Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, dasnowy είπε

Η ΔΕΗ δε βγάζει έναντι οπότε αν δε περάσει η ΕΔΑ τότε δε βγαίνει λογαριασμός. Και εμένα ο τελευταίος λογαριασμός είναι του Ιουνίου επειδή δεν έχουν ξαναμετρήσει από τότε. 

Δεν είναι έτσι φίλε μου.

 

17/02/2023    Εκκαθαριστικός    30/09/2022-08/11/2022    13/03/2023    28,00€    
23/03/2023    Εκκαθαριστικός    09/11/2022-08/03/2023    13/04/2023    604,00€    
22/05/2023    Εκκαθαριστικός    09/03/2023-09/05/2023    13/06/2023    200,00€
19/09/2023    Εκκαθαριστικός    10/05/2023-12/09/2023    10/10/2023    50,00€    

Στη ΔΕΗ πήγα αρχές Νοε 2022 απο τη ΖΕΝΙΘ γιατι φοβήθηκα που μπορεί να πάνε οι τιμές οπότε και ήταν η μόνη εταιρεία με σταθερό.

Υποσχέθηκαν 5 εκκαθαριστικούς λογαριασμούς, ΑΛΛΑ!!!

Ο πρώτος ήταν 20 μέρες μετά. Αστείο ποσό.
Ο δεύτερος ήταν ΤΕΤΡΑΜΗΝΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ!!! ΟΛΟ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΕΝΑΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ! ΓΙΑΤΙ????
Τρελή κατανάλωση για ένα σπίτι 48 τεραγωνικά, λόγω μεγάλου χρονικού διαστήματος.

Είχα πάρει τηλεφωνο την ΕΔΑ γιατι ανησυχούσα και μου είπαν ότι ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΜΕΤΡΗΣΗ και την είχε στείλει στη ΔΕΗ μεσα στο Χειμώνα, αρα ηταν επιλογή τους να μη στείλουν λογαριασμό.
Προφανώς το άφησαν επίτειδες να μεγαλώσει.

Ένα χρόμο μετά, ακόμη ΔΕΝ μπορώ να πληρώσω μέσω e-banking της ΕΘΝΙΚΗΣ. Πρέπει να το τυπώσω και να παω σε κατάστημα της ΔΕΗ.
Όποτε βάζω το RF code του λογαριασμού στην κατηγορία ΔΕΗ φυσικό αέριο, λέει λάθος κωδικός. Του ρεύματος (πάλι ΔΕΗ) δουλεύει.

Γενικά η εταιρεία τους ΔΕΝ το έχει με το αέριο, και σκέφτομαι να πάω ή πίσω στη ΖΕΝΙΘ, ή να πάω στο ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ, εκει λένε ότι καθε μηνα μπορείς να στέλνεις την ένδειξη του μετρητή και σου στέλνουν λογαρισμό κάθε μήνα.

Επίσης, νομίζω η Ελλάδα παίρνει αέριο απο τον αγωγό της Ρωσίας που παιρνάει απο Τουρκία. Γι'αυτό οι τίμες ήταν και είναι ακόμη νορμάλ. Κανένα πρόβλημα δεν έχουμε εμείς. Χώρες σαν την Ολλανδία και τη Γερμανία ναι, εμείς ΟΧΙ!

Έσείς έχετε να προτείνετε καμια καλή έταιρεία - ιδέα;

Επεξ/σία από thanosAIAS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως ξεκιναω με Φυσικο αεριο Ελλαδος (περιμενω ακομη την δεδα να περασει για τον τελικο ελεγχο και να ανοιξει τις βανες) που ειναι η μονη κρατικη εταιρια και απ οτι μου ειπαν δεν εχει ttf και η τιμη τους τωρα ειναι 0,04 κι αοριστου συμβολαιο..

Ομως αναρωτιεμαι γιατι δεν αναφερεται σχεδον καθολου εδω στο τοπικ κι ολοι μιλατε για Δεη, επειδη υπαρχει και το 50αρι δωρο; Ρωταω μηπως υπαρχει κατι που εγω δεν βλεπω, εντωμεταξυ με πηραν κι απ το fthinorevma.gr (πατησα κατα λαθος εκει που λεει αποστολη για ενημερωση 😁) και με πηρε στο καπακι μια συμβουλος εκει και μου επιβεβαιωσε το Φ.αεριο σαν την πιο συμφερουσα επιλογη κι οτι αποκλειεται!.. να παει πιο πανω απ το κοντρολ της Δεη γιατι της το ανεφερα ..Μαλιστα οταν της ειπα για Ηρων και 45% εκπτωση στο συνδυαστικο, μου ανεφερε πως ο ηρων δινει μεγαλη εκπτωση γιατι τα παιρνει απ το υψηλο ttf οποτε ασυμφορο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, energy52 είπε

με πηρε στο καπακι μια συμβουλος εκει και μου επιβεβαιωσε το Φ.αεριο σαν την πιο συμφερουσα επιλογη κι οτι αποκλειεται!.. να παει πιο πανω απ το κοντρολ της Δεη

Δηλαδη το Φ.αεριο που δεν εχει σταθερη τιμη αποκλειεται να παει πανω απο το προγραμμα της ΔΕΗ με σταθερη τιμη,ακουγεται τιμιο και λογικο.... NOT.

Btw μου ηρθε ΔΕΗ λογαριασμος χθες,ειναι στο 0.039 η χρεωση για Σεπτεμβριο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, energy52 said:

Εγω παντως ξεκιναω με Φυσικο αεριο Ελλαδος (περιμενω ακομη την δεδα να περασει για τον τελικο ελεγχο και να ανοιξει τις βανες) που ειναι η μονη κρατικη εταιρια και απ οτι μου ειπαν δεν εχει ttf και η τιμη τους τωρα ειναι 0,04 κι αοριστου συμβολαιο..

Ομως αναρωτιεμαι γιατι δεν αναφερεται σχεδον καθολου εδω 

Δεν έχει ttf, αλλά η τιμή τους και πάλι βασίζεται στις διακυμάνσεις της αγοράς. Αν πάει το ttf 100, θα πληρώσεις κι εσύ 0.10

Γιατί δε πάμε... γιατί κ κάθε υπάλληλος λέει το μακρύ και το κοντό του για τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις... άλλοι λένε ότι περιλαμβάνονται στη χρέωση προμήθειας κι άλλοι λένε όχι. Όταν βγει ο 1ος λογαριασμός ανέβασε τον όλον, να φαίνονται και οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, thanosAIAS said:

Δεν είναι έτσι φίλε μου.

 

17/02/2023    Εκκαθαριστικός    30/09/2022-08/11/2022    13/03/2023    28,00€    
23/03/2023    Εκκαθαριστικός    09/11/2022-08/03/2023    13/04/2023    604,00€    
22/05/2023    Εκκαθαριστικός    09/03/2023-09/05/2023    13/06/2023    200,00€
19/09/2023    Εκκαθαριστικός    10/05/2023-12/09/2023    10/10/2023    50,00€    

Στη ΔΕΗ πήγα αρχές Νοε 2022 απο τη ΖΕΝΙΘ γιατι φοβήθηκα που μπορεί να πάνε οι τιμές οπότε και ήταν η μόνη εταιρεία με σταθερό.

Υποσχέθηκαν 5 εκκαθαριστικούς λογαριασμούς, ΑΛΛΑ!!!

Ο πρώτος ήταν 20 μέρες μετά. Αστείο ποσό.
Ο δεύτερος ήταν ΤΕΤΡΑΜΗΝΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ!!! ΟΛΟ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΕΝΑΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ! ΓΙΑΤΙ????
Τρελή κατανάλωση για ένα σπίτι 48 τεραγωνικά, λόγω μεγάλου χρονικού διαστήματος.

Είχα πάρει τηλεφωνο την ΕΔΑ γιατι ανησυχούσα και μου είπαν ότι ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΜΕΤΡΗΣΗ και την είχε στείλει στη ΔΕΗ μεσα στο Χειμώνα, αρα ηταν επιλογή τους να μη στείλουν λογαριασμό.
Προφανώς το άφησαν επίτειδες να μεγαλώσει.

Ένα χρόμο μετά, ακόμη ΔΕΝ μπορώ να πληρώσω μέσω e-banking της ΕΘΝΙΚΗΣ. Πρέπει να το τυπώσω και να παω σε κατάστημα της ΔΕΗ.
Όποτε βάζω το RF code του λογαριασμού στην κατηγορία ΔΕΗ φυσικό αέριο, λέει λάθος κωδικός. Του ρεύματος (πάλι ΔΕΗ) δουλεύει.

Γενικά η εταιρεία τους ΔΕΝ το έχει με το αέριο, και σκέφτομαι να πάω ή πίσω στη ΖΕΝΙΘ, ή να πάω στο ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ, εκει λένε ότι καθε μηνα μπορείς να στέλνεις την ένδειξη του μετρητή και σου στέλνουν λογαρισμό κάθε μήνα.

Επίσης, νομίζω η Ελλάδα παίρνει αέριο απο τον αγωγό της Ρωσίας που παιρνάει απο Τουρκία. Γι'αυτό οι τίμες ήταν και είναι ακόμη νορμάλ. Κανένα πρόβλημα δεν έχουμε εμείς. Χώρες σαν την Ολλανδία και τη Γερμανία ναι, εμείς ΟΧΙ!

Έσείς έχετε να προτείνετε καμια καλή έταιρεία - ιδέα;

Εσένα σου ήρθε λογαριασμός Σεπτεμβρίου γιατί μέτρησαν Σεπτέμβριο. Εμένα μετράνε Οκτώβριο για την περίοδο Ιούνιο-Οκτώβριο. 5 δίμηνοι εκκαθαριστικοί είναι αλλά εσύ πήρες 4 γιατί ο ένας ήταν τετράμηνος. Είχε πρόβλημα η ΔΕΗ με τους λογαριασμούς και δεν έβγαζε για πολύ καιρό για αυτό πήρες 4μηνο εκκαθαριστικό. Εγώ προτιμώ αυτό το σύστημα για να μην πληρώνω έναντι το καλοκαίρι που δεν υπάρχει καθόλου κατανάλωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thanosAIAS είπε


Ο δεύτερος ήταν ΤΕΤΡΑΜΗΝΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ!!! ΟΛΟ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΕΝΑΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ! ΓΙΑΤΙ????
Τρελή κατανάλωση για ένα σπίτι 48 τεραγωνικά, λόγω μεγάλου χρονικού διαστήματος.

Είχα πάρει τηλεφωνο την ΕΔΑ γιατι ανησυχούσα και μου είπαν ότι ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΜΕΤΡΗΣΗ και την είχε στείλει στη ΔΕΗ μεσα στο Χειμώνα, αρα ηταν επιλογή τους να μη στείλουν λογαριασμό.
Προφανώς το άφησαν επίτειδες να μεγαλώσει.

Ένα χρόμο μετά, ακόμη ΔΕΝ μπορώ να πληρώσω μέσω e-banking της ΕΘΝΙΚΗΣ. Πρέπει να το τυπώσω και να παω σε κατάστημα της ΔΕΗ.
Όποτε βάζω το RF code του λογαριασμού στην κατηγορία ΔΕΗ φυσικό αέριο, λέει λάθος κωδικός. Του ρεύματος (πάλι ΔΕΗ) δουλεύει.

 

Δεν νομίζω να συμφέρει την εταιρία να το αφήσει να μεγαλώσει. Είχαν προβλήματα με την έκδοση λογαριασμών εκείνη την περίοδο. 

Και σε εμένα 4μηνο ήρθε ολος ο χειμώνας. Μεγάλο ποσό αλλά δίνει τη δυνατότητα να το βάλεις με δόσεις. Εγώ έβαλα 6 δόσεις και πληρωνόταν μήνα-μήνα, χωρίς να με ρίχνει έξω στον προϋπολογισμό μου. 

Πλήρωσα κανονικά μέσα από το Mydei χρησιμοποιώντας την κάρτα μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/10/2023 στις 9:30 ΜΜ, kosmasgr είπε

Μολις πήρα τηλέφωνο και το έκανα και εγω. 50άρικο δεν πήρα , σαν υφιστάμενος πελάτης αλλα δε πειράζει.

Εγώ άλλαξα προχθες σε 2 συνδέσεις και μου είπαν ότι θα το πάρω (υφιστάμενος πελάτης και στις 2 συνδέσεις). Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι το συμβόλαιο το έκανα από τους συνεργάτες της ΔΕΗ απο το κλασικό τηλέφωνο 2111870770. Τους κάλεσα εγώ στην αρχή στο 8009001000 και μου είπαν ότι είχε το σύστημα πρόβλημα και θα με καλούσαν αυτοί. Και με πήρε την επόμενη μέρα ο αριθμός σε 770 και θεώρησα ότι είναι της ΔΕΗ οπότε προχωρήσαμε. Μετά από καμιά ώρα με κάλεσαν από το τηλεφωνικό τους κέντρο και οταν τους είπα ότι το έκανα ήδη μου ανέφερε ότι είναι συνεργάτες και όλα οκ. Σε μια εργάσιμη είχα το συμβόλαιο στο μαιλ μου και φάνηκε η αλλαγή στο mydei

Υ.Γ: Ήμουν σε benefit αορίστου

Επεξ/σία από vely_tsm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, CHRISpros είπε

Δεν νομίζω να συμφέρει την εταιρία να το αφήσει να μεγαλώσει. Είχαν προβλήματα με την έκδοση λογαριασμών εκείνη την περίοδο. 

Και σε εμένα 4μηνο ήρθε ολος ο χειμώνας. Μεγάλο ποσό αλλά δίνει τη δυνατότητα να το βάλεις με δόσεις. Εγώ έβαλα 6 δόσεις και πληρωνόταν μήνα-μήνα, χωρίς να με ρίχνει έξω στον προϋπολογισμό μου. 

Πλήρωσα κανονικά μέσα από το Mydei χρησιμοποιώντας την κάρτα μου. 

Φυσικά και συμφέρει την εταιρεία να μεγαλώσει γιατί από ένα σημείο και μετά, θεωρείται  υπερκατανάλωση και χρεώνεται έξτρα. Άμα σου βάλω ένα λογαριασμό όλο το χειμώνα δύσκολο να γλυτώσεις! Θες δε θες θα κάψεις να ζεσταθείς!

Όσο για το mydei, δε βάζω την κάρτα πληρωμών πουθενά.

Θέλω να πληρώνω μέσα από e-banking της τράπεζας μου, όπως και με το ρεύμα.

Όλο αυτό είναι μια κατάντια!

Επεξ/σία από thanosAIAS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, VirusX2gr είπε

Μολις εκανα ανενωση και εγω στο control απο benefit αοριστου. Μου ειπε οτι θα πιστωθει κανονικα το 50€. Ειδωμεν!

Εγω πηρα τηλ να κανω το control και ρωτησα για τα 50 ευρω, και μου ειπε οτι ειναι για νεους πελατες, αυτο που λεει και στο σαιτ δηλαδη για να ειμαστε αντικειμενικοι. Φαινοταν οτι ηξερε τι ελεγε. Ειπα οτι θα το σκεφτω. Ειχα αποφασισει οτι αν παρω και το 50αρι θα το κανω, αλλα προς το παρον παραμενω στο benefit αοριστου.

Λετε ειναι καλυτερο για τα 50, να κανεις το αιτημα anyway και να ελπιζεις να το δεις στο λογαριασμο, ή να ελπιζεις παιρνοντας πολλα τηλ μεχρι να πετυχεις υπαλληλο που να σου πει οπως εδω παραπανω οτι θα σου πιστωθει, οποτε αν δε στο βαλουν να τους παραπεμψεις στην ηχογραφημενη? Η 2η επιλογη βεβαια δε μου αρεσει και πολυ. Γιατι δε το βαζουν και αυτοι προς ολους να τελειωνουμε? Δηλαδη αν ειμαι δικος τους κυμαινομενος και παω στο κυμαινομενο της ΦΑ που μου φαινεται πιο καλη επιλογη, θα τους αρεσει καλυτερα?

Επεξ/σία από petrox21
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Specs είπε

Καποιος που να γνωριζει συνολικα το κοστος cents/kwh στο φυσικο αεριο αυτη την στιγμη,

με ολα τα κοστη μεσα, θα ημουν υποχρεος να το γραψει εδω η σε μηνυμα.

Ασχετα ποια εταιρια εχει, η προγραμμα. Θα βρω τα αντιστοιχα σε αλλες εταιριες αν εχω καπου να ξεκινησω.

Το χρειαζομαι για ενημερωση στις τιμες της https://www.insomnia.gr/forums/topic/789005-σύγκριση-κόστους-θέρμανσης/page/79/#comment-59991190

Κορακιε, το εξελ με το αεριο , εχει παθει καθιζηση στην στηλη σχολιο (οπως το Πηλιο απο τις βροχες μαλλον και σε επηρεασε ε?)

στις ρυθμιζόμενες το κόστος μεταφοράς διαφέρει ανα πάροχο/περιοχή , αναγκαστικά με μέσο όρο

επίσης λοιπές ρυθμιζόμενες αλλάζουν ανα περιοχή

για το εξέλ ανέβασε screenshot σε spoiler γιατί κομπλέ το βλέπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, korakios said:

για το εξέλ ανέβασε screenshot σε spoiler γιατί κομπλέ το βλέπω

Spoiler

12102023122001.jpg.c1820fcc52a81c3fa3431f7cb2fcf3bc.jpg

 

H ΔΕΗ πηρε χαρακτηρα στο αεριο Προσοχη με την συγκεκριμενη κλπ ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Specs είπε

H ΔΕΗ πηρε χαρακτηρα στο αεριο Προσοχη με την συγκεκριμενη κλπ ???

Ναι , νόμιζα οτι είχα λινκ , θα βάλω αυτό

- Άσχετοι/άχρηστοι υπάλληλοι , μηδενική υποστήριξη

- Παλιότερο σοβαρό θέμα μηχανογράφησης , βελτιώθηκε η έκδοση λογαριασμών (όχι σε όλους αλλά τουλάχιστον δεν κάνουν 10-12+ μήνες να βγάλουν λογαριασμό), παραμένει οτι δε βλέπουν νέο πελάτη στο σύστημά τους για μήνες

( άρα ούτε αλλαγή προγράμματος εσωτερικά γίνεται   , ούτε δίνουν βεβαίωση εκπροσώπησης γενικότερα για να αλλάξεις πάροχο )

- Είχαν στο site (έχουμε κρατημένα screenshot) αναρτημένες τις επιδοτήσεις της ΔΕΠΑ που ανέφερε για όλα τα προγράμματα , αλλά μέσα σε μια μέρα το αλλάξανε και δεν τις  δώσανε στο σταθερό 0,125  ( με ΡΑΕ να πετά χαρταετό , Γενική Γραμματεία Καταναλωτή να πετάει το μπαλάκι στη ΡΑΕ και η ΔΕΗ στη ΔΕΠΑ)

 

Το μόνο θετικό οτι κρατάνε τις τιμές των συμβολαίων και δέχονται αλλαγές απο σταθερό σε κυμαινόμενο και ανάποδα

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που ηρθα στο σωστο νημα, ελπιζω να παρω απαντηση ...

Καποιος που να γνωριζει συνολικα το κοστος cents/kwh στο φυσικο αεριο αυτη την στιγμη,

με ολα τα κοστη μεσα, θα ημουν υποχρεος να το γραψει εδω με tag η σε προσωπικο μηνυμα

Ασχετα ποια εταιρια εχει, η προγραμμα. Θα βρω 🤣τα αντιστοιχα σε αλλες εταιριες αν εχω καπου να ξεκινησω.

Το χρειαζομαι για ενημερωση στις τιμες της https://www.insomnia.gr/forums/topic/789005-σύγκριση-κόστους-θέρμανσης/page/79/#comment-59991190

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thanosAIAS είπε

Φυσικά και συμφέρει την εταιρεία να μεγαλώσει γιατί από ένα σημείο και μετά, θεωρείται  υπερκατανάλωση και χρεώνεται έξτρα. Άμα σου βάλω ένα λογαριασμό όλο το χειμώνα δύσκολο να γλυτώσεις! Θες δε θες θα κάψεις να ζεσταθείς!

Όσο για το mydei, δε βάζω την κάρτα πληρωμών πουθενά.

Θέλω να πληρώνω μέσα από e-banking της τράπεζας μου, όπως και με το ρεύμα.

Όλο αυτό είναι μια κατάντια!

Για να ισχυει η περιπτωση της υπερκαταναλωσης και να ανεβαινει η χρεωση , πρεπει να υπαρχει κλιμακωτη χρεωση.

Ειδαλλως δεν βλεπω καποιο λογο που συμφερει την καθε εταιρεια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Specs είπε

Τωρα που ηρθα στο σωστο νημα, ελπιζω να παρω απαντηση ...

Καποιος που να γνωριζει συνολικα το κοστος cents/kwh στο φυσικο αεριο αυτη την στιγμη,

με ολα τα κοστη μεσα, θα ημουν υποχρεος να το γραψει εδω με tag η σε προσωπικο μηνυμα

Ασχετα ποια εταιρια εχει, η προγραμμα. Θα βρω 🤣τα αντιστοιχα σε αλλες εταιριες αν εχω καπου να ξεκινησω.

Το χρειαζομαι για ενημερωση στις τιμες της https://www.insomnia.gr/forums/topic/789005-σύγκριση-κόστους-θέρμανσης/page/79/#comment-59991190

Για τη ΔΕΗ μπορώ να σου πω για Οκτώβριο (TTF 36.567) με μέσα (Μεταφορά, Διανομή, ΕΦΚ, Επιδότηση ΔΕΠΑ, Ειδικό Τέλος 5‰, ΦΠΑ 6%).

Παλιό Benefit: 0,072

ΝέοBenefit: 0,059

Νέο Control: 0,069

Επεξ/σία από EchiDNA
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...