Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, EchiDNA είπε

Τα δικαιολογητικά υποβάλλονται μέχρι 15/7/24. Επιλέξιμα είναι τα τιμολόγια από 1/10/23 μέχρι 31/3/24

Λογαριασμοί βγαίνουν με βάση τις μετρήσεις που γίνονται από την ΕΔΑ. 4 μετρήσεις το χειμώνα και μία το καλοκαίρι. Τόσοι είναι και οι λογαριασμοί που εκδίδονται από τη ΔΕΗ.

Για το πότε γίνονται μετρήσεις στην περιοχή σου μπορείς να το αναζητήσεις στην σελίδα της ΕΔΑ

https://www.edathess.gr/kataxwrhsh-endeikshs-metrhth/periodikotita-katametrisis-fysikou-aeriou/

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Οπότε θα μου έρθει έντυπος λογαριασμός για τον Νοέμβριο.... θεωρητικά πρέπει να έχει αποσταλεί ήδη (1-15/11) αναφέρεται. 

Θα υπάρχει και dei.gr όμως κάποια πληροφορία η μόνο έντυπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, The_Judas είπε

θεωρητικά ναι. αλλά καλύτερα ρώτα σε κατάστημα.  εμένα μου είπαν ότι το δικαιούμαι.

 

4 ώρες πριν, korakios είπε

εξαρτάται καθαρά απο τον υπάλληλο που θα τύχεις

___________________________________

τσίμπησε η Ζενίθ στο Τ2 με 0,05681 , όποιος έχει τιμή Νοεμβρίου απο τη Φυσικό Αέριο ας ποστάρει (ακόμα Αύγουστο έχουν ....)

Λοιπόν ανανέωσα σε gas control μέσω τηλεφώνου κι ο υπάλληλος μου είπε πως θα έχω κανονικά την έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Λοιπόν ανανέωσα σε gas control μέσω τηλεφώνου κι ο υπάλληλος μου είπε πως θα έχω κανονικά την έκπτωση.

αν είναι ο ίδιος που θα ολοκληρώσει τη μετάβαση και πατήσει τα κουμπάκια που χρειάζονται τότε 99,99% θα πάρεις το δώρο (όχι έκπτωση)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, NickTheMeat είπε

Οι κοντρολάδες το λιγουρεύεστε το benefit?

καλημερα , οχι γιατι βγαινει με την τωρινη τιμη στα 0,05211954 και ερχονται ιανουαριος και φεβρουαριος , κλτ. μετα θα παμε σε benefit 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, PedroG είπε

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Οπότε θα μου έρθει έντυπος λογαριασμός για τον Νοέμβριο.... θεωρητικά πρέπει να έχει αποσταλεί ήδη (1-15/11) αναφέρεται. 

Θα υπάρχει και dei.gr όμως κάποια πληροφορία η μόνο έντυπα;

Στο myΔΕΗ θα υπάρχει ενημέρωση. Μάλιστα το ποσό πληρωμής βγαίνει 2-3 μέρες πριν το pdf και φυσικά πριν την αποστολή του έντυπου λογαριασμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, NickTheMeat είπε

Οι κοντρολάδες το λιγουρεύεστε το benefit?

Ειδικά τώρα που θα αρχίσουν να πέφτουν οι επιδοτήσεις στα κυμαινόμενα ράι θρού...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, EchiDNA είπε

Στο myΔΕΗ θα υπάρχει ενημέρωση. Μάλιστα το ποσό πληρωμής βγαίνει 2-3 μέρες πριν το pdf και φυσικά πριν την αποστολή του έντυπου λογαριασμού.

ουδεμια Ενημερωση - αποδεικτικο - λογαριασμος .....κατι....τοσο My dei οσο και εντυπα απο την κυρία ΔΕΗ!!! τριτος μηνας λειτουργιας!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, PedroG είπε

ουδεμια Ενημερωση - αποδεικτικο - λογαριασμος .....κατι....τοσο My dei οσο και εντυπα απο την κυρία ΔΕΗ!!! τριτος μηνας λειτουργιας!

 

παρε την ΕΔΑ και ρωτα ποτε εγινε η τελευταια καταμετρηση και ποτε θα γινει η επομενη. Η ΔΕΗ δε βγαζει εναντι λογαρισμους απο οσο ξερω, μονο εκκαθαριστικους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, PedroG είπε

ουδεμια Ενημερωση - αποδεικτικο - λογαριασμος .....κατι....τοσο My dei οσο και εντυπα απο την κυρία ΔΕΗ!!! τριτος μηνας λειτουργιας!

 

Στη δική μου περίπτωση και λόγω του τρόπου τιμολόγησης (μετά από καταμέτρηση και όχι έναντι) είχα λογαριασμό στις 17/6 και μετά στις 20/10. 4 μήνες δηλαδή.

Πιστεύω ότι όπου να ναι θα βγει και σε σένα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, NickTheMeat είπε

Οι κοντρολάδες το λιγουρεύεστε το benefit?

 

2 ώρες πριν, apouxereis είπε

Ειδικά τώρα που θα αρχίσουν να πέφτουν οι επιδοτήσεις στα κυμαινόμενα ράι θρού...

Τα έχουμε πει:

Ακόμα συμφέρει το Control (μέχρι χθες το TTF Δεκεμβρίου διαμορφώνεται στα 46,603).

Βασικά ακόμα δεν έχουμε κάψει και πολύ αέριο, άρα τα περί λιγούρας ας γίνουν πρόβλεψη τιμής για τον χειμώνα που ξεκινάει από την Κυριακή (σύμφωνα με τις προβλέψεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...