Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, nick_81 είπε

Μετράει από τη μέρα της αίτησης ή πρέπει να έχει τελειώσει η διαδικασία;

προηγούμενη σελίδα

36 λεπτά πριν, nick_81 είπε

έχω πιστωτικό από ελίν γύρω στα 60 ευρώ

δίνεις IBAN και κάνουν κατάθεση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 minutes ago, nick_81 said:

Και τέλος επειδή έχω πιστωτικό από ελίν γύρω στα 60 ευρώ από επιστροφή εγγύησης έχει κανείς εμπειρία τι γίνεται με αυτά όταν αλλάζεις πάροχο;

Στέλνεις ονοματεπώνυμο, ΙΒΑΝ, ΗΚΑΣΠ... το θέμα είναι ότι δε στα δίνουν πίσω μέχρι να βγει τελικός.  Και λόγω της καθυστερημένης τιμολόγησης τους, θα περιμένεις καιρό. Εγώ πχ πήγα ΗΡΩΝ 13/8 και η Ελίν έβγαλε τελικό στις 18/10!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

προηγούμενη σελίδα

Οπότε είναι φλού η κατάσταση; Μπορεί και να μην το πάρω αν υπογράψω Νοέμβριο;

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Στέλνεις ονοματεπώνυμο, ΙΒΑΝ, ΗΚΑΣΠ... το θέμα είναι ότι δε στα δίνουν πίσω μέχρι να βγει τελικός.  Και λόγω της καθυστερημένης τιμολόγησης τους, θα περιμένεις καιρό. Εγώ πχ πήγα ΗΡΩΝ 13/8 και η Ελίν έβγαλε τελικό στις 18/10!

Σε κάνα 2μηνο υπολογίζω και εγώ. Αφού πριν λίγες μέρες βγήκε ο λογαριασμός Αυγούστου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, nick_81 είπε

Οπότε είναι φλού η κατάσταση; Μπορεί και να μην το πάρω αν υπογράψω Νοέμβριο;

ανάλογα τα κέφια της ΔΕΗ , νόμιμα δικαιούσαι

όμως θεωρείς οτι θα σταματήσει η προσφορά αλλά είναι άγνωστο αν θα συνεχίσει ή όχι

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα και πριν απο μερικές ώρες έλαβα και εγώ το μήνυμα της μετατροπής απο gasbenefit σε gascontrol.

Την αίτηση την είχα κάνει τηλεφωνικά την Τρίτη.....και σκεφτόμουν αύριο να πάρω τηλέφωνο να δω τι γίνεται γιατί η κοπέλα μου είχε πει ότι σε 2 ημέρες θα είχε γίνει η μετατροπή.

Για όσους ενδιαφέρονται η αίτηση είχε την ημερομηνία της Τρίτης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πήγα Τρίτη, 30 λεπτά πριν κλείσει, στο κατάστημα του Αμαρουσίου και μέχρι να γυρίσω σπίτι στο MyDEH είχε αλλάξει η ένδειξη από GasBenefit σε GasControl.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την Τετάρτη που είχα κάνει τηλεφωνικώς την διαδικασία πριν μισή ώρα περίπου έλαβα το παρακάτω μήνυμα...

Το αίτημα σας για τον ΗΚΑΣΠ : ............προωθήθηκε προς εκτέλεση. Ευχαριστούμε για την επικοινωνία.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ήρθε και μένα το email.

Αλλαγή τηλεφωνικός την Τετάρτη το πρωί από παλιό benefit σε control. 

Μένει να δούμε εάν πάρουμε το 50αρικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Εγώ την Τετάρτη που είχα κάνει τηλεφωνικώς την διαδικασία πριν μισή ώρα περίπου έλαβα το παρακάτω μήνυμα...

Το αίτημα σας για τον ΗΚΑΣΠ : ............προωθήθηκε προς εκτέλεση. Ευχαριστούμε για την επικοινωνία.

 

Μόλις ήρθε και εμένα SMS και email και έχει αλλάξει και στο ebill. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Μένει να δούμε εάν πάρουμε το 50αρικο.

Και να μην το πάρουμε δεν πειράζει.Ετσι κι αλλιώς στα χαρτιά δεν το δικαιούμαστε.

Καλά είναι να το πάρουμε όμως.😝

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Εγώ την Τετάρτη που είχα κάνει τηλεφωνικώς την διαδικασία πριν μισή ώρα περίπου έλαβα το παρακάτω μήνυμα...

Το αίτημα σας για τον ΗΚΑΣΠ : ............προωθήθηκε προς εκτέλεση. Ευχαριστούμε για την επικοινωνία.

 

Μόλις έρθει το μήνυμα αλλάζει και στο e-bill  

Τηλεφωνική αίτηση την Τρίτη  για δύο παροχές .... χθές με διαφορά μιας ωρας ήρθαν τα sms και ταυτόχρονα γινόνταν και η αλλαγή στο ebill.  Αργότερα ηρθαν και οι συμβάσεις στο  mail.

Η ημερομηνία ενεργοποίησης πρέπει να είναι 27/10  γιατι λέει οτι λήγουν 26/10/2024

26 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Καλά είναι να το πάρουμε όμως.😝

Συμφωνώ απόλυτα, μαζί σου :lol::lol::lol:

Περυσι με το 50αρι του Benefit + το 50αρι της καθυστέρησης των λογαριασμών + το 30αρι που δοθηκε για αγνωστο λόγο.... στην  μια μου παροχη που εχει ελάχιστη, σχεδόν μηδενική κατανάλωση  δεν πλήρωσα τίποτα και έχω ακόμη  6 ευρώ κάβα.....

Επεξ/σία από teot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, teot είπε

Μόλις έρθει το μήνυμα αλλάζει και στο e-bill

Κομπλέ τότε.

Θα μπω καλού κακού αύριο να ρίξω μία ματιά γιατί μπορεί να μπερδευτούν και να μου το κόψουν εμένα αντί να κάνουν νέο συμβόλαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάλληλος στο τηλεφωνικό κέντρο της ΔΕΗ μου είπε ότι το 50ρι θα υπάρχει και τον Νοέμβριο, αλλά δεν υπάρχει κάτι στην ιστοσελίδα, οπότε το μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη. Καλού κακού έστειλα τον αδερφό μου και έκανε την αίτηση σε κατάστημα της ΔΕΗ, αλλά είναι πιθανό να συνεχιστεί η προωθητική ενέργεια, για όσους τυχόν δεν προλάβουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα .

 

Πήγα σήμερα όντας στη ΔΕΗ για να μπω στο control, και με ενημέρωσαν ότι τα 50€ είναι μόνο για νέους πελάτες , το οποίο επιβεβαιώνεται και στη σύμβαση που πήρα επιτόπου (δυστυχώς). 

 

Κανείς παρόμοια εμπειρία ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, kostakiss είπε

Καλημέρα και καλή εβδομάδα .

 

Πήγα σήμερα όντας στη ΔΕΗ για να μπω στο control, και με ενημέρωσαν ότι τα 50€ είναι μόνο για νέους πελάτες , το οποίο επιβεβαιώνεται και στη σύμβαση που πήρα επιτόπου (δυστυχώς). 

 

Κανείς παρόμοια εμπειρία ?

Εγώ έκανα 2 συμβόλαια μετάβασης σε control.

Για τη μητέρα μου που είχε 2ετές συμβόλαιο gas benefit. Στο συμβόλαιο φαίνεται ότι δεν παίρνει το 50ρι.

Εγώ είχα στο δικό μου όνομα gas benefit αορίστου. Σε εμένα φαίνεται στο συμβόλαιο το 50άρι.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...