Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, teot είπε

Η βασική ερώτηση που έπρεπε να γίνεται είναι όχι σε ποιό τηλέφωνο

Για μένα η βασική ερώτηση είναι σε σε ποιο τηλέφωνο ή αν έγινε στο κατάστημα.Ολα τα υπόλοιπα τα γνωρίζω.

Περισσότερο με καίει να γίνει γρήγορα η διαδικασία χωρίς κανένα κόλλημα και μετά καλοδεχούμενο και το 50αρικο αν έρθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως δίνουν το 50αρι όταν λήγει το τρέχον συμβόλαιο;

7 ώρες πριν, teot είπε

Η βασική ερώτηση που έπρεπε να γίνεται είναι όχι σε ποιό τηλέφωνο αλλά αν η αλλαγή έγινε από αορίστου benefit η από benefit με δέσμευση.  Εκει πιστεύω είναι  η διαφορά.

Ο εκπρόσωπος που μίλησα χθές και μου έκανε την αλλαγή (ελπίζω, ακόμη δεν έχει φανεί) μου είπε ότι  επειδή ήμουνα σε benefit με δέσμευση δεν το παίρνω.

στο benefit με δέσμευση είχαν δώσει ηδη 50 ευρώ με την ανανέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Απο ΔΕΗ myhome gascontrol (στη λήξη του 25 Μαρτη 2023) χωρίς να κάνω κάποια ενέργεια  ειχα την εντύπωση οτι αυτόματα εμπαινα σε Βenefit  αορίστου (χωρίς δέμευση)   αλλα απο τον λογαριασμό 22/5 και μέχρι σήμερα γράφουν οι λογαριασμοί => Έχετε ενεργοποιήσει Σύμβαση για το προϊόν myHome GasBenefit. Η Σύμβαση λήγει 23/03/2024.

Τελικά ειμαι σε αορίστου χρόνου ή αν αλλάξω πάροχο τώρα θα μου ζητήσουν κάποιο χρηματικο penalty ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, gtkminsomnia said:

Καλημέρα,

Απο ΔΕΗ myhome gascontrol (στη λήξη του 25 Μαρτη 2023) χωρίς να κάνω κάποια ενέργεια  ειχα την εντύπωση οτι αυτόματα εμπαινα σε Βenefit  αορίστου (χωρίς δέμευση)   αλλα απο τον λογαριασμό 22/5 και μέχρι σήμερα γράφουν οι λογαριασμοί => Έχετε ενεργοποιήσει Σύμβαση για το προϊόν myHome GasBenefit. Η Σύμβαση λήγει 23/03/2024.

Τελικά ειμαι σε αορίστου χρόνου ή αν αλλάξω πάροχο τώρα θα μου ζητήσουν κάποιο χρηματικο penalty ?

Οι γενικοί όροι ανανεώνονται αυτόματα για 1 χρόνο, οι ειδικοί όροι δε σε δεσμεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ,

αλλη μια ερώτηση, κατέβασα το K excel  αλλά δείχνει μόνο για φυσικό αέριο, υπάρχει αλλο link που να εχει ολα τα tabs και για ρεύμα κλπ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, gtkminsomnia said:

ευχαριστώ,

αλλη μια ερώτηση, κατέβασα το K excel  αλλά δείχνει μόνο για φυσικό αέριο, υπάρχει αλλο link που να εχει ολα τα tabs και για ρεύμα κλπ ?

 Πήγαινε στη 1η σελίδα στο topic του ρευματος

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην πρωτη σελιδα του  Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)  βρίσκω το παρακάτω

το παρακάτω λινκ είναι excel που περιέχει προγράμματα σταθερής χρέωσης οικιακά στο πρώτο φύλλο , κυμαινόμενα οικιακά στο δεύτερο , σταθερά επαγγελματικά στο τρίτο,  κυμαινόμενα επαγγελματικά στο τέταρτο και μια σύγκριση απλοϊκή "σταθερό VS κυμαινόμενο" στο πέμπτο φύλλο.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1x0pz1zuXPTSEv7yuj-oqxlfh_cFnMkrJTGb4gNFH3u0/edit#gid=1939256855

που βγαζει excel  Προγράμματα_Αερίου   οχι ρεύματος

τι λάθος κάνω ?

 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να στειλω στη ΔΕΗ τα απαραιτητα εγγραφα για να παω στο GasControl. Στο email που μου εστειλαν απο [email protected] γραφει αυτο

Με την αποστολή των εγγράφων θα λάβετε email ως αποδεικτικό επιτυχούς παράδοσης. Σε περίπτωση που δεν  το λάβετε, παρακαλούμε ελέγξτε τους φακέλους Εξερχόμενα/Απεσταλμένα για να βεβαιωθείτε ότι πραγματοποιήθηκε επιτυχώς η αποστολή. Σε αντίθετη περίπτωση, προωθήστε εκ νέου το email, επιβεβαιώνοντας ότι λάβατε απαντητικό.

Εχω στειλει ηδη δυο φορες reply στο email τους αλλα ποτε δεν ερχεται αποδεικτικο. Εχει συμβει σε αλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, spocky είπε

Προσπαθω να στειλω στη ΔΕΗ τα απαραιτητα εγγραφα για να παω στο GasControl.

Τι εγγραφα σου ζητησαν?

Μηπως να μιλησεις καλυτερα με αλλο υπαλληλο και να σου κανει την διαδικασια χωρις να χρειαστει να στειλεις κατι εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, HERTHAN said:

Τι εγγραφα σου ζητησαν?

Μηπως να μιλησεις καλυτερα με αλλο υπαλληλο και να σου κανει την διαδικασια χωρις να χρειαστει να στειλεις κατι εσυ.

Επειδη θα γινει και ταυτοχρονα αλλαγη ονοματος θελαν ταυτοτητες, αφμ,ε9, κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, spocky είπε

Προσπαθω να στειλω στη ΔΕΗ τα απαραιτητα εγγραφα για να παω στο GasControl. Στο email που μου εστειλαν απο [email protected] γραφει αυτο

Με την αποστολή των εγγράφων θα λάβετε email ως αποδεικτικό επιτυχούς παράδοσης. Σε περίπτωση που δεν  το λάβετε, παρακαλούμε ελέγξτε τους φακέλους Εξερχόμενα/Απεσταλμένα για να βεβαιωθείτε ότι πραγματοποιήθηκε επιτυχώς η αποστολή. Σε αντίθετη περίπτωση, προωθήστε εκ νέου το email, επιβεβαιώνοντας ότι λάβατε απαντητικό.

Εχω στειλει ηδη δυο φορες reply στο email τους αλλα ποτε δεν ερχεται αποδεικτικο. Εχει συμβει σε αλλον?

Δοκίμασε εδώ πατά εκεί που λει χρειάζεστε  βοήθεια και στειλε 

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/symvaseis-fysiko-aerio/ 

Επεξ/σία από tollisth
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα μολις μιλησα κι εγω κι απλα περιμενω να μου στειλουν το συμβολαιο για το Control και να το στειλω πισω υπογεγραμμενο.

Ευτυχως ηταν σπιρτο η κοπελιτσα και δεν χρειαστηκαν πολλες κουβεντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...