Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 minutes ago, The_Judas said:

Εγώ έκανα 2 συμβόλαια μετάβασης σε control.

Για τη μητέρα μου που είχε 2ετές συμβόλαιο gas benefit. Στο συμβόλαιο φαίνεται ότι δεν παίρνει το 50ρι.

Εγώ είχα στο δικό μου όνομα gas benefit αορίστου. Σε εμένα φαίνεται στο συμβόλαιο το 50άρι.

Εννοείς το είδες στον πρώτο λογαριασμό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους, σε επικοινωνία σημερινή που έκανα για να μου επιβεβαιώσουν ότι έχει καταχωρηθεί η αίτηση από Πέμπτη που την έκανα, ενώ δεν έχει έρθει ακόμα καμμία ειδοποίηση πουθενά, μου είπαν (και το μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη), ότι η τιμή θα παραμείνει και για Νοέμβριο.

Επίσης, με κάθε επιφύλαξη επίσης, μου είπαν ότι το 50άρικο αφορά νέους πελάτες και μεταβάσεις υπαρχόντων πελατών  από αορίστου σε συμβόλαιο (οπότε επιβραβεύουν γενικά τη δέσμευση). Προσωπικά, μου είπε ο υπάλληλος ότι επειδή πάω από αορίστου Benefit σε Gas Control θα το πάρω.

 

Επεξ/σία από agriokatsiko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, marinna said:

Υπάλληλος στο τηλεφωνικό κέντρο της ΔΕΗ μου είπε ότι το 50ρι θα υπάρχει και τον Νοέμβριο, αλλά δεν υπάρχει κάτι στην ιστοσελίδα, οπότε το μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη. Καλού κακού έστειλα τον αδερφό μου και έκανε την αίτηση σε κατάστημα της ΔΕΗ, αλλά είναι πιθανό να συνεχιστεί η προωθητική ενέργεια, για όσους τυχόν δεν προλάβουν

To θέμα ειναι αν θα κρατήσουν το 

0.05 το Νοέμβριο. Πήρε την ανηφόρα σήμερα το ttf

1 hour ago, kostakiss said:

 

 

Κανείς παρόμοια εμπειρία ?

Στη ΔΕΗ όλοι έχουν διαφορετική εμπειρία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moλις μπηκα στο ebill και ειδα οτι αλλαξε το Benefit που ειχα κι εγινε Control με ημερομηνια ληξης 27/10.

Στο email επισης που μπηκα μολις τωρα μου εστειλαν το παρακατω μηνυμα και μου εστειλαν και το συμβολαιο μαζι με το εντυπο του GasControl.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως το αίτημα ενεργοποίησης/ανανέωσης του προϊόντος στο MY HOME GAS CONTROL έχει ολοκληρωθεί και επισυνάπτονται οι Ειδικοί Όροι του προγράμματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, ekrepali said:

To θέμα ειναι αν θα κρατήσουν το 

0.05 το Νοέμβριο. Πήρε την ανηφόρα σήμερα το ttf

Δηλ, πόσο? και πόσο πάνω είναι σε σχέση με το 0.05 του control?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, doll είπε

Δηλ, πόσο? και πόσο πάνω είναι σε σχέση με το 0.05 του control?

52,800 περίπου αυτή τη στιγμή, αλλά αυτό που μας ενδιαφέρει είναι το κλείσιμο του μ.ο. του μήνα με το οποίο χρεώνεσαι για τον επόμενο.

Αύριο θα ξέρουμε την τιμή για τον Νοέμβριο, κάπου κοντά στα 46,500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το TFF ειναι ηδη 53 μην το σκεφτεστε ΚΑΘΟΛΟΥ καντε σταθερο ΔΕΗ

να πιασω και ενα ακραιο σεναριο ?  και 40 να πεσει , με μια μεγαλη ετησια καταναλωση 10000kw η ζημια σας ειναι 100ε και για την ακριβια 50 ε μιας και τα 50ε θα τα παρετε πισω , δηλαδη ενα ακραιο σεναριο ειναι ολη την σεζον να χασετε 50ε , και να κερδισετε 200-300 ευρω εαν παει το tff 80 , μιλαω παντα για καταναλωσεις των 10000kw  καποιος που εχει 7000 θα εχει πολυ πιο μικρη χασουρα

Επεξ/σία από fotisbasm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, sotiris_1988 είπε

Μίλησα με ζενίθ για σταθερό στα 0,058 και συνέπεια και double πάει κάπου 0,49

Μακριά από τα double, θα σου τα πάρει και με το παραπάνω από το ρεύμα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, doll said:

Δηλ, πόσο? και πόσο πάνω είναι σε σχέση με το 0.05 του control?

 

27 minutes ago, EchiDNA said:

52,800 περίπου αυτή τη στιγμή, αλλά αυτό που μας ενδιαφέρει είναι το κλείσιμο του μ.ο. του μήνα με το οποίο χρεώνεσαι για τον επόμενο.

 

Ας πούμε ότι κλείνει αύριο ο μ.ο 53... το benefit πάει (1.03*53)+4 = 58.5

Kι ο Δεκέμβρης θα κάνει ποδαρικό με ttf 55.

Μόνο ο ΗΡΩΝ ίσως είναι κάτω από 50 με το double, αλλά κάθε χειμώνα φουσκώνουν τις αρχικές τιμές οπότε δεν είναι να τους εμπιστεύεσαι.

Πω πω δε θέλω να γυρίσω ΔΕΗ, τα νεύρα μου. 🤬

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Όταν επρόκειτο για τη ΔΕΗ, δε ξέρω αν θέλω να υπογράψω ή να ρίξω χειροβομβίδα... 💣

Θα αποφασίσω αύριο. 😄

giphy.gif.53e0289e85ff109633a4e43fa7630b67.gif

 

οι τελευταιοι 3 λογαρισμοι στην ωρα τους , μην κολας εχει λυθει το προβλημα , πανε δεη εχτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Όταν επρόκειτο για τη ΔΕΗ, δε ξέρω αν θέλω να υπογράψω ή να ρίξω χειροβομβίδα... 💣

Θα αποφασίσω αύριο. 😄

giphy.gif.53e0289e85ff109633a4e43fa7630b67.gif

 

Από πέρυσι τέτοιο καιρό που άλλαξα από Ζενίθ για ΔΕΗ, όλοι οι λογαριασμοί στην ώρα τους και φυσικά μου έδωσαν και το δώρο για χαμηλή ποιότητα υπηρεσιών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...