, skantsos είπε

Δεν ξέρω τιμή Δεκεμβρίου για το double flex να συγκρίνω αν είναι καλύτερο η χειρότερο

η τιμή έχει βγει στο site του προγράμματος

https://www.heron.gr/media/f1nfd55z/gas-max-αυτονομίες.pdf

και γενικά στο excel κάτω χαμηλά έχω ιστορικό απο τις τιμές προγραμμάτων με άγνωστη προμήθεια

για τα νέα αυτά προγράμματα έχω αρχική τιμή για τεχνικούς λόγους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

δεν βγάζει νόημα , κάνε αναδιατύπωση

Δεν έγραψα κιλοβιτουρες, έγραψα λοβιτούρες: https://el.m.wiktionary.org/wiki/λοβιτούρα

Εννοώντας τα τρικ που έκανε η εν λόγω εταιρεία με τους λογαριασμούς ρεύματος στο παρελθόν.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, killer_instinct είπε

Δεν έγραψα κιλοβιτουρες, έγραψα λοβιτούρες: https://el.m.wiktionary.org/wiki/λοβιτούρα

Εννοώντας τα τρικ που έκανε η εν λόγω εταιρεία με τους λογαριασμούς ρεύματος στο παρελθόν.  

οκ, πάλι δεν καταλαβαίνω τι τρικ εννοείς , δυστυχώς πρέπει να ρωτάς συγκεκριμένα πράγματα για συγκεκριμένες απαντήσεις . όπως το θέτεις τώρα η απάντηση είναι κανείς δεν ξέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

οκ, πάλι δεν καταλαβαίνω τι τρικ εννοείς , δυστυχώς πρέπει να ρωτάς συγκεκριμένα πράγματα για συγκεκριμένες απαντήσεις . όπως το θέτεις τώρα η απάντηση είναι κανείς δεν ξέρει

Αναφέρομαι στο εξελάκι για το ρεύμα που λέει δίπλα στην ελπεντισον «προσοχή σε αυτήν την εταιρία», και έχει ένα σύνδεσμο σε άλλο νήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, killer_instinct είπε

Αναφέρομαι στο εξελάκι για το ρεύμα που λέει δίπλα στην ελπεντισον «προσοχή σε αυτήν την εταιρία», και έχει ένα σύνδεσμο σε άλλο νήμα.

 

1 λεπτό πριν, killer_instinct είπε

κανείς δεν ξέρει

επίσης είναι πρόγραμμα με άγνωστο τρόπο τιμολόγησης

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...