Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Κοιτούσα το νέο πρόγραμμα της protergia για αέριο και πάτησα στο link με τις παλιές τιμές και γράφει αυτό για τη ρήτρα ttf λες και σου έκαναν χάρη.

image.png.420164add2a7850d66fe145e9e3480cc.png

φαντάσου τι κράξιμο θα φάγανε για να κάνουν απορροφήσεις  , μακράν η πιο ξεφτίλα εταιρία που έβαλε αναπροσαρμογή σε ήδη κυμαινόμενο και μάλιστα σε κάποιους χωρίς ειδοποίηση,

απλά το κατάργησαν και δε μου κάνει κλικ να έχω προειδοποίηση στα σχόλια του excel

μετά ακολούθησε η Ζενίθ με μη εμπορικό πρόγραμμα flex και κάηκε κόσμος που δεν είδαν όπως ηταν αναμενόμενο ψιλά γράμματα (όπως αν θυμάμαι καλά για ένα τετράμηνο είχαν και nrg  και elin)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάω και εγω σε πιο πρόγραμμα να πάω να ξεχειμωνιασω.

Έβλεπα το εξέλ του @korakios, φοβερό εργαλείο. Απλά μια επισήμανση, μηπως στο πρόγραμμα Protergia Αυτόνομο plus στον τρόπο υπολογισμου θα έπρεπε να αφαιρεθεί το -0.005€/KWH? Στο site της protergias βλέπω το -0.005€/KWH μόνο στο Single Value.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, korakios said:

δε χρειάζεται καν το γράφημα αφού δείχνει την τιμή

όμως είσαι σίγουρος οτι βγάζει το μέσο όρο του τρέχων μήνα και όχι τις τελευταίες 30 μέρες ?

Καλό ερώτημα. 

Οπότε τα κοιτάμε καλύτερα απ'το δικό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. 

Σήμερα σκέφτομαι να πάω σε control απο benefit. 

Λέτε να ανέβει πάνω από 0.06 τον χειμώνα? 

Τι προτείνετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Καλημέρα παιδιά. 

Σήμερα σκέφτομαι να πάω σε control απο benefit. 

Λέτε να ανέβει πάνω από 0.06 τον χειμώνα? 

Τι προτείνετε ?

απο 0.046 και πανω συμφερει control

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Καλημέρα παιδιά. 

Σήμερα σκέφτομαι να πάω σε control απο benefit. 

Λέτε να ανέβει πάνω από 0.06 τον χειμώνα? 

Τι προτείνετε ?

Κι εγω σκεφτομαι μεχρι μεθαυριο να παω σε control.

H θα παω απο το καταστημα μηπως μπορεσω και το κανω αμεσα χωρις να χρειαστει εξουσιοδοτηση γιατι δεν ειναι στο ονομα μου.

Ειχε δωσει και καποιος νομιζω ενα τηλεφωνο που του το εκαναν αυτοματα χωρις πολλα πολλα.Αν εχει καποιος τηλεφωνο ας το στειλει μια εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, HERTHAN said:

Κι εγω σκεφτομαι μεχρι μεθαυριο να παω σε control.

H θα παω απο το καταστημα μηπως μπορεσω και το κανω αμεσα χωρις να χρειαστει εξουσιοδοτηση γιατι δεν ειναι στο ονομα μου.

Ειχε δωσει και καποιος νομιζω ενα τηλεφωνο που του το εκαναν αυτοματα χωρις πολλα πολλα.Αν εχει καποιος τηλεφωνο ας το στειλει μια εδω.

Αυτό λες;

  

On 12/10/2023 at 11:37, vely_tsm said:

Εγώ άλλαξα προχθες σε 2 συνδέσεις και μου είπαν ότι θα το πάρω (υφιστάμενος πελάτης και στις 2 συνδέσεις). Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι το συμβόλαιο το έκανα από τους συνεργάτες της ΔΕΗ απο το κλασικό τηλέφωνο 2111870770. Τους κάλεσα εγώ στην αρχή στο 8009001000 και μου είπαν ότι είχε το σύστημα πρόβλημα και θα με καλούσαν αυτοί. Και με πήρε την επόμενη μέρα ο αριθμός σε 770 και θεώρησα ότι είναι της ΔΕΗ οπότε προχωρήσαμε. Μετά από καμιά ώρα με κάλεσαν από το τηλεφωνικό τους κέντρο και οταν τους είπα ότι το έκανα ήδη μου ανέφερε ότι είναι συνεργάτες και όλα οκ. Σε μια εργάσιμη είχα το συμβόλαιο στο μαιλ μου και φάνηκε η αλλαγή στο mydei

Υ.Γ: Ήμουν σε benefit αορίστου

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 10 περίπου μέρες πήγα από το παλιό Benefit σε Control, τηλεφωνικά χωρίς να μου ζητήσουν τίποτα να στείλω.

Στις 16/10 έγινε η αλλαγή και την ίδια μέρα και η μέτρηση της ΕΔΑΘΕΣΣ

Βγήκε σήμερα λογαριασμός από 21/6 έως 17/10 και ΔΕΝ έχει μέσα το 50άρικο. Δεν το υπολόγιζα, αλλά θα ήταν μια ευχάριστη έκπληξη. 

Spoiler

image.png.f07cc88b5c0c93126737d9823c471b3d.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, EchiDNA είπε

Πριν 10 περίπου μέρες πήγα από το παλιό Benefit σε Control, τηλεφωνικά χωρίς να μου ζητήσουν τίποτα να στείλω.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.png.f07cc88b5c0c93126737d9823c471b3d.png

 

Καλησπέρα

Απο ποιό τηλέφωνο, απο της ΔΕΗ η κάποιο άλλο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, skantsos είπε

Κοιτάω και εγω σε πιο πρόγραμμα να πάω να ξεχειμωνιασω.

Έβλεπα το εξέλ του @korakios, φοβερό εργαλείο. Απλά μια επισήμανση, μηπως στο πρόγραμμα Protergia Αυτόνομο plus στον τρόπο υπολογισμου θα έπρεπε να αφαιρεθεί το -0.005€/KWH? Στο site της protergias βλέπω το -0.005€/KWH μόνο στο Single Value.

έχω στο C20 =$B$29/1000+0,01-0,005

μου ξέφυγε κάτι άλλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για προσφατη αλλαγη απο το νεο GasBenefit στο GasControl, μεσω του τηλεφωνου της ΔΕΗ 800-900-1000,    χρειαστηκε μονο τηλεφωνικη επιβεβαιωση στοιχειων και παροχης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, derorist said:

Για προσφατη αλλαγη απο το νεο GasBenefit στο GasControl, μεσω του τηλεφωνου της ΔΕΗ 800-900-1000,    χρειαστηκε μονο τηλεφωνικη επιβεβαιωση στοιχειων και παροχης.

συζήτησες για το 50αρικό; Σου είπαν κάτι αυτοί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, korakios είπε

έχω στο C20 =$B$29/1000+0,01-0,005

μου ξέφυγε κάτι άλλο ?

Το έχεις και στο c19=$B$29/1000+0.01-0.005 ενω συμφωνα με αυτους θα έπρεπε c19=$B$29/1000+0.01

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...