Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, korakios said:

απο ότι καταλάβατε δεν υπάρχει κάτι στάνταρ , ούτε αν έχει λήξει , ούτε τηλεφωνικά / ηλεκτρονικά κτλ

εξαρτάται απο τον υπάλληλο καθαρά και μόνο ,

θα πρότεινα να μην το σκαλίζετε ωστε να μην το πάρουν χαμπάρι

Δεν νομίζω ότι μπορεί ο υπάλληλος να επέμβει στο εάν θα πιστωθεί το 50αρικο η όχι. Πχ εγώ τις δυο αλλαγές τις έκανα την μια μέρα με έναν υπάλληλο και την Τρίτη 1-2 μέρες μετά με διαφορετικό υπάλληλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, marmagia είπε

Δεν νομίζω ότι μπορεί ο υπάλληλος να επέμβει στο εάν θα πιστωθεί το 50αρικο η όχι. Πχ εγώ τις δυο αλλαγές τις έκανα την μια μέρα με έναν υπάλληλο και την Τρίτη 1-2 μέρες μετά με διαφορετικό υπάλληλο. 

ο υπάλληλος είτε θα στείλει τη σύμβαση με τα 50€ δώρου ή θα πατήσει το κουμπάκι στην αλλαγή

προφανώς άλλοι υπάλληλοι δεν πατάνε το κουμπάκι για το 50άρι , δλδ είναι ανάλογα ποια διαδικασία θα κάνουν στη μηχανογράφηση για την αλλαγή .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θέμα υπαλλήλου είναι μάλλον. 

εγώ είχα benefit αορίστου και το παίρνω. 

η μητέρα μου είχε συμβόλαιο benefit και δεν το παίρνει.

την ίδια μέρα τα υπέγραψα τα συμβόλαια στην ίδια υπάλληλο.

τουλάχιστον αυτό γράφει στο χαρτί που υπέγραψα.  δεν ξέρω τι θα φανεί στον λογαριασμό. 

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, The_Judas said:

θέμα υπαλλήλου είναι μάλλον. 

εγώ είχα benefit αορίστου και το παίρνω. 

η μητέρα μου είχε συμβόλαιο benefit και δεν το παίρνει.

την ίδια μέρα τα υπέγραψα τα συμβόλαια στην ίδια υπάλληλο.

τουλάχιστον αυτό γράφει στο χαρτί που υπέγραψα.  δεν ξέρω τι θα φανεί στον λογαριασμό. 

μπορείς να μας δείξεις που ακριβώς το λέει το 50αρικο στο χαρτί που υπέγραψες; Αν μπορείς να το ανεβάσεις (σβήσε τα υπόλοιπα στοιχεία φυσικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως, τώρα που η ΔΕΗ θα μεταδώσει όλο το know how της μηχανογράφησης της στον Κωτσόβολο, θα πάω να πάρω ένα ψυγείο με δόσεις.

Μπορεί να φανω τυχερός 😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, tempo είπε

μπορείς να μας δείξεις που ακριβώς το λέει το 50αρικο στο χαρτί που υπέγραψες; Αν μπορείς να το ανεβάσεις (σβήσε τα υπόλοιπα στοιχεία φυσικά)

 

20231107_224848-min.jpg

20231107_224857-min (1).jpg

στο 1 συμβόλαιο βγάζει αριστερά την προωθητική ενέργεια , στο άλλο όχι.

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε εμένα πάντως που έκανα την αλλαγή απο gasbenefit (με χρονική δέσμευση) σε gascontrol τηλεφωνικά στο email μου στείλανε μόνο το έγγραφο που φαίνεται στο προηγούμενο post και την αίτηση που "συμπλήρωσε" η κοπέλα της ΔΕΗ μόνη της με βάση τα στοιχεία που είχαν ήδη απο την προηγούμενη σύμβαση. Δεν μου είπε και δεν της είπα για το 50άρικο. Το γράφει στο έγγραφο που μου έστειλε αλλά λέει για νέες εκπροσωπήσεις.

Επεξ/σία από tempo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έβγαλαν λογαριασμό για το καλοκαίρι τους 3 μήνες ούτε τα 50 έβαλαν αλλά συνεχίζουν με χρεώνουν με το 0.05 που έχει λήξει Μάρτιο

Τους είχα κάνει ενημέρωσει τον Ιούλιο γραπτώς(τότε εκδόθηκε ο λογαριασμός Απριλίου - Μαΐου) και τηλεφωνικώς ότι από 1 Απριλίου θα έπρεπε να είμαι στο benefit γιατι με είχαν χρεώσει Απρίλιο και Μαΐο με το 0.05 

Όσες φορές μίλησα στο τηλέφωνο για ενημέρωση παραδεχτηκαν το λάθος και κλασικά προώθηση αιτήματος 

Άντε βγάλε άκρη τώρα,μιλάμε για μπάχαλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tollisth είπε

Μου έβγαλαν λογαριασμό για το καλοκαίρι τους 3 μήνες ούτε τα 50 έβαλαν αλλά συνεχίζουν με χρεώνουν με το 0.05 που έχει λήξει Μάρτιο

Τους είχα κάνει ενημέρωσει τον Ιούλιο γραπτώς(τότε εκδόθηκε ο λογαριασμός Απριλίου - Μαΐου) και τηλεφωνικώς ότι από 1 Απριλίου θα έπρεπε να είμαι στο benefit γιατι με είχαν χρεώσει Απρίλιο και Μαΐο με το 0.05 

Όσες φορές μίλησα στο τηλέφωνο για ενημέρωση παραδεχτηκαν το λάθος και κλασικά προώθηση αιτήματος 

Άντε βγάλε άκρη τώρα,μιλάμε για μπάχαλο 

 δεν χαιρεσε? εσυ εχει control (0,05) εφορου ζωης 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, enterhere είπε

Απο benefit 24 μηνών σε gas control, στον λογαριασμό που ήρθε, δεν πήρα τα 50€. Την αίτηση την είχα κάνει τηλεφωνικά. 

το 50άρι θα το κράτησε ο υπάλληλος 😛

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γειά σας, παιδιά έχω το πρόγραμμα Ζενίθ Τ2 που καταργήθηκε.Αν δεν πάω στο σταθερό την ΔΕΗ συμφέρει κάποιο άλλο πρόγραμμα?Ρωτάω γιατί διάβασα αρκετές σελίδες αλλά άκρη δεν έβγαλα για το δικό μου πρόγραμμα σε σχέση με τα άλλα,μιας και είναι παλιό και έχει καταργηθεί.Screenshot_2023-11-09-02-35-33-286_com_mi.globalbrowser-edit.jpg.5bd9a9e509b5a469372c28cb5a8b2400.jpg

Επεξ/σία από alkis1979
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...