Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, ekrepali είπε

Έχεις βάλει υπογραφή κάθε 2 σελίδες; Ή μόνο στην αρχή και στο τέλος;

Μήπως να υποστήριζες δηλαδή ότι ποτέ δε σου έδωσαν / δεν υπέγραψες αυτή τη σελίδα ή τις κοντινές της.

Πωλητης απο καταστημα ενεργειας τις εβαλε για μενα, απο αυτα που ασχολούνται με ολους τους παροχους, εγω ουτε καν εχω βαλει ποτε δικια μου υπογραφη. Δλδ θα πρεπει να μιλησω με αυτον που εβαλε τις υπογραφες για μενα και να κανω καταγγελια και θα βρει αυτος τον μπελα του

Επεξ/σία από DimJ Fot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, DimJ Fot said:

Δλδ θα πρεπει να μιλησω με αυτον που εβαλε τις υπογραφες για μενα και να κανω καταγγελια και θα βρει αυτος τον μπελα του

Aπ'τη στιγμή που αποδέχτηκες τη σύμβαση και είσαι πελάτης τόσο καιρό, οι υπογραφές θεωρούνται δικές σου. Δεν απάντησες βέβαια αυτό που σε ρώτησα, αν υπάρχουν υπογραφές κάθε 2 σελίδες... ή μόνο στη 1η και τη τελευταία. Και σε ποια σελίδα απ'τις 27 αναγράφεται το πέναλτυ για το δώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ότι σε κάποιους δεν έχει εμφανιστεί στο ebill της ΔΕΗ η αλλαγή σε gas control  μας κάνει να χάνουμε το δικαίωμα μετά τις 1/11 να μπούμε στο πρόγραμμα? Αν επικαλεστούνε διάφορα  ή είμαστε κατοχυρωμένοι με την αίτηση τηλεφωνικά , (μεταφορά από νέο benefit σε control)

Επεξ/σία από scarface5323
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, scarface5323 είπε

Το ότι σε κάποιους δεν έχει εμφανιστεί στο ebill της ΔΕΗ η αλλαγή σε gas control  μας κάνει να χάνουμε το δικαίωμα μετά τις 1/11 να μπούμε στο πρόγραμμα? Αν επικαλεστούνε διάφορα  ή είμαστε κατοχυρωμένοι με την αίτηση? 

https://www.e-forosimv.gr/details.asp?ID=49071&cat=54

 Άρθρο 17

Προσφορά Προμήθειας

1. Η Προσφορά Προμήθειας προς Πελάτη καταρτίζεται εγγράφως και είναι δεσμευτική για τον Προμηθευτή για χρονική περίοδο τουλάχιστον τριάντα (30) ημερών από την παραλαβή της. Η Προσφορά περιλαμβάνει κατ’ ελάχιστον τα ακόλουθα:

_____________
βέβαια ξέρουμε στη μπανανία τι συμβαίνει συνήθως

πάντως επειδή ξέρουμε και τι παίζει με ΔΕΗ , μην περιμένεις και πολλά πολλά απο το ebill ,

πάρε καμια 10ριά τηλέφωνα (διαφορετικούς υπαλλήλους) να δεις τι παίζει (και κρατάς ημερομηνίες και ονόματα)

ή στείλε στη φόρμα στο site της ΔΕΗ για να πάρεις ticket μέσω email

_______________________________

κάτσε λες για αλλαγή και οχι νέα αίτηση , τότε είσαι εκεί

Άρθρο 30

Τροποποίηση Όρων Σύμβασης Προμήθειας

 η τροποποίηση της Σύμβασης επέρχεται κατόπιν αίτησης του Πελάτη, το αργότερο εντός τριάντα (30) ημερών από την υποβολή της σχετικής αίτησης:

α) Μεταβολή της Βασικής ή Ειδικής Κατηγορίας, στην οποία εντάσσεται ο Πελάτης, καθώς και την επιλογή διαφορετικού τιμολογίου από τα εκάστοτε διαθέσιμα Τιμολόγια Προμήθειας του Προμηθευτή.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

https://www.e-forosimv.gr/details.asp?ID=49071&cat=54

 Άρθρο 17

Προσφορά Προμήθειας

1. Η Προσφορά Προμήθειας προς Πελάτη καταρτίζεται εγγράφως και είναι δεσμευτική για τον Προμηθευτή για χρονική περίοδο τουλάχιστον τριάντα (30) ημερών από την παραλαβή της. Η Προσφορά περιλαμβάνει κατ’ ελάχιστον τα ακόλουθα:

_____________
βέβαια ξέρουμε στη μπανανία τι συμβαίνει συνήθως

πάντως επειδή ξέρουμε και τι παίζει με ΔΕΗ , μην περιμένεις και πολλά πολλά απο το ebill ,

πάρε καμια 10ριά τηλέφωνα (διαφορετικούς υπαλλήλους) να δεις τι παίζει (και κρατάς ημερομηνίες και ονόματα)

ή στείλε στη φόρμα στο site της ΔΕΗ για να πάρεις ticket μέσω email

_______________________________

κάτσε λες για αλλαγή και οχι νέα αίτηση , τότε είσαι εκεί

Άρθρο 30

Τροποποίηση Όρων Σύμβασης Προμήθειας

 η τροποποίηση της Σύμβασης επέρχεται κατόπιν αίτησης του Πελάτη, το αργότερο εντός τριάντα (30) ημερών από την υποβολή της σχετικής αίτησης:

α) Μεταβολή της Βασικής ή Ειδικής Κατηγορίας, στην οποία εντάσσεται ο Πελάτης, καθώς και την επιλογή διαφορετικού τιμολογίου από τα εκάστοτε διαθέσιμα Τιμολόγια Προμήθειας του Προμηθευτή.

 

Σε ευχαριστώ, έχω μιλήσει ήδη με 3, με απόσταση 2 ημερών με τον κάθε ένα , γιατί ο καθένας λέει ότι το πολύ την ίδια ημέρα η την επόμενη θα λάβω sms/email επιβεβαίωσης της αλλαγής,αλλά δεν το κάνουν.., ο τελευταίος είπε ότι έκανε επίσπευση του αιτήματος ,και αν δεν πιάσει ούτε αυτό να ξανακαλεσω την Δευτέρα 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Και εδώ από Τετάρτη τπτ.

Αίτηση για αλλαγή από παλιό benefit στο control..

Από ότι παρατήρησα ,31.10 λήγει το 50€ δώρο από ότι κατάλαβα,όχι και το ότι θα αφαιρέσουν εμπορικά το πρόγραμμα εκείνη την ημερομηνία λογικά,οπότε όσοι κάνουν μετάβαση από το νέο benefit δεν χρειάζεται άγχος .. εφόσον δεν το παίρνουν το 50€ έτσι και αλλιώς 

Επεξ/σία από scarface5323
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Aπ'τη στιγμή που αποδέχτηκες τη σύμβαση και είσαι πελάτης τόσο καιρό, οι υπογραφές θεωρούνται δικές σου. Δεν απάντησες βέβαια αυτό που σε ρώτησα, αν υπάρχουν υπογραφές κάθε 2 σελίδες... ή μόνο στη 1η και τη τελευταία. Και σε ποια σελίδα απ'τις 27 αναγράφεται το πέναλτυ για το δώρο.

Σε ολες υπαρχουν δυστυχως , ακομα και σε εκεινη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, scarface5323 είπε

εφόσον δεν το παίρνουν το 50€ έτσι και αλλιώς 

εξαρτάται απο τα αποτελέσματα της κλήρωσης που κάνει ο κάθε υπάλληλος ,άλλοι πήρανε (χωρίς να είναι αορίστου) πχ

https://www.insomnia.gr/forums/topic/759172-πάροχοι-φυσικού-αερίου-και-οικονομικά-πακέτα/?do=findComment&comment=59980581

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η πιο σίγουρη λύση για ΔΕΗ είναι η επίσκεψη σε κατάστημα. Στο 2σέλιδο αναγράφει τον κωδικό της αίτησης, έχει ημερομηνία, μπαίνει και υπογραφή. Ζητάτε αντίγραφο ή τραβάτε φώτο.

Ενώ στην αποδοχή μέσω τηλεφώνου, αν η αλλαγή πραγματοποιηθεί συστεμικά από τις 1/11 και μετά, άντε μετά να αποδείξετε πότε έγινε η συνομιλία. Ελπίζω να μην το κάνουν επίτηδες για να μη δώσουν 50άρια... μάλλον είναι θέμα ασχετοσύνης και φόρτου εργασίας - λοταρίας. Επίσης δε θέλω καν να φανταστώ το σενάριο να γίνει συστεμικά η αλλαγή προγράμματος το Νοέμβριο και να αυξηθεί η τιμή του control.

19 minutes ago, DimJ Fot said:

Σε ολες υπαρχουν δυστυχως , ακομα και σε εκεινη

Άμα υπάρχουν υπογραφές σε όλες τις σελίδες... δυστυχώς δε μπορεί να κάνεις κάτι κατά την άποψη μου. Η NRG έχει αντίγραφο της ίδιας σύμβασης. Τι θα υποστηρίξεις... ότι δεν υπέγραψες εσύ; Δε στέκει, αφού τόσο καιρό ήσουν πελάτης και πλήρωνες λογαριασμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Τι θα υποστηρίξεις... ότι δεν υπέγραψες εσύ; Δε στέκει, αφού τόσο καιρό ήσουν πελάτης και πλήρωνες λογαριασμούς.

στέκει αλλά πάει για πλαστογραφία η φάση , παίζει δλδ απλά με καταγγελία ΣτΚ να μπει εισαγγελέας για κάτι τέτοια

5 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Επίσης δε θέλω καν να φανταστώ το σενάριο να γίνει συστεμικά η αλλαγή προγράμματος το Νοέμβριο και να αυξηθεί η τιμή του control.

για να το αυξήσουν θα πρέπει να αλλάξουν την ιστοσελίδα , κάτσε να πάρει πρωτόκολλο , να γίνει το αίτημα στο αρμόδιο τμήμα , να πάρει και εκεί πρωτόκολλο , να κάνουν διαγωνισμό για εξωτερικό συνεργάτη και μετά απο τυχών ενστάσεις μπορεί να το ακυρώσουν γιατί βγήκε εκτός προθεσμίας (Πάσχα)  😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο benefit σε κοντρολ η αίτηση έγινε τη δευτέρα τηλεφωνικα και σήμερα ηρθε το συμβόλαιο. Στους όρους ως προωθητική ενεργεια αναφερει και το 50αρι. Μακάρι να ισχύει θα είναι ευχάριστη έκπληξη να το τσιμπήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Σκέφτομαι να πάω και εγώ στο σταθερό της ΔΕΗ για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Επειδή δεν μπορώ να πάω σε κατάστημα αν πάρω τηλέφωνο Δευτέρα πρωί θα το προλάβουμε 50αρικο; Μετράει από τη μέρα της αίτησης ή πρέπει να έχει τελειώσει η διαδικασία; Και τέλος επειδή έχω πιστωτικό από ελίν γύρω στα 60 ευρώ από επιστροφή εγγύησης έχει κανείς εμπειρία τι γίνεται με αυτά όταν αλλάζεις πάροχο; Θα επιστραφούν στην κάρτα που έχω δηλώσει στην πάγια εντολή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...