Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω στο Excel στην Formula για το Zenith Gas Home Fix , εχει και το -50 στο τελος που νομίζω εμπιμπτει μόνο στην ΔΕΗ. @korakios Επιβεβαιωσέτο οτι θελει αν ειναι αλλαγή. Γιατι αν ειναι ετσι ειναι οτι βγάζει + 50 στην τιμη. Επίσης, πιστευετε επειδη ειμαι ηδη στην Zenith απο το 2020 και Ρευμα και Αεριο, ειναι καλή επιλογή να μιας π μ στειλανε για να διαλεξω συμβολαιο στην Zenith για το αεριο να πάω στο Fixed ή να διαλεξω κάποιο κυμαινόμενο της Zenith. Δεν ξερω αν εχω υπομονη και χρονο να ασχολουμαι με την ΔΕΗ μετα απο αυτά π διάβασα παραπάνω. Ευχαριστω 
Τα Double γιατι δεν συμφέρουν;

Επεξ/σία από antonio91tech
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα βγήκε πριν μερικές ημέρες και δεν πήρα 50ευρώ για την μετάβαση σε control. Ο λογαριασμός ήταν μόλις 22 ευρώ γιατι δεν έκανα το δίμηνο σχεδόν καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aκόμα ταλαιπωρία με την ΔΕΗ.
Τους στέλνω ολα τα δικαιολογητικά, μου λενε οι σωληνωσεις δεν φαινονται.
Τους εξηγω στο τηλ. οτι ειναι ο μετρητης εξωτερικος σε φραχτη κλπ. μου λενε το σημειωνουμε για να το δουν στο αρμοδιο τμημα και να προχωρησει η αιτησή σας.
Μου ξανα λενε για τις σωληνωσεις, τους στελνω φωτογραφιες απο την αυλη, που αναθεμα αν καταλαβαίνουν κατι, και οι θεουληδες μου στελνουν και μου λενε οτι εχω εκρεμμοτητα στο "ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΚΙΝΗΤΟ" ενω τους εχω στειλει 2 φορες το μισθωτηριο.
Παιρνω τηλ. και μου λενε οτι το αρμοδιο τμημα τους εχει πει οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ το μισθωτηριο.
Φυσικά οταν ρωτούσα πώς γινετε ενα pdf 2 σελίδων, και ενώ το βλέπω σε 2 απεσταλμένα mail , να "μην εχει φτάσει ολοκληρό" απάντηση δεν πήρα.
Απάντηση δεν πήρα οταν ρώτησα και γιατι οσο με ζαλίζατε με τις σωληνώσεις δεν ειχατε δεί οτι το μισθωτήριο "ηρθε μισο" όπως λετε και μου το λετε τώρα?
Αίτηση απο 25/10 τηλεφωνικά, η οποία εχει παει στα ανάθεμα επείδη οι υπαλλήλοι τους λέγανε οτι να 'ναι στις περισσότερες επικοινωνίες μας.

Επεξ/σία από TasosPk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@TasosPk έχω αναφέρει εδώ πώς πρέπει να φαίνεται η φωτογραφία.

Eπίσης είσαι σίγουρος ότι το μισθωτήριο σου είναι 2 σελίδες και όχι 3; Εμένα το μισθωτήριο του μαγαζιού είναι 3 σελίδες. Στη 3η σελίδα αναγράφονται η διεύθυνηση ακινήτου, η ενεργειακή κλάση και το ΑΜ του επιθεωρητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, antonio91tech είπε

Νομίζω στο Excel στην Formula για το Zenith Gas Home Fix , εχει και το -50 στο τελος που νομίζω εμπιμπτει μόνο στην ΔΕΗ. @korakios Επιβεβαιωσέτο οτι θελει αν ειναι αλλαγή. Γιατι αν ειναι ετσι ειναι οτι βγάζει + 50 στην τιμη. Επίσης, πιστευετε επειδη ειμαι ηδη στην Zenith απο το 2020 και Ρευμα και Αεριο, ειναι καλή επιλογή να μιας π μ στειλανε για να διαλεξω συμβολαιο στην Zenith για το αεριο να πάω στο Fixed ή να διαλεξω κάποιο κυμαινόμενο της Zenith. Δεν ξερω αν εχω υπομονη και χρονο να ασχολουμαι με την ΔΕΗ μετα απο αυτά π διάβασα παραπάνω. Ευχαριστω

ωραίος , το διόρθωσα (είχα κάνει επικόλληση απο της ΔΕΗ και μου ξέφυγαν τα -50)

5 ώρες πριν, antonio91tech είπε

Τα Double γιατι δεν συμφέρουν;

γιατί όπου κερδίζεις στο ένα χάνεις στο άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

1 hour ago, mourouzis2005 said:

σε συνδυασμό 2.9 λεπτά φυσικό αέριο για 2 χρόνια.

Δεν υπάρχει περίπτωση να σου έδωσαν gas home fix με 0.029.

Λογικά σου πρότειναν το gas home star με "σταθερή τιμή" 0.029 συν ρήτρα αναπροσαρμογής ΤΤF. 

Spoiler

4.jpg.36c99f0f691ac981f52c88336b066bb2.jpg

Mην ασχολείσαι, δε συμφέρει.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, korakios είπε
Στις 17/11/2023 στις 11:26 ΠΜ, antonio91tech είπε

ωραίος , το διόρθωσα (είχα κάνει επικόλληση απο της ΔΕΗ και μου ξέφυγαν τα -50)

Παρακαλω τίποτα. Το κατάλαβα λέω θα πήρες copy paste το άλλο από κάτω κ το ξέχασες να το αφαιρέσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/11/2023 στις 12:02 ΜΜ, supermarioarv είπε

βγήκε και σε εμένα λογαριασμός φυσικου αερίου μετά την μετάβαση απο benefit σε contol και πιστώθηκε το 50αρικο του δώρου 

Είχες πάρει ήδη το 50αρικο me benefit? 

Στις 17/11/2023 στις 1:29 ΜΜ, tzitzikas2 είπε

εμένα βγήκε πριν μερικές ημέρες και δεν πήρα 50ευρώ για την μετάβαση σε control. Ο λογαριασμός ήταν μόλις 22 ευρώ γιατι δεν έκανα το δίμηνο σχεδόν καθόλου.

Από ΔΕΗ σε ΔΕΗ μου είπαν ότι δεν παίρνεις το 50 άδικο. Θα ενημερωσω και εγώ το νήμα όταν με το καλό βγει λογαριασμός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, doncorlrone είπε

Είχες πάρει ήδη το 50αρικο me benefit? 

Από ΔΕΗ σε ΔΕΗ μου είπαν ότι δεν παίρνεις το 50 άδικο. Θα ενημερωσω και εγώ το νήμα όταν με το καλό βγει λογαριασμός 

οχι δεν ειχα παρει το 50 αρικο του benefit (ηθελε συμβολαιο ενος χρονου και δεν το εκανα τοτε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω, πόσοι πάροχοι φυσικού αερίου υπάρχουν στην Ελλάδα, αρχικά νόμιζα η ΔΕΣΦΑ ή όπως αλλιώς λέγεται. Ποιοι είναι ιδιωτικοί, ποιοι δημόσιοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gousias είπε

Για να καταλάβω, πόσοι πάροχοι φυσικού αερίου υπάρχουν στην Ελλάδα, αρχικά νόμιζα η ΔΕΣΦΑ ή όπως αλλιώς λέγεται.

ΔΕΣΦΑ είναι ο διαχειριστής δικτύου και έχει αρμοδιότητα στην εισαγωγή αερίου στην Ελλάδα

ΕΔΑ Θεσσαλίας-Θεσ/κης-Αττικής με τη ΔΕΔΑ ενώθηκαν και  διαχειρίζονται το δίκτυο μεταφοράς εσωτερικά στην Ελλάδα (μέσω αγωγών ή δεξαμενών )

η ΔΕΠΑ έχει πολυσύνθετο ρόλο (παλιά νομίζω ήταν με τη ΔΕΣΦΑ) και είναι αρμόδια για το δίκτυο στην Ελλάδα , έργα , διανομή φυσικού αερίου σε προμηθευτές κτλ

21 λεπτά πριν, gousias είπε

Ποιοι είναι ιδιωτικοί, ποιοι δημόσιοι;

δεν υπάρχουν δημόσιοι πάροχοι αερίου , δες τα προγράμματα που έχουν οι πάροχοι στην καρφιτσωμένη ανάρτηση 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/11/2023 στις 1:56 ΜΜ, Thresh είπε

Τον Φεβρουάριο του 2020 ξεκίνησα από Benefit (24μηνο), τον Σεπτέμβριο του 2021 πήγα στο 12μηνο Control (0.020), τον Αύγουστο του 2022 πήγα στο επόμενο 12μηνο Control (0.125), τον Φεβρουάριο του 2023 ξαναπήγα στο 24μηνο Benefit και τον Οκτώβριο του 2023 πάλι στο νέο 12μηνο Control (0.050).

Ούτε μια φορά δεν είχα πέναλτι. 

Μέσω ίντερνετ η πήγες σε κατάστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...