Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 λεπτά πριν, Specs είπε

Τωρα που ηρθα στο σωστο νημα, ελπιζω να παρω απαντηση ...

Καποιος που να γνωριζει συνολικα το κοστος cents/kwh στο φυσικο αεριο αυτη την στιγμη,

με ολα τα κοστη μεσα, θα ημουν υποχρεος να το γραψει εδω με tag η σε προσωπικο μηνυμα

Ασχετα ποια εταιρια εχει, η προγραμμα. Θα βρω 🤣τα αντιστοιχα σε αλλες εταιριες αν εχω καπου να ξεκινησω.

Το χρειαζομαι για ενημερωση στις τιμες της https://www.insomnia.gr/forums/topic/789005-σύγκριση-κόστους-θέρμανσης/page/79/#comment-59991190

Spoiler

Αν σε βοηθάει πέρυσι για ένα ετος με το 0,05 της ΔΕΗ μου βγήκε το συνολικό κόστος με πολύ μικρές αποκλείσεις λάθους 0,094 η Kwh

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

50 λεπτά πριν, Specs είπε

Τωρα που ηρθα στο σωστο νημα, ελπιζω να παρω απαντηση ...

Καποιος που να γνωριζει συνολικα το κοστος cents/kwh στο φυσικο αεριο αυτη την στιγμη,

με ολα τα κοστη μεσα, θα ημουν υποχρεος να το γραψει εδω με tag η σε προσωπικο μηνυμα

Ασχετα ποια εταιρια εχει, η προγραμμα. Θα βρω 🤣τα αντιστοιχα σε αλλες εταιριες αν εχω καπου να ξεκινησω.

Το χρειαζομαι για ενημερωση στις τιμες της https://www.insomnia.gr/forums/topic/789005-σύγκριση-κόστους-θέρμανσης/page/79/#comment-59991190

https://zenith.gr/media/ds0hy4lk/λοιπες_χρεωσεις_λογαριασμου_fa-14_7_23.pdf

αφήνεις απ'εξω το συντελεστή δυναμικότητας μιας και αφορά ετήσιο πάγιο και εξαρτάται απο την ισχύ του λέβητα που έχει ο καθένας , πχ εμένα με 66,9 και στη Θεσσαλία είναι

66,9*0,4752494 ανα έτος (συν ΦΠΑ 6%)

πάρε και άλλον πίνακα απο τη ΦΑ

Spoiler

image.png.f362424de7df90e2887387a47b94f30b.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thanosAIAS είπε

 

Όσο για το mydei, δε βάζω την κάρτα πληρωμών πουθενά.

Θέλω να πληρώνω μέσα από e-banking της τράπεζας μου, όπως και με το ρεύμα.

 

Μπορείς να κάνεις μια virtual κάρτα και να τη γεμίζεις μόνο όσο ακριβώς χρειάζεσαι για να πληρώσεις τον λογαριασμό. 

Δεν υποστηρίζω τη ΔΕΗ σε καμία περίπτωση, αδιάφορη μου είναι όπως και όλοι οι πάροχοι. Καταναλωτής είμαι και εγώ, όπως και εσύ. 

Απλά σου προτείνω κάποιες λύσεις που ίσως σε βοηθήσουν να ξεπεράσεις το εμπόδιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, sotiris_1988 είπε

Θα με σύμφερε να κάνω αλλαγή από ζενίθ now σε σταθερό ΔΕΗ . Εχω σχετικά μεγάλη κατανάλωση Οκτώβριο- Μάιο 12000kwh

Τι θερμαινεις με 12Κ, εργοστάσιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, sotiris_1988 είπε

Θα με σύμφερε να κάνω αλλαγή από ζενίθ now σε σταθερό ΔΕΗ . Εχω σχετικά μεγάλη κατανάλωση Οκτώβριο- Μάιο 12000kwh

καλύτερα κατάστημα πάντως αν κάνεις την αλλαγή και με το 50άρι λίγο ή πολύ πατσίζεις τη ρήτρα αποχώρησης
https://zenith.gr/media/ms1pmant/gas-home-now.pdf

1 λεπτό πριν, tzitzikas2 είπε

Τι θερμαινεις με 12Κ, εργοστάσιο?

πάμε πάλι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, korakios said:

καλύτερα κατάστημα πάντως αν κάνεις την αλλαγή

Εγώ αν γυρίσω ΔΕΗ, δε ξαναπάω κατάστημα... δεν έχω κουράγια να τρέχω πάλι στου διαόλου τη μάνα.

Μάλλον θα πάρω το 2111870770 που ανέφερε εδώ ο συμφορουμήτης... οι ιδιωτικές εταιρίες καίγονται να ολοκληρωθούν τα αιτήματα για να πάρουν προμήθεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

Τι θερμαινεις με 12Κ, εργοστάσιο?

Spoiler

Μην παίρνεις ως βάση διαμερίσματα εντός πόλεων που είναι καλυμμένα από παντού. Μονοκατοικίες ή διαμερίσματα σε επαρχία έχουν τεράστιες απώλειες , ειδικά εάν δεν έχουν μόνωση κέλυφος.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα επειδή με βλέπω να πηγαίνω προς το control της ΔΕΗ όντας νέος πελάτης που λέτε να απευθυνθώ για να ξεμπερδεύουμε πιο γρήγορα (κατάστημα, τηλέφωνο η online αίτηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, giorgoskoy είπε

Καλησπέρα επειδή με βλέπω να πηγαίνω προς το control της ΔΕΗ όντας νέος πελάτης που λέτε να απευθυνθώ για να ξεμπερδεύουμε πιο γρήγορα (κατάστημα, τηλέφωνο η online αίτηση)

αν εχεις κοντα καταστημα πηγαινε να τελιωνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, itmaster99 είπε

Καλησπέρα......μιας και η ΔΕΗ ίσως ξαναβρεθεί στο δρόμο μας ,, να ρωτήσω...από έκδοση λογαριασμών το έστρωσε ? ή ακόμη βάσανο ?

Όχι ακόμη και εγώ τηλεμετρηση έχω αλλά δεν έχω πάρει καθόλου τους τελευταίους 4 μήνες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω αρχίσει να σκέφτομαι σοβαρά και εγώ το σταθερό της ΔΕΗ. 

Στα δικαιολογητικά που ζητάνε είναι γνωστοποίηση ΑΦΜ και ΗΚΑΣΠ. 

Απο το λογαριασμό του προηγούμενου παροχου (που ούτως ή άλλως το ζητάνε) δεν τους κάνει; 

Φωτογραφία μετρητή την θέλουν έντυπη ή μπορώ να τους τη δώσω και ηλεκτρονικά στο κατάστημα που θα επισκεφτώ; 

 

Επεξ/σία από Mule206
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Mule206 είπε

Έχω αρχίσει να σκέφτομαι σοβαρά και εγώ το σταθερό της ΔΕΗ. 

Στα δικαιολογητικά που ζητάνε είναι γνωστοποίηση ΑΦΜ και ΗΚΑΣΠ. 

Απο το λογαριασμό του προηγούμενου παροχου (που ούτως ή άλλως το ζητάνε) δεν τους κάνει; 

Φωτογραφία μετρητή την θέλουν έντυπη ή μπορώ να τους τη δώσω και ηλεκτρονικά στο κατάστημα που θα επισκεφτώ; 

 

8009001000 πάρε καλύτερα τηλ. Να.σου πουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...