Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα και χρόνια πολλα στους εορτάζοντες!!

Πάντως πολύ δύσκολα τα κόβω να πέσει τον χειμώνα κάτω από 0.050.

Το καλοκαίρι και άμα...

Και εγώ χθες έκανα μετάβαση από το παλιό benefit στο control. 

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το δωρο 50αρι και τιμη 0.051 δε νομιζω να υπαρχει συγκριση με αλλη εταιρεια για τους μηνες που ερχονται, ετσι κ αλλιως απο μαη δε το καιμε και καθολου μεχρι σεπτεμβρη λογικα. Κι εγω για εκει παω

ερωτηση γιατι στην nrg παπα μου πουλησαν

Αν φυγεις στο ΔΕΗ gas control μετα τους 12 μηνες, πρεπει να γυρισεις το δωρο 50 ευρω? Το εψαξε κανεις? Γιατι στην nrg τωρα μου το ειπαν που εσπασα το total οτι πρεπει να γυρισω την αξια της δωροκαρτας(ενω το συμβολαιο ειναι αοριστου χρονου, ψιλα γραμματα που δεν σου λενε ποτε)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, johnnyman είπε

Καλημερα και χρόνια πολλα στους εορτάζοντες!!

Πάντως πολύ δύσκολα τα κόβω να πέσει τον χειμώνα κάτω από 0.050.

Το καλοκαίρι και άμα...

Και εγώ χθες έκανα μετάβαση από το παλιό benefit στο control. 

Όσοι είχαμε το παλιό ήταν μονόδρομος η επιλογή.

Από χτες το Control συμφέρει (οριακά μεν) και σε σχέση με το νέο Benefit.

Το TTF έφτασε στα 45,797 στις 25/10 (από 45,63 και κάτω συμφέρει το νέο Benefit)

Επεξ/σία από EchiDNA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 minutes ago, DimJ Fot said:

Με το δωρο 50αρι και τιμη 0.051 δε νομιζω να υπαρχει συγκριση με αλλη εταιρεια για τους μηνες που ερχονται, ετσι κ αλλιως απο μαη δε το καιμε και καθολου μεχρι σεπτεμβρη λογικα. Κι εγω για εκει παω

ερωτηση γιατι στην nrg παπα μου πουλησαν

Αν φυγεις στο ΔΕΗ gas control μετα τους 12 μηνες, πρεπει να γυρισεις το δωρο 50 ευρω? Το εψαξε κανεις? Γιατι στην nrg τωρα μου το ειπαν που εσπασα το total οτι πρεπει να γυρισω την αξια της δωροκαρτας(ενω το συμβολαιο ειναι αοριστου χρονου, ψιλα γραμματα που δεν σου λενε ποτε)

 

ΔΕΗ και ΗΡΩΝ δεν επιστρέφονται τα δώρα.

Για την NRG πρέπει να κοιτάξεις τους όρους που υπέγραψες... ή αν δε βρίσκεις πως υπάρχει όρος επιστροφής δώρου, να ζητήσεις απ'τον εκπρόσωπο να σου υποδείξει ποιος όρος λέει ότι πρέπει να επιστρέψεις την αξία της δωροκάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ekrepali είπε

ΔΕΗ και ΗΡΩΝ δεν επιστρέφονται τα δώρα.

Για την NRG πρέπει να κοιτάξεις τους όρους που υπέγραψες... ή αν δε βρίσκεις πως υπάρχει όρος επιστροφής δώρου, να ζητήσεις απ'τον εκπρόσωπο να σου υποδείξει ποιος όρος λέει ότι πρέπει να επιστρέψεις την αξία της δωροκάρτας.

Το βρήκα, το γραφει το συμβολαιο στα λεπτα γραμματα στις 20 σελιδες, προφανως δε σε ενημερωνουν πριν ποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έφαγα πόρτα γιατί η παροχή μου είναι κοινόχρηστη και στο κοινόχρηστο δεν διατίθεται το gas control.

Γνωρίζει κανείς κάποια εναλλατική; Πχ για να γίνει η παροχή μη κοινόχρηστη, χρειάζεται κάποιες τεχνικές εργασίες (π.χ. απομόνωση των ορόγων); Υπάρχει άλλο νήμα για αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, killer_instinct είπε

Τελικά έφαγα πόρτα γιατί η παροχή μου είναι κοινόχρηστη και στο κοινόχρηστο δεν διατίθεται το gas control.

Γνωρίζει κανείς κάποια εναλλατική; Πχ για να γίνει η παροχή μη κοινόχρηστη, χρειάζεται κάποιες τεχνικές εργασίες (π.χ. απομόνωση των ορόγων); Υπάρχει άλλο νήμα για αυτό;

αν δεν έχετε μεγάλη κατανάλωση στο ρεύμα , πάρε τηλ τη Ζενίθ για προσφορά σε σταθερό αέριο double

2 ώρες πριν, DimJ Fot είπε

Το βρήκα, το γραφει το συμβολαιο στα λεπτα γραμματα στις 20 σελιδες, προφανως δε σε ενημερωνουν πριν ποτε

μπορείς να ανεβάσεις screenshot ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βουρ για control και ο θεος βοηθός με τη ΔΕΗ και τους υπάλληλους της (τηλεφωνικα)

γιατί βαρεθηκα να κοιταω TTF κτλ και επειδη εχω ανοιξει και δευτερο σπιτι φοιτητικο ειπα να εχω το ενα τουλαχιστο σε σταθερό

 

*παντως η εκτιμηση μου προσωπικη θα ειναι μια η αλλη (control - Benefit)

εκει που θα τον πιουμε εφετος ειναι αλλου , στο ρευμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μακάρι να πέσει και 0.01 η κιλοβατωρα και όσοι είμαστε κοντρολ φεύγουμε για benefit....το σημαντικό είναι να πέσει η τιμή μπας και συμπαρασύρει  και λίγο το ρεύμα γιατί μας βλέπω από γενάρη να κλαίμε...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, korakios είπε

Screenshot_2023-10-26-23-25-50-547_cn_wps.xiaomi.abroad_lite.jpg.297fb66dbaa48d9c56a4f62f9852685f.jpg

μπορείς να ανεβάσεις screenshot ?

 

Λεπτα γραμματα που ποτε δε σου λενε, και μετα σε βγαζουν και τρελο, το συμβολαιο ειναι 25 σελιδες χωρις υπερβολη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DimJ Fot είπε

 

κάνε μια καταγγελία στη ΡΑΕ για παραπληροφόρηση τζάμπα είναι , ,μπορεί και να συγκινηθούν

αν έκανες τηλεφωνικά ζητάς και την ηχογράφηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, korakios είπε

κάνε μια καταγγελία στη ΡΑΕ για παραπληροφόρηση τζάμπα είναι , ,μπορεί και να συγκινηθούν

αν έκανες τηλεφωνικά ζητάς και την ηχογράφηση

Οχι πωλητης σε καταστημα μου την εκανε, αλλα καμια ενημερωση δεν ειχα για τη καρτα. Στο συμβολαιο ομως το γράφει αλλα δε το ειδα ποτε προφανως. Θα κανω μια καταγγελια ναι 

Επεξ/σία από DimJ Fot
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, DimJ Fot said:

 

Λεπτα γραμματα που ποτε δε σου λενε, και μετα σε βγαζουν και τρελο, το συμβολαιο ειναι 25 σελιδες χωρις υπερβολη

Έχεις βάλει υπογραφή κάθε 2 σελίδες; Ή μόνο στην αρχή και στο τέλος;

Μήπως να υποστήριζες δηλαδή ότι ποτέ δε σου έδωσαν / δεν υπέγραψες αυτή τη σελίδα ή τις κοντινές της.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε κατάστημα δεη μου είπαν ότι αν έχεις benefit αορίστου παίρνεις το 50αρι

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...