Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χθες ήθελα να κάνω νέο συμβόλαιο με ΔΕΗ, να μεταφέρω το αέριο από elpedison σε ΔΕΗ, και μου ζήτησαν στοιχεία από την ιδιοκτήτρια, όπως ΑΦΜ/email/εφορία που υπάγεται/διεύθυνση κατοικίας/τηλέφωνο κλπ.

Δεν τα είχα, και το έκλεισα μέχρι να βρω τα στοιχεία της, πριν λίγο είπα να πάρω τηλέφωνο ξανά για να ρωτήσω, δηλαδή αν δεν μου τα δώσεις, δεν μπορώ να κάνω συμβόλαιο, και μου είπαν ότι μπορεί να μην την καλέσουν ποτέ, όμως είναι απαραίτητα να τα δώσω. Και τους λέω, αφού υπάρχει ενοικιαστήριο, θα κάνουμε μεταφορά από elpedison σε ΔΕΗ, είναι το αέριο στο όνομα μου, τι δουλειά έχει η ιδιοκτήτρια, τι πρωτόγονα πράγματα είναι αυτά, μετά τους είπα αφού θα σας δώσω το τηλέφωνο/ ΑΦΜ/όνομα/διεύθυνση,  δεν σας φτάνουν, γιατί δεν παίρνετε εσείς τηλέφωνο να την ρωτήσετε, και όχι πρέπει να μας τα δώσετε κλπ κλπ κλπ.

Χθες είχα δώσει τα στοιχεία μου για να κάνω και ρεύμα στην ΔΕΗ, μου έστειλαν τα έγραφα που πρέπει να συμπληρώσω, αλλά πραγματικά σκέφτομαι να τους πάρω τηλέφωνο, και να τους πω να πάνε να γ......, μετά από τόσα χρόνια, πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ChristosG82 είπε

Χθες ήθελα να κάνω νέο συμβόλαιο με ΔΕΗ, να μεταφέρω το αέριο από elpedison σε ΔΕΗ, και μου ζήτησαν στοιχεία από την ιδιοκτήτρια, όπως ΑΦΜ/email/εφορία που υπάγεται/διεύθυνση κατοικίας/τηλέφωνο κλπ.

Δεν τα είχα, και το έκλεισα μέχρι να βρω τα στοιχεία της, πριν λίγο είπα να πάρω τηλέφωνο ξανά για να ρωτήσω, δηλαδή αν δεν μου τα δώσεις, δεν μπορώ να κάνω συμβόλαιο, και μου είπαν ότι μπορεί να μην την καλέσουν ποτέ, όμως είναι απαραίτητα να τα δώσω. Και τους λέω, αφού υπάρχει ενοικιαστήριο, θα κάνουμε μεταφορά από elpedison σε ΔΕΗ, είναι το αέριο στο όνομα μου, τι δουλειά έχει η ιδιοκτήτρια, τι πρωτόγονα πράγματα είναι αυτά, μετά τους είπα αφού θα σας δώσω το τηλέφωνο/ ΑΦΜ/όνομα/διεύθυνση,  δεν σας φτάνουν, γιατί δεν παίρνετε εσείς τηλέφωνο να την ρωτήσετε, και όχι πρέπει να μας τα δώσετε κλπ κλπ κλπ.

Χθες είχα δώσει τα στοιχεία μου για να κάνω και ρεύμα στην ΔΕΗ, μου έστειλαν τα έγραφα που πρέπει να συμπληρώσω, αλλά πραγματικά σκέφτομαι να τους πάρω τηλέφωνο, και να τους πω να πάνε να γ......, μετά από τόσα χρόνια, πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό.

πέτυχες δεινόσαυρο , πάρε ξανά να πετύχεις άλλον ή κατάστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

πέτυχες δεινόσαυρο , πάρε ξανά να πετύχεις άλλον ή κατάστημα

Ξανά πήρα, τα ίδια μου είπαν.

Έκανα και ακύρωση στο συμβόλαιο για το ρεύμα, τους είπα τι εταιρεία είστε, σε πια εποχή είναι η ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ChristosG82 είπε

Ξανά πήρα, τα ίδια μου είπαν.

Έκανα και ακύρωση στο συμβόλαιο για το ρεύμα, τους είπα τι εταιρεία είστε, σε πια εποχή είναι η ΔΕΗ.

1/10 θα ξέρει , ξαναπάρε , είναι αν σου κάτσει 😁

για το θέμα με το ρεύμα σου απάντησα εκεί , τσέκαρέ το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Πρώτη φορά στο forum. Ψαχνομαι για φυσικό αέριο σε σπίτι που δεν έχει ενεργό κάτι αυτή την στιγμή οπότε δεν ξέρω και πιθανή κατανάλωση.

Γνώμες για ΔΕΗ gas Benefit?

Ζενιθ η κάτι άλλο??

Επίσης σε συνδυασμό με ρεύμα συμφέρει κάτι? Γιατί από αυτά που έχω δει δεν βλέπω αξιόλογο πλεονέκτημα η κέρδος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Επεξ/σία από Dogtor21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dogtor21 είπε

Επίσης σε συνδυασμό με ρεύμα συμφέρει κάτι?

σπάνια συνφέρουν τα double , όπου κερδίζεις στο ένα χάνεις στο άλλο

1 ώρα πριν, Dogtor21 είπε

Γνώμες για ΔΕΗ gas Benefit?

έχει 24 μήνες δέσμευση ,

το μόνο που καίει τον καθένα είναι το πόσο θα ανέβουν οι τιμές ωστε να μπει κάποιος στο σταθερό 12μηνο της ΔΕΗ ή σε κυμαινόμενο χωρίς δέσμευση

τιμές στο excel της υπογραφής μου ή στην καρφιτσωμένη ανάρτηση τέρμα ψηλά

διάβασε και τις τελευταίες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/11/2023 στις 10:00 ΜΜ, doncorlrone είπε

έκπτωση συνεπειας εμένα δεν μου ανέφερε η υπάλληλος 

oυτε σε μένα ανέφερε κανένας κάτι.
μάλιστα το email έγραφε "Σε απάντηση της ηλεκτρονικής επιστολής σας", που εγώ πέραν συμβολαίου και μετέπειτα δικαιολογιτικών δεν έχω στείλει κανένα mail.
τα ΄χουν μπερδέψει σίγουρα!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, η Ζενίθ έχει σταθερό για το φυσικό αέριο; Γιατί ναι μεν στο εξέλ βλέπω ένα σταθερό, αλλά στο site της αναφέρει στα προγράμματά της "ρήτρα αναπροσαρμογής TTF".

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, killer_instinct είπε

Καλησπέρα, η Ζενίθ έχει σταθερό για το φυσικό αέριο; Γιατί ναι μεν στο εξέλ βλέπω ένα σταθερό, αλλά στο site της αναφέρει στα προγράμματά της "ρήτρα αναπροσαρμογής TTF".

Ευχαριστώ.

έχει σχόλιο στο κελί με το όνομα-link του προγράμματος του excel

Πατάτε στο "Εκπτώσεις και Λοιπές Χρεώσεις" (τέρμα κάτω στη σελίδα)"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε άλλα νέα , δεν δάγκωσε ο Ηρών , φυσικά το ΤΤΦα που βάζει είναι ότι να'ναι με 0,063 αλλά οι τελικές μένουν

0,045005834 (και 0,038081860 στο double) για Νοέμβριο . ( @ekrepali)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, korakios said:

Σε άλλα νέα , δεν δάγκωσε ο Ηρών , φυσικά το ΤΤΦα που βάζει είναι ότι να'ναι με 0,063 αλλά οι τελικές μένουν

0,045005834 (και 0,038081860 στο double) για Νοέμβριο . ( @ekrepali)

Ε λογικά τους επόμενους μήνες θα γδάρουν και η τιμή του απλού flex θα είναι πάνω από 0.05.

Όσο για το double, ακόμα κι αν είναι ελάχιστα κάτω από 0.05, δεν είναι σίγουρο ότι θα συμφέρει το ρεύμα.

Προς το παρών δεν έχω μετανιώσει που έφυγα... εκτός απ'το ότι δεν έχω ενημέρωση ακόμα αν έγινε η αλλαγή. 😆 Έστειλα mail στη ΕΔΑ και δε ξέρω αν το παρέλαβαν... ενοποιήθηκαν με την ΕΔΑ Αττικής και πλέον υπάρχει μόνο ΔΕΔΑ. Για το e-bill της ΔΕΗ δε το συζητάω, ακόμα δε φαίνεται η παροχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...