Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/10/2023 στις 9:49 ΜΜ, gvoi είπε

Εγώ θυμάμαι να μου δείχνει γειτόνισσα λογαριασμό ζενίθ προ 5ετιας+ και ήταν κάτω από 0.01 η kw. Και διηγοντας τα να κλαίς. Επίσης παραθέτω κάνα διάγραμμα ttf, όπως έκανα

πριν λίγες μέρες. Αυτό εδώ που βλέπετε δεν πάει προς τα κάτω, δεν παίζει.

Screenshot_2023-10-11-21-42-56-024_com.tradingview.tradingviewapp.jpg

Spoiler

 

 

Σας τα είπα δεν σας τα ειπα? Επίσης μην κοιτάτε τα futurew συμβόλαια. Δεν έχει νόημα, γιατί αν συμβεί κάποιο γεγονός, πχ μπουν και άλλοι στον πόλεμο και τα Futures θα ανέβουν.

Επεξ/σία από gvoi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, tollisth said:

Ο πρώτος λογαριασμος από την ΔΕΗ μου ήρθε μετα από ένα μηνά Απρίλιο ξεκίνησα Μάιο πηρα λογαριασμο  και μετα ξεκίνησε το χάος 

Η ΕΔΑ πάντως δεν παίρνει μετρήσεις το καλοκαίρι , οπότε για εδώ πάνω τουλάχιστον , είναι φυσιολογικό να μην έρχονται λογαριασμοί το καλοκαίρι

2023-10-14-14-41.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, atrias είπε

Η ΕΔΑ πάντως δεν παίρνει μετρήσεις το καλοκαίρι , οπότε για εδώ πάνω τουλάχιστον , είναι φυσιολογικό να μην έρχονται λογαριασμοί το καλοκαίρι

2023-10-14-14-41.jpg

Δεν εχω σχέση με την  ΕΔΑ ,η ΔΕΔΑ μου κανει τις μετρήσεις τηλεμετρικά όπως με εχει  ενημερώσει δίνοντας μου τις μετρήσεις για αυτούς τους μήνες  που ζήτησα για φέτος  και λέγοντας ότι ολες έχουν αποσταλεί στον παροχο παραθέτω ακριβως την απάντηση 

Σας ενημερώνουμε πως η ΔΕΔΑ μηνιαίως πραγματοποιεί καταμέτρηση (στην αρχή εκάστου μήνα) και η κατανάλωση αποστέλλεται ανελλιπώς στον πάροχο σας, ο οποίος έχει της ευθύνη έκδοσης λογαριασμού. Η μέτρηση πραγματοποιείται  απομακρυσμένα με τηλεμετρικό τρόπο, χωρίς να είναι απαραίτητη η επιτόπια καταγραφή της ένδειξης.

Οι μετρήσεις για το διάστημα Ιουνίου -Σεπτέμβριου 2023 οι οποίες έχουν αποσταλεί στον πάροχο ΔΕΗ έχουν ως κάτωθι:

Κάποιος από τους δυο λέει μπαρούφες μαντέψτε ποιος 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tollisth είπε

Δεν εχω σχέση με την  ΕΔΑ ,η ΔΕΔΑ μου κανει τις μετρήσεις τηλεμετρικά 

 

 

Πλέον η δεδα έχει απορροφήσει της ΕΔΑ Αττικής και ΕΔΑ θεσσ, πλέον όλα ονομάζονται δεδα. Μπες στην σελίδα της ΕΔΑ θεσσ να δεις, έχει και το λογότυπο της δεδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, korakios είπε

μήπως έχεις τηλεμέτρηση ? Υποτίθεται οτι η ΔΕΗ στέλνει μετά απο μέτρηση της ΕΔΑ

Δεν νομίζω να έχω τέτοιο πράγμα! Πρώτη φορά το ακούω 😛 δεν το ξέρω καν!
έναν απλό αναλογικό μετρητή έχω όπως είναι τα κλασσικά ρολόγια της ΔΕΗ…εδώ κ 3 χρόνια παίρνω λογαριασμό κάθε 2 μήνες, εκτός καλοκαιριού που έρχεται το Σεπτέμβρη τα πάγια. Τι είναι ο τηλεμετρητης κ τι κανείς με αυτόν;🤔

Επεξ/σία από Karanikolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, Karanikolis said:

Είμαι 3 χρόνια στην ΔΕΗ, αν εξαιρέσεις την περίοδο που δεν έστελνε καθόλου, στελνει λογαριασμό κάθε δυο μήνες. Όχι κάθε έναν. 

Κανονικότατα βγάζει κάθε μήνα. 5/10 ο τελευταίος 

 

 

IMG_6788.png

IMG_6789.png

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

Κανονικότατα βγάζει κάθε μήνα.

IMG_6785.png

IMG_6784.png

έλα , πες , μεταξύ μας , έχεις βύσμα ? 😁

πρώτη φορά διαβάζω για μηνιαίο και ΔΕΗ πάντως

@ekrepali λες να οφείλεται στην τηλεμέτρηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, korakios said:

έλα , πες , μεταξύ μας , έχεις βύσμα ? 😁

πρώτη φορά διαβάζω για μηνιαίο και ΔΕΗ πάντως

@ekrepali λες να οφείλεται στην τηλεμέτρηση ?

Και σε δευτερη παροχή σε άλλο ΑΦΜ ταυτόχρονα με μένα βγαίνουν λογαριασμοί. Σε άλλη παροχή δίκη μου χωρίς τηλεμετρηση πάει ένα μήνα μετά την καταμέτρηση 

Αυτές οι εκδόσεις πχ είναι χωρίς τηλεμετρηση 

IMG_6793.png

IMG_6792.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, marmagia said:

Αυτές οι εκδόσεις πχ είναι χωρίς τηλεμετρηση

 

Tηλεμετρήσεις το έχουμε εξακριβώσει βγαίνουν λογαριασμοί.

Οι αναλογικοί ήταν το θέμα (μα τι ήθελα και ρώτησα). 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, marmagia είπε

Και σε δευτερη παροχή σε άλλο ΑΦΜ ταυτόχρονα με μένα βγαίνουν λογαριασμοί. Σε άλλη παροχή δίκη μου χωρίς τηλεμετρηση πάει ένα μήνα μετά την καταμέτρηση 

Αυτές οι εκδόσεις πχ είναι χωρίς τηλεμετρηση 

IMG_6793.png

IMG_6792.png

βασικά είσαι το 1ο μέλος εδώ και σε δίπλα φόρουμ που αναφέρει μηνιαία έκδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, marmagia said:

Και σε δευτερη παροχή σε άλλο ΑΦΜ ταυτόχρονα με μένα βγαίνουν λογαριασμοί. Σε άλλη παροχή δίκη μου χωρίς τηλεμετρηση πάει ένα μήνα μετά την καταμέτρηση 

Αυτές οι εκδόσεις πχ είναι χωρίς τηλεμετρηση 

IMG_6793.png

IMG_6792.png

Οι πρώτοι λογαριασμοί είχαν έρθει καθυστερημένοι γιατί είχαν μαζευτεί και δεν προλάβαιναν να τους εκδώσουν. Αν παρατηρήσεις ο τελευταίος λογαριασμός βγήκε 6 μέρες μετά την καταμέτρηση. Το ίδιο έγινε και σε εμένα. 

3 minutes ago, ekrepali said:

Tηλεμετρήσεις το έχουμε εξακριβώσει βγαίνουν λογαριασμοί.

Οι αναλογικοί ήταν το θέμα (μα τι ήθελα και ρώτησα). 🤣

1 εβδομάδα μετά την καταμέτρηση έρχονται σε εμένα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

Οι αναλογικοί ήταν το θέμα (μα τι ήθελα και ρώτησα). 🤣

κάτσε να το αναλύσουμε και άλλο

με την ευκαιρία να κάνω σταθερό ή να μείνω σε κυμαινόμενο , τι δικαιολογητικά θέλει ? Καίω Χ για το χώρο μου , μήπως είναι πολλά ή λίγα ? Να βάλω κλιματιστικά ή αντλία ? Μήπως να κοιτάξω για double ? Το TTF με το ΤΤΦα έχουν διαφορά ? Βλέπω ανεβαίνει , λες να κατέβει ? Επίδομα θέρμανσης να κάνω αίτηση ή φταίει  αν είναι σταθερό ? είναι στο όνομά μου αλλά το νοικιάζω σε άτομο που μου έχει κάνει παραχώρηση και έχει φιλοξενούμενο την πεθερά μου , για πες καμιά ιδέα ... ακόμα διαβάζεις ? 🤣

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, korakios said:

βασικά είσαι το 1ο μέλος εδώ και σε δίπλα φόρουμ που αναφέρει μηνιαία έκδοση

Και αυτός είναι αναλογικός μετρητής έχω στην ίδια διεύθυνση και τους δυο μετρητες. Οκ η τηλεμετρηση πάει τρένο κάθε μήνα. Στο άλλο είναι όχι τόσο συχνοί λογαριασμοί αλλά είχα έκδοση 2-3,5,6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, marmagia είπε

Κανονικότατα βγάζει κάθε μήνα. 5/10 ο τελευταίος 

 

 

IMG_6788.png

IMG_6789.png

Κανονικότατα 3 χρόνια παίρνω λογαριασμό κ μέτρηση ανά δυο μήνες.. ίσως έχει να επιλέξεις μηνιαίο ή δίμηνο, δεν το θυμάμαι γιατί έτσι είμαι εδώ κ 3 χρόνια. Όπως κ στο ρεύμα έχει να επιλέξεις μηνιαίο ή δίμηνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...