Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, vagos789 είπε

ναι οχι τοσο γρηγορα,αφου περασει ο χειμωνας θα παει προς τα εκει

ολα αυτα αν δεν εχουμε κατι νεο,αν φετος η Ευρωπη περασει κανονικο χειμωνα και οχι γιαλαντζι θα ειναι αργη η αποκλιμακωση

Αυτό εδώ δεν προβλέπει την τιμή του ttf; απ ότι βλέπω θα ανέβει άρα δεν αξίζει;

Επίσης αν κάποιος φύγει νωρίτερα απ' το πρόγραμμα με βάση τους όρους λέει ότι "Ο Πελάτης δεσμεύεται για 12μηνη παραμονή στο πρόγραμμα. Σε περίπτωση καταγγελίας της Σύμβασης πριν από τη συμπλήρωση της διάρκειας των δώδεκα (12) μηνών, ο Πελάτης επιβαρύνεται με Τέλος Πρόωρης Αποχώρησης (ΤΠΑ), για το χρονικό διάστημα της συμπλήρωσης των δώδεκα (12) μηνών,  ως εξής: o πριν τη συμπλήρωση 3-μήνου, ΤΠΑ = 80,00 € o πριν τη συμπλήρωση 6-μήνου, ΤΠΑ = 60,00 € o πριν τη συμπλήρωση 9-μήνου, ΤΠΑ = 50,00€ " 

Screenshot_2023-10-11-17-20-35-723_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

38 λεπτά πριν, niaou13 είπε

Επίσης αν κάποιος φύγει νωρίτερα απ' το πρόγραμμα

εξαρτάται αν πάει σε άλλο της ίδιας εταιρίας ή αλλάξει γενικά πάροχο

μέχρι στιγμής με αλλαγή προγράμματος , αγνοώντας τους άχρηστους υπάλληλους της ΔΕΗ , στην πράξη , δεν έχει χρεωθεί μέλος εδώ ρήτρα αποχώρησης

41 λεπτά πριν, niaou13 είπε

Αυτό εδώ δεν προβλέπει την τιμή του ttf;

δεν προβλέπει , δείχνει τιμές "αγοράς" στη διάρκεια της ημέρας για τους αντίστοιχους μήνες

απλά παίρνει κάποιος μια ιδέα πως κινείται η "αγορά"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, korakios είπε

εξαρτάται αν πάει σε άλλο της ίδιας εταιρίας ή αλλάξει γενικά πάροχο

μέχρι στιγμής με αλλαγή προγράμματος , αγνοώντας τους άχρηστους υπάλληλους της ΔΕΗ , στην πράξη , δεν έχει χρεωθεί μέλος εδώ ρήτρα αποχώρησης

δεν προβλέπει , δείχνει τιμές "αγοράς" στη διάρκεια της ημέρας για τους αντίστοιχους μήνες

απλά παίρνει κάποιος μια ιδέα πως κινείται η "αγορά"

Οκ απλά από πάνω λένε ότι θα πέσει στο 25, ενώ εδώ δε φαίνεται κάτι τέτοιο ούτε από χιλιόμετρα. Για αυτό ρωτάω αν αξίζει τελικά της ΔΕΗ ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, niaou13 είπε

Για αυτό ρωτάω αν αξίζει τελικά της ΔΕΗ ή όχι.

καλά κάνεις και ρωτάς αλλά πρέπει να ξέρεις οτι οι απαντήσεις είναι απλά γνώμες του καθενός και κανένας δεν ξέρει τιμές

edit : ούτε φυσικά αν παίξουν επιδοτήσεις στα κυμαινόμενα

Αν σκοπεύεις να κάψεις αέριο αποκλειστικά για φέτος και έχεις μεγάλη κατανάλωση να ξέρεις οτι πάλι είναι ακριβό το 0,051 , καμία σχέση με παλιές τιμές <0,02

στη χειρότερη κλείσε σταθερό και γύρνα το στο benefit αν πέσουν οι τιμές (με 24 μήνες στη ΔΕΗ , σαν όνειρο ακούγεται 😂)

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

covid εποχές και παλιότερα

Εντάξει δεν λες και ακριβό το 5,1

Εδω και 2 χρόνια τον χειμώνα ποτέ δεν ήταν κάτω από 5,ακομα και με τις επιδοτήσεις.Για μένα είναι τρελή ευκαιρία το σταθερό. Και ούτε καν ακριβό για τα δεδομένα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, tzitzikas2 said:

Σε 25 αλλάζουμε σε.benefit.παλι

Ακριβώς, το κάναμε και φέτος, ούτε ρήτρα ούτε τίποτα. 😛

9 minutes ago, conne said:

Εντάξει δεν λες και ακριβό το 5,1

Αν με το 0.02 που αναφέρθηκε σου έβγαινε η σεζόν κάπου στα 1000 ευρώ, με το "μη ακριβό" 0.051 πόσο θα βγει? 😛

Μην μου πεις ότι δεν θα σου κακαφανεί η διπλάσια και βάλε χρέωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
10 λεπτά πριν, conne είπε

Εντάξει δεν λες και ακριβό το 5,1

Εδω και 2 χρόνια τον χειμώνα ποτέ δεν ήταν κάτω από 5,ακομα και με τις επιδοτήσεις.Για μένα είναι τρελή ευκαιρία το σταθερό. Και ούτε καν ακριβό για τα δεδομένα.

άστα τα τελευταία 2 χρόνια και τα νέα δεδομένα , θα ξεχάσουμε στο τέλος τι είναι νορμάλ και τι όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Thresh είπε

Μην μου πεις ότι δεν θα σου κακαφανεί η διπλάσια και βάλε χρέωση.

Πριν από τόσα χρόνια εννοείτε. Αλλα εξήγησα με τα δεδομένα εδώ και 2 χρόνια.Νομιζεις ότι χειμώνα θα δούμε κάτω από 5 τα επόμενα χρόνια?Με την καμία.Καμια άλλη εταιρία δεν τολμάει να βγάλει σταθερό σε αυτήν την τιμή. Θα πρέπει δυστηχος να  θεωρούμε τρελή ευκαιρία αυτήν την σταθερή τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
15 minutes ago, conne said:

Πριν από τόσα χρόνια εννοείτε.

Δεν είναι και πολλά τα 2-3 χρόνια, μόνο "πέρσι" μου βγήκε τραγική η χρονιά. Πρόπερσι πρόλαβα το σταθερό 0.02 και πριν 3 χρόνια είχα κυμαινόμενο που ήταν ακόμα πιο φτηνό.

Προφανώς σε σχέση με πέρσι θα βγει αρκετά φτηνότερα, αλλά σε σχέση με τις 2 προηγούμενες χρονιές θα είναι άσχημα και πάλι.

15 minutes ago, conne said:

Θα πρέπει δυστηχος να  θεωρούμε τρελή ευκαιρία αυτήν την σταθερή τιμή. 

Όχι τρελή ευκαιρία απλά "safe".

Προφανώς με 1.4+ πετρέλαιο, στην περίπτωσή μου που θέλω 2000-2500 λίτρα δεν παλεύεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, conne said:

Εδω θα είμαστε Thresh μου,Νοέμβριο μέχρι Απρίλιο πανω από 10 λεπτά θα πουλάνε όλοι.🙂

Δεν λέω ότι δεν θα το γυρίσω, έτσι κι αλλιώς τσάμπα αλλαγές κάνω αυτά τα 3 χρόνια στη ΔΕΗ.  😛

Πιστεύω ότι θα παίζουμε 50-55 πάνω κάτω στους "χειρότερους" μήνες, δεν νομίζω ότι θα πάει πάνω από 60.

(Famous last words, both ways)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Thresh said:

Δεν λέω ότι δεν θα το γυρίσω, έτσι κι αλλιώς τσάμπα αλλαγές κάνω αυτά τα 3 χρόνια στη ΔΕΗ.  😛

Πιστεύω ότι θα παίζουμε 50-55 πάνω κάτω στους "χειρότερους" μήνες, δεν νομίζω ότι θα πάει πάνω από 60.

Μακάρι φίλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, Thresh είπε

Ακριβώς, το κάναμε και φέτος, ούτε ρήτρα ούτε τίποτα. 😛

Αν με το 0.02 που αναφέρθηκε σου έβγαινε η σεζόν κάπου στα 1000 ευρώ, με το "μη ακριβό" 0.051 πόσο θα βγει? 😛

Μην μου πεις ότι δεν θα σου κακαφανεί η διπλάσια και βάλε χρέωση.

1000€ η σεζόν με 0.02 τι θέρμαινες? Καμιά 3οροφη μεζονέτα?

Επεξ/σία από tzitzikas2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...