Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

από την δεη για αλλαγη παροχου μου (ζενιθ σε δεη) είχαν ζητήσει αλλαγη στοιχείων απο την εδα Θεσσαλονίκης.

Αν στο ίδιο σπίτι υπήρχαν και άλλοι ένοικοι....ήθελε και υπεύθυνη δήλωση ότι επιτρέπουν την διαδικασία.  

γι αυτό λέω να ρωτήσει να είναι σίγουρος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιές εταιρίες αερίου σου δίνουν τη δυνατότητα να δώσεις ο ίδιος τις μετρήσεις σου μέσω εφαρμογής?

Γιατί η elin που είμαι τώρα σίγουρα δεν δίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 minutes ago, apouxereis said:

Ποιές εταιρίες αερίου σου δίνουν τη δυνατότητα να δώσεις ο ίδιος τις μετρήσεις σου μέσω εφαρμογής?

Γιατί η elin που είμαι τώρα σίγουρα δεν δίνει...

H EFA βγάζει μηνιαίους εκκαθαριστικούς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, apouxereis said:

Ποιές εταιρίες αερίου σου δίνουν τη δυνατότητα να δώσεις ο ίδιος τις μετρήσεις σου μέσω εφαρμογής?

Γιατί η elin που είμαι τώρα σίγουρα δεν δίνει...

και η ΦΑ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα πηρα πηρα πριν λιγο την δεη και μου ζητησαν μονο καποια δικαιολογητικα για αλλαγη στο ονομα μου. Δεν χρειαζεται να κανω κατι με την εδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mule206 είπε

Η ΔΕΗ βγάζει και αυτή μηνιαίους λογαριασμούς; 

Δηλ έναν έναντι και έναν εκκαθαριστικό; (ανά δίμηνο μετράνε στη περιοχή μου) 

σε καποιους ανα μήνα , σε άλλους δίμηνο , άλλους τετράμηνο , άλλους παραπάνω

ο @ekrepali τα ξέρει καλά 😂

διάβασε απο εκεί και μετά και αν βγάλεις άκρη με το τι κάνει η ΔΕΗ φέξε μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, korakios είπε

σε καποιους ανα μήνα , σε άλλους δίμηνο , άλλους τετράμηνο , άλλους παραπάνω

ο @ekrepali τα ξέρει καλά 😂

διάβασε απο εκεί και μετά και αν βγάλεις άκρη με το τι κάνει η ΔΕΗ φέξε μας

ΔΕΗ εγγύηση χαχαχα. 

Ξέρω ότι πέρσι έγινε ο κακός χαμός με καθυστερήσεις λόγω αναβάθμισης των συστημάτων τους αλλά φέτος απο άνοιξη και μετά που αποκλιμακωθηκε η κατάσταση δεν έχουμε πιο ξεκάθαρη εικόνα; 

Επεξ/σία από Mule206
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, Mule206 said:

Η ΔΕΗ βγάζει και αυτή μηνιαίους λογαριασμούς; 

Δηλ έναν έναντι και έναν εκκαθαριστικό; (ανά δίμηνο μετράνε στη περιοχή μου) 

Δε βγάζει έναντι. Βγάζει λογαριασμούς μόνο όταν παίρνει ένδειξη από την ΕΔΑ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, έχω προσπαθήσει να καταλάβω τι γίνεται ακριβώς με το φυσικό αέριο αλλά επειδή δεν έχω στο σπίτι μου δυσκολεύομαι να τα αντιληφθώ όπως τα του ρεύματος.

Θέλω να βρω πάροχο αερίου για το σπίτι των γονιών μου, όπου μέχρι τώρα είχαν αέριο με μπουκάλες και τώρα θα έχουν κανονικό (όταν ολοκληρωθούν μελέτες και δοκιμές και ό,τι άλλο πρέπει να γίνει). Ο μηχανικός μου είπε πως μπορώ να βρω πάροχο πριν ολοκληρωθούν όλα αυτά. Ζουν στη Βόρεια Ελλάδα σε σπίτι 100 τετραγωνικά, με μόνωση μεν από το εξοικονομώ αλλά έχουν ανάγκη για αρκετή θέρμανση παρόλαυτά -πέρυσι έκαψαν σε ρεύμα όσο έκαψα και εγώ, που δεν έχω εναλλακτική πηγή θέρμανσης, συν όσες μπουκάλες αερίου ξόδεψαν, επειδή ανοίγουν και κλιματιστικά και έναν θερμοσυσσωρευτή.

Στο ρεύμα τώρα είναι στην Ελιν στο bonus+ αλλά μάλλον πρέπει να τους αλλάξω (δεν θέλουν πολλές αλλαγές πάντως, μάλλον μόνο στη ΔΕΗ αισθάνονται ασφαλείς). 

Για το αέριο να τους πάω στη ΔΕΗ στο σταθερό που αναφέρετε στις τελευταίες σελίδες; Το καλοκαίρι έχουν ηλιακό, αυτό σημαίνει ότι δεν θα πληρώνουν τίποτα ακόμα κι αν είναι ακριβό σε σχέση με τα κυμαινόμενα ή χάνω κάτι; Να περιμένω κάτι άλλο; Βλέπω ότι θα λήξει η προσφορά 31/10 και λέω μήπως πρέπει να βιαστώ.  

Ως προς το ρεύμα, έχει η ΔΕΗ double; Δεν μπορώ να το βρω, αν έχει. Υπάρχει κάποιο άλλο που θα συνέφερε, ή να ψάξω εντελώς αυτόνομα για το ρεύμα;

(Δεν έχω καταλάβει και τι θα γίνει με τις επιδοτήσεις - εάν πάνε σε σταθερό αερίου, θα τις χάσουν;)

Έχετε κάποια πρόταση/βοήθεια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, marinna είπε

(Δεν έχω καταλάβει και τι θα γίνει με τις επιδοτήσεις - εάν πάνε σε σταθερό αερίου, θα τις χάσουν;)

πρόπερσι πήραν τα σταθερά , πέρυσι όχι , φέτος μάλλον όχι (ποτέ δεν ξέρεις στη μπανανία)

12 λεπτά πριν, marinna είπε

Για το αέριο να τους πάω στη ΔΕΗ στο σταθερό που αναφέρετε στις τελευταίες σελίδες;

ναι , απλά έχουν άσχετους υπάλληλους και γενικά δεν το έχουν και πολύ με το αέριο , αλλά στα θετικά είναι η τιμή απο όσο δείχνει η τάση της αγοράς

Spoiler

 

12 λεπτά πριν, marinna είπε

επειδή ανοίγουν και κλιματιστικά και έναν θερμοσυσσωρευτή.

πετάνε το θερμοσυσσωρευτή χθες , συνέχεια εκεί

 

12 λεπτά πριν, marinna είπε

Ως προς το ρεύμα, έχει η ΔΕΗ double; Δεν μπορώ να το βρω, αν έχει. Υπάρχει κάποιο άλλο που θα συνέφερε, ή να ψάξω εντελώς αυτόνομα για το ρεύμα;

δεν έχει double

12 λεπτά πριν, marinna είπε

Στο ρεύμα τώρα είναι στην Ελιν στο bonus+ αλλά μάλλον πρέπει να τους αλλάξω (δεν θέλουν πολλές αλλαγές πάντως, μάλλον μόνο στη ΔΕΗ αισθάνονται ασφαλείς). 

για ρεύμα στα αντίστοιχα νήματα :)

Επεξ/σία από korakios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...