Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, techient είπε

Και εμένα στο τηλέφωνο μου τα είχαν ζητήσει.

Μετά πήγα στο κατάστημα και δεν τα ζήτησαν.

Γενικά όσον αφορά την ΔΕΗ, νομίζω ότι αν έχεις την δυνατότητα να πας σε κατάστημα, θα γίνει η δουλειά σου και άμεσα και σίγουρα.

Τέλεια ευχαριστώ , γνωρίζουμε τα δικαιολογητικά που θα χρειαστώ από κοντά; μιας και είμαι ηδη στην ΔΕΗ 2 χρόνια με ενεργή σύνδεση και βλεπω δικαιολογητικά για αλλαγή ονόματος/νέα σύνδεση και αλλαγή προμηθευτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, ExTaCy1337 είπε

Τέλεια ευχαριστώ , γνωρίζουμε τα δικαιολογητικά που θα χρειαστώ από κοντά; μιας και είμαι ηδη στην ΔΕΗ 2 χρόνια με ενεργή σύνδεση και βλεπω δικαιολογητικά για αλλαγή ονόματος/νέα σύνδεση και αλλαγή προμηθευτή.

Ταυτότητα πάρε μαζί και ένα αντίγραφο λογαριασμού. Πάρε και ένα εκκαθαριστικό να βρίσκεται.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, ExTaCy1337 said:

Τέλεια ευχαριστώ , γνωρίζουμε τα δικαιολογητικά που θα χρειαστώ από κοντά; μιας και είμαι ηδη στην ΔΕΗ 2 χρόνια με ενεργή σύνδεση και βλεπω δικαιολογητικά για αλλαγή ονόματος/νέα σύνδεση και αλλαγή προμηθευτή.

Αν είσαι ήδη πελάτης με ενεργή σύνδεση, μόνο ταυτότητα χρειάζονται. Όλα τα άλλα στοιχεία τα έχουν.

Αλλά όπως λέει και ο @EchiDNA, για να είσαι σίγουρος, πάρε μαζί σου αντίγραφο λογαριασμού και μισθωτήριο ή Ε9

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, doll είπε

Καλημέρα. Τι γίνεται με τις τιμές στο αέριο? Τελικά να πάμε στο σταθερό της ΔΕΗ?

 

Μέχρι στιγμής είναι πιο συμφέρων το Control (ελάχιστα σε σχέση με το νέο Benefit, αρκετά σε σχέση με το παλιό Benefit).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω μπλεξει με ΔΕΗ φυσικο Αεριο και δε βρισκω ακρη ουτε με σφαιρες.....

Ξερει κανεις ποτε εκδιδεται λογαριασμος ΦΑ απο την εν λογω κυρια και αν με παιρνει να υποβαλλω τα παραστατικα για επιδομα θερμανσης ΦΑ οταν με το καλο τα εκδωσει.... Εχω υποβαλλει αιτηση και ειμαι στους δικαιουχους επιδοματος αλλα δε ξερω αν θα εκδωσει καποια στιγμη η ΔΕΗ λογαριασμο και πως θα ενημερωθω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, PedroG είπε

Παιδια εχω μπλεξει με ΔΕΗ φυσικο Αεριο και δε βρισκω ακρη ουτε με σφαιρες.....

Ξερει κανεις ποτε εκδιδεται λογαριασμος ΦΑ απο την εν λογω κυρια και αν με παιρνει να υποβαλλω τα παραστατικα για επιδομα θερμανσης ΦΑ οταν με το καλο τα εκδωσει.... Εχω υποβαλλει αιτηση και ειμαι στους δικαιουχους επιδοματος αλλα δε ξερω αν θα εκδωσει καποια στιγμη η ΔΕΗ λογαριασμο και πως θα ενημερωθω!

Τα δικαιολογητικά υποβάλλονται μέχρι 15/7/24. Επιλέξιμα είναι τα τιμολόγια από 1/10/23 μέχρι 31/3/24

Λογαριασμοί βγαίνουν με βάση τις μετρήσεις που γίνονται από την ΕΔΑ. 4 μετρήσεις το χειμώνα και μία το καλοκαίρι. Τόσοι είναι και οι λογαριασμοί που εκδίδονται από τη ΔΕΗ.

Για το πότε γίνονται μετρήσεις στην περιοχή σου μπορείς να το αναζητήσεις στην σελίδα της ΕΔΑ

https://www.edathess.gr/kataxwrhsh-endeikshs-metrhth/periodikotita-katametrisis-fysikou-aeriou/

Επεξ/σία από EchiDNA
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, PedroG said:

Παιδια εχω μπλεξει με ΔΕΗ φυσικο Αεριο και δε βρισκω ακρη ουτε με σφαιρες.....

Ξερει κανεις ποτε εκδιδεται λογαριασμος ΦΑ απο την εν λογω κυρια και αν με παιρνει να υποβαλλω τα παραστατικα για επιδομα θερμανσης ΦΑ οταν με το καλο τα εκδωσει.... Εχω υποβαλλει αιτηση και ειμαι στους δικαιουχους επιδοματος αλλα δε ξερω αν θα εκδωσει καποια στιγμη η ΔΕΗ λογαριασμο και πως θα ενημερωθω!

Από πότε έχεις να λάβεις λογαριασμό και πόσες καταμετρήσεις έχουν μεσολαβήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα με καλέσαν από ζενίθ να μου προτείνουν το Gas home fix σταθερό με 0.049 /kw και χωρίς ρήτρα. Το θέμα είναι ότι έκλεισα καταλάθος το τηλέφωνο και δεν μπόρεσα να μάθω περισσότερα, ενώ και στο site της ζενίθ δεν αναφέρεται κάποιο σταθερό πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, vali είπε

Σήμερα με καλέσαν από ζενίθ να μου προτείνουν το Gas home fix σταθερό με 0.049 /kw και χωρίς ρήτρα. Το θέμα είναι ότι έκλεισα καταλάθος το τηλέφωνο και δεν μπόρεσα να μάθω περισσότερα, ενώ και στο site της ζενίθ δεν αναφέρεται κάποιο σταθερό πρόγραμμα.

Δε ξέρω για ποιο λόγο, αλλά το έχουν - καλά - κρυμμένο το συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Το έχουν μέσα στο "Gas Home Now" -> τέρμα κάτω "Εκπτώσεις και Λοιπές Χρεώσεις".

Ή πιο εύκολα: Ειδικοί Όροι Σύμβασης Προμήθειας: GAS HOME NOW FIXED

Επεξ/σία από kkaragki
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vali είπε

Σήμερα με καλέσαν από ζενίθ να μου προτείνουν το Gas home fix σταθερό με 0.049 /kw και χωρίς ρήτρα. Το θέμα είναι ότι έκλεισα καταλάθος το τηλέφωνο και δεν μπόρεσα να μάθω περισσότερα, ενώ και στο site της ζενίθ δεν αναφέρεται κάποιο σταθερό πρόγραμμα.

είναι στο excel , επίσης η τιμή που σου είπε είναι για double , αν την τσιμπήσεις χωρίς double με παζάρι πόσταρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Καλησπέρα, αυτή τη στιγμή είμαι στο benefit αορίστου χρόνου. Αν κάνω συμβόλαιο στο gas control δικαιούμαι τα 50 ευρώ δώρο;

θεωρητικά ναι. αλλά καλύτερα ρώτα σε κατάστημα.  εμένα μου είπαν ότι το δικαιούμαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, parlapipas25 είπε

Καλησπέρα, αυτή τη στιγμή είμαι στο benefit αορίστου χρόνου. Αν κάνω συμβόλαιο στο gas control δικαιούμαι τα 50 ευρώ δώρο;

εξαρτάται καθαρά απο τον υπάλληλο που θα τύχεις

___________________________________

τσίμπησε η Ζενίθ στο Τ2 με 0,05681 , όποιος έχει τιμή Νοεμβρίου απο τη Φυσικό Αέριο ας ποστάρει (ακόμα Αύγουστο έχουν ....)

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ekrepali είπε

Από πότε έχεις να λάβεις λογαριασμό και πόσες καταμετρήσεις έχουν μεσολαβήσει;

Δεν έχω λάβει ποτέ λογαριασμό δεν ξέρω πόσο πληρώνω ποσο χρεώνεται και τι.

Την επόμενη εβδομάδα κλείνω τρεις μήνες σύνδεση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...