Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, ekrepali είπε

Αυτό λες;

Ναι μάλλον αυτό πρέπει να ήταν.

Να παω απο κατάστημα να παρω σ' αυτό το τηλέφωνο πιο πάνω ή να παρω 800900 τάδε?

Μπας και γλιτώσω χαρτούρα και τσιμπήσω και το 50αρικο πιο πολύ μ'ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, HERTHAN said:

Ναι μάλλον αυτό πρέπει να ήταν.

Να παω απο κατάστημα να παρω σ' αυτό το τηλέφωνο πιο πάνω ή να παρω 800900 τάδε?

Μπας και γλιτώσω χαρτούρα και τσιμπήσω και το 50αρικο πιο πολύ μ'ενδιαφέρει.

Τι να πω, δε ξέρω. Με σειρά προτεραιότητας θα'λεγα πρώτα να δοκιμάσεις αυτό το 211, μετά κατάστημα,  μετά το 800

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Τι να πω, δε ξέρω. Με σειρά προτεραιότητας θα'λεγα πρώτα να δοκιμάσεις αυτό το 211, μετά κατάστημα,  μετά το 800

Κι εγώ έτσι το σκεφτόμουν.

Λογικά την Τετάρτη θα χτυπήσω ένα τηλέφωνο στο 211.

Σκέφτηκα να το ρισκάρω αλλά ένα μπαμ να γίνει θα το πάνε μέσα στον χειμώνα στο 0,80 και θα νευριάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, ekrepali said:

Τι να πω, δε ξέρω. Με σειρά προτεραιότητας θα'λεγα πρώτα να δοκιμάσεις αυτό το 211, μετά κατάστημα,  μετά το 800

υπάρχει κάποιος λόγος που προτείνεις την συγκεκριμένη σειρά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαρμάκωσε και η Ελπέ για Σεπτέμβριο συγκριτικά με το TTF (μαζί με τη ΦΑ και Ζενίθ Τ2) , φαντάζομαι θα ακολουθήσει και η W&V (όταν αξιωθεί να βγάλει μιας και έχει ξεμείνει στον Αύγουστο) ,

μου κάνει εντύπωση πως και δεν τσεκούρωσε ο Ηρών

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, tempo said:

υπάρχει κάποιος λόγος που προτείνεις την συγκεκριμένη σειρά;

Για τη περίπτωση του HERTHAN λέμε που είναι ο λογαριασμός σε άλλο όνομα και δεν έχει εξουσιοδότηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, EchiDNA said:

Πριν 10 περίπου μέρες πήγα από το παλιό Benefit σε Control, τηλεφωνικά χωρίς να μου ζητήσουν τίποτα να στείλω.

Στις 16/10 έγινε η αλλαγή και την ίδια μέρα και η μέτρηση της ΕΔΑΘΕΣΣ

Βγήκε σήμερα λογαριασμός από 21/6 έως 17/10 και ΔΕΝ έχει μέσα το 50άρικο. Δεν το υπολόγιζα, αλλά θα ήταν μια ευχάριστη έκπληξη. 

  Reveal hidden contents

image.png.f07cc88b5c0c93126737d9823c471b3d.png

 

17/10 είχε περάσει η αλλαγή η έκανες αίτηση; @HERTHAN δε ζητάνε τίποτα από το τηλ. Καντο καλύτερα έτσι από το 800900

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, marmagia είπε

δε ζητάνε τίποτα από το τηλ. Καντο καλύτερα έτσι από το 800900

Έτσι κι αλλιώς αν δω οτι μου ζητάνε τίποτα δικαιολογητικά το κλείνω και ξαναπαίρνω τηλέφωνο μήπως πετύχω άλλον υπάλληλο.

Θα δω πως θα ξυπνήσω την Τετάρτη και θ'αποφασίσω.🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Ναι μάλλον αυτό πρέπει να ήταν.

Να παω απο κατάστημα να παρω σ' αυτό το τηλέφωνο πιο πάνω ή να παρω 800900 τάδε?

Μπας και γλιτώσω χαρτούρα και τσιμπήσω και το 50αρικο πιο πολύ μ'ενδιαφέρει.

 

4 ώρες πριν, ekrepali είπε

Για τη περίπτωση του HERTHAN λέμε που είναι ο λογαριασμός σε άλλο όνομα και δεν έχει εξουσιοδότηση.

Οσες φορές πήγα σε κατάστημα (5..6 την τελευταία διετία) για ένταξη η αλλαγή σε πρόγραμμα το πρώτο που ζήτησαν ήταν η ταυτότητα και έκαναν αντιπαραβολή στοιχείων (και δεν θυμάμαι αν την εβγαλαν και φωτοτυπία)... θεωρώ απίθανο γίνει απο κατάστημα χωρίς εξουσιοδότηση.

Σήμερα το απόγευμα που εκανα αλλαγή  τηλεφωνικά στο 8009001000   από benefit στο gas control  δεν ζήτησαν κάτι να τους στείλω πέραν της τηλεφωνικής αντιπαραβολής που έκαναν.  Περιμένω να δώ  και στο σύστημα οτι ολοκληρώθηκε  αν και ο εκπρόσωπος που μίλησα μου είπε οτι δεν θα χρειαστεί κάτι άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, είμαι στο gascontrol με συμβόλαιο που λήγει τώρα το Νοέμβριο. Τί θα γίνει μόλις λήξει, αυτόματη ανανέωση; Πρέπει να κάνω κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, teot είπε

Καλησπέρα

Απο ποιό τηλέφωνο, απο της ΔΕΗ η κάποιο άλλο;

 

Στο 800-900-1000 κάλεσα.

9 ώρες πριν, marmagia είπε

17/10 είχε περάσει η αλλαγή η έκανες αίτηση; @HERTHAN δε ζητάνε τίποτα από το τηλ. Καντο καλύτερα έτσι από το 800900

Τηλεφώνησα την Παρασκευή 13/10 το πρωί. Την Δευτέρα 16/10 είδα την αλλαγή στο site της ΔΕΗ και εκείνη την ημέρα πέρασαν και για καταμέτρηση από την ΕΔΑ. Στις 20/10 εκδόθηκε ο λογαριασμός για το διάστημα 21/6 έως 17/10

Θεωρώ ότι δεν μου ζητήσαν τίποτα, διότι είχα ήδη ενεργή συνδρομή στο Benefit με λήξη ένα έτος μετά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, janus5555 είπε

Καλημέρα, είμαι στο gascontrol με συμβόλαιο που λήγει τώρα το Νοέμβριο. Τί θα γίνει μόλις λήξει, αυτόματη ανανέωση; Πρέπει να κάνω κάτι;

Συνήθως σε βάζουν σε αορίστου. Εμένα με είχαν βάλει στο κυμαινόμενο benefit.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι βλέπω στο myDEI , εκδόθηκε λογαριασμός καλοκαιριού -2 ευρώ , οπότε θεωρώ  μου έβαλαν τα 50 ευρώ δώρο παρόλο που ήμουν ήδη πελάτης.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα μεταξυ ΔΕΗ και Ελπεντισον τι συμφερει καλυτερα για φυσικο αεριο?Το ρωταω γιατι με πηραν τηλ για ρευμα απο την ελπεντισον και λεω να μεταπηδησω εκει απο ΔΕΗ και μηπως ετσι κανω και το αεριο.Επισης ΔΕΗ gas benefit η control τι αξιζει καλυτερα?Εχω μπερδευτει πλεον  με ολα αυτα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kosmasgr είπε

Από ότι βλέπω στο myDEI , εκδόθηκε λογαριασμός καλοκαιριού -2 ευρώ , οπότε θεωρώ  μου έβαλαν τα 50 ευρώ δώρο παρόλο που ήμουν ήδη πελάτης.

Την αιτηση την ειχες κανει μεσω τηλεφωνου στο 8009001000 και πηρες το 50αρικο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...