Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, fotisbasm είπε

δηλαδη βαζω στο σιτε τους 700 m3 , οτι εκαψα μεσα σε ενα μηνα που τωρα που η τιμη ειναι χαμηλα και τους επομενους μηνες του χειμωνα βαζω ενα και καλα ποσο 10m3 το μηνα οποτε εχω γκαβατζα 😂

αν η ΕΔΑ δεν έχει πρόσβαση , που μάλλον μπορεί και να ζητήσουν φωτό στο τέλος αν το κάνεις συχνά ή το παρακάνεις . Σε μένα πάντως μια φορά που το έκανα (λόγω 0,125 της ΔΕΗ και τα έσπρωξα απο Φεβρουάριο που έφυγα και έπεσε η τιμή ) , δεν γκρίνιαξε ούτε ο πάροχος ούτε η ΕΔΑ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έκπτωση "Dual Energy συνέπειας" 😂

γιαυτό είχα σκαλώσει πριν , βάλανε 2 προϋποθέσεις σε έναν όρο

προς το παρών πάλι δεν το έχει το site άρα δεν μπαίνει στο excel , κάντε tag δίνοντας και λινκ όταν και αν το βάλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλος ένας στο gasControl μιας και το current TTF για το Νοέμβρη έφτασε στο διαχωριστικό όριο για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο περισσότερο (πέρισυ μπήκα μέσα αλλά η κατανάλωση δεν ήταν τόσο μεγάλη ώστε να πονέσει πολύ).

Τηλεφωνική μετατροπή - μου ανέφεραν για 50αρικο πίστωση - αλλαγή από benefit (νέο) αορίστου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορακιε εδω οι χρεωσεις προμηθειας του παλαιου Τ2 της Ζεθιν αν θελεις να συμπληρωσεις το excel

παγιο εχει 4,5 /μηνα το Τ2

https://zenith.gr/media/ogpdtvvf/φ-α-οικιακές-χρεώσεις-προμήθειας-τ2-τ3-oct.pdf

παρε και εναν λογαριασμο Τ2 της ζενιθ

image.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, moon1821 είπε

Κορακιε εδω οι χρεωσεις προμηθειας του παλαιου Τ2 της Ζεθιν αν θελεις να συμπληρωσεις το excel

παγιο εχει 4,5 /μηνα το Τ2

https://zenith.gr/media/ogpdtvvf/φ-α-οικιακές-χρεώσεις-προμήθειας-τ2-τ3-oct.pdf

παρε και εναν λογαριασμο Τ2 της ζενιθ

image.png

ευχαριστώ τις έχω ήδη περασμένες :)

νόμιζα δεν είχε πάγιο πάντως , θα κάνω edit αν είναι

και η ΦΑ και η Ζανίθ στο Τ2 τσιμπήσαν αρκετά , το νου σας οι παλιοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλος χθες εκανε τηλεφωνικα αλλαγη στη ΔΕΗ απο παλαιο gascontrol σε νεο gascontrol και του ζήτησε τα πάντα τηλεφωνικά 

του  εστειλαν σημερα τη συμβαση, τους ορους καθως και υπεύθυνη δήλωση που πρεπει να στειλει μεσω gov 

ετσι γινεται ή του έκατσε περιπτωση -

μια ανανεωση ζητησε ο ανθρωπος γιατι εληγε η συμβαση του

"Παρακαλούμε να επιβεβαιώσετε την ορθότητα των στοιχείων και να επισυνάψετε συμπληρωμένα τα έγγραφα ως απάντηση στο παρόν email καθώς και αντίγραφο της Αστυνομικής σας Ταυτότητας (δύο όψεις), σημειώνοντας τον ΑΦΜ σας.Με την αποστολή των εγγράφων θα λάβετε email ως αποδεικτικό επιτυχούς παράδοσης. Σε περίπτωση που δεν  το λάβετε, παρακαλούμε ελέγξτε τους φακέλους Εξερχόμενα/Απεσταλμένα για να βεβαιωθείτε ότι πραγματοποιήθηκε επιτυχώς η αποστολή. Σε αντίθετη περίπτωση, προωθήστε εκ νέου το email, επιβεβαιώνοντας ότι λάβατε απαντητικό"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, moon1821 είπε

φιλος χθες εκανε τηλεφωνικα αλλαγη στη ΔΕΗ απο παλαιο gascontrol σε νεο gascontrol και του ζήτησε τα πάντα τηλεφωνικά 

του  εστειλαν σημερα τη συμβαση, τους ορους καθως και υπεύθυνη δήλωση που πρεπει να στειλει μεσω gov 

ετσι γινεται ή του έκατσε περιπτωση -

μια ανανεωση ζητησε ο ανθρωπος γιατι εληγε η συμβαση του

"Παρακαλούμε να επιβεβαιώσετε την ορθότητα των στοιχείων και να επισυνάψετε συμπληρωμένα τα έγγραφα ως απάντηση στο παρόν email καθώς και αντίγραφο της Αστυνομικής σας Ταυτότητας (δύο όψεις), σημειώνοντας τον ΑΦΜ σας.Με την αποστολή των εγγράφων θα λάβετε email ως αποδεικτικό επιτυχούς παράδοσης. Σε περίπτωση που δεν  το λάβετε, παρακαλούμε ελέγξτε τους φακέλους Εξερχόμενα/Απεσταλμένα για να βεβαιωθείτε ότι πραγματοποιήθηκε επιτυχώς η αποστολή. Σε αντίθετη περίπτωση, προωθήστε εκ νέου το email, επιβεβαιώνοντας ότι λάβατε απαντητικό"

δεν αναγράφεται τι αφορά η υπεύθυνη δήλωση

προσοχή γιατί στο δίπλα φόρουμ είπαν σε μέλος να κάνει καταγγελία σύμβασης για την αλλαγή σε control 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν αναγράφεται τι αφορά η υπεύθυνη δήλωση

 

ενταξει ειναι νομιζω

«συμφωνώ να συναφθεί συμβόλαιο προμήθειας φυσικού αερίου με τη ΔΕΗ στο όνομά μου, για τον αριθμό ΗΚΑΣΠ .................................που ηλεκτροδοτεί το ακίνητο ευρισκόμενο στη διεύθυνση ..............................................., του οποίου κάνω χρήση. Επίσης, δηλώνω ότι όλα τα έγγραφα που συνυπέβαλα στη ΔΕΗ για το σκοπό αυτό, είναι αληθή, αποτελούν αναπόσπαστο τμήμα της παρούσας και τα προσυπογράφω στο σύνολό τους. Τέλος, παρέχω τη συναίνεσή μου ώστε τα αναφερόμενα στα ως άνω έγγραφα προσωπικά μου δεδομένα
να χρησιμοποιηθούν από τη ΔΕΗ για το σκοπό της μεταξύ μας σύμβασης.»

 

ΟΔΗΓΙΕΣ GOV.pdf

Επεξ/σία από moon1821
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, moon1821 είπε

ενταξει ειναι νομιζω

κομπλέ

3 λεπτά πριν, moon1821 είπε

για τον αριθμό ΗΚΑΣΠ .................................που ηλεκτροδοτεί το ακίνητο

για ΔΕΗ καλά είναι 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, moon1821 said:

φιλος χθες εκανε τηλεφωνικα αλλαγη στη ΔΕΗ απο παλαιο gascontrol σε νεο gascontrol και του ζήτησε τα πάντα τηλεφωνικά 

του  εστειλαν σημερα τη συμβαση, τους ορους καθως και υπεύθυνη δήλωση που πρεπει να στειλει μεσω gov 

ετσι γινεται ή του έκατσε περιπτωση -

μια ανανεωση ζητησε ο ανθρωπος γιατι εληγε η συμβαση του

"Παρακαλούμε να επιβεβαιώσετε την ορθότητα των στοιχείων και να επισυνάψετε συμπληρωμένα τα έγγραφα ως απάντηση στο παρόν email καθώς και αντίγραφο της Αστυνομικής σας Ταυτότητας (δύο όψεις), σημειώνοντας τον ΑΦΜ σας.Με την αποστολή των εγγράφων θα λάβετε email ως αποδεικτικό επιτυχούς παράδοσης. Σε περίπτωση που δεν  το λάβετε, παρακαλούμε ελέγξτε τους φακέλους Εξερχόμενα/Απεσταλμένα για να βεβαιωθείτε ότι πραγματοποιήθηκε επιτυχώς η αποστολή. Σε αντίθετη περίπτωση, προωθήστε εκ νέου το email, επιβεβαιώνοντας ότι λάβατε απαντητικό"

Εμένα μου ζήτησαν όλα τα στοιχεία αλλά τίποτα μέσω email ή αποδοχή σύμβασης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Εμένα μου ζήτησαν όλα τα στοιχεία αλλά τίποτα μέσω email ή αποδοχή σύμβασης. 

κάνουν οτι τους καπνίσει, ο καθε υπάλληλος αυτοσχεδιαζει , τα εχουμε πει χιλιαδες φορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, korakios είπε

κομπλέ

για ΔΕΗ καλά είναι 😂

Ακριβώς αυτό τους είχα ρωτήσει περισυ για το ηλεκτροδοτεί που λέει και μου λένε δεν πειράζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
1 λεπτό πριν, tzitzikas2 είπε

Ακριβώς αυτό τους είχα ρωτήσει περισυ για το ηλεκτροδοτεί που λέει και μου λένε δεν πειράζει.

προσπαθούνε τα παιδιά εκεί , νταξ , σε καμια 5ετία θα τη μάθουν τη δουλειά , θα κάψουν μερικούς αλλά στο πρόγραμμα είναι 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...