Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, korakios είπε

πήρε τον ανήφορο πάλι , ευκαιρία βρήκαν , @ekrepali σε βλέπω για επιστροφή στη λατρεμένη εταιρία 😂

Πφφφ,πόσο πήγε?

Να πάμε control λες εμείς τότε παλιού benefit? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, johnnyman είπε

Πφφφ,πόσο πήγε?

 

19 λεπτά πριν, tsigpan είπε

 

1 λεπτό πριν, johnnyman είπε

Να πάμε control λες εμείς τότε παλιού benefit? 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/759172-πάροχοι-φυσικού-αερίου-και-οικονομικά-πακέτα/?do=findComment&comment=59969306

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι είστε στη ΔΕΗ με απλό αναλογικό μετρητή (όχι τηλεμέτρηση), λαμβάνετε πλέον έγκαιρα λογαριασμούς; Γιατί μέχρι και πέρυσι που έφυγα τιμολογούσαν με 2+ μήνες καθυστέρηση. Θυμάμαι πρόπερσι είχε γίνει καταμέτρηση 10/3 κι έβγαλαν λογαριασμό 27/5, μετά τη λήξη προθεσμίας του επιδόματος θέρμανσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, ekrepali said:

Όσοι είστε στη ΔΕΗ με απλό αναλογικό μετρητή (όχι τηλεμέτρηση), λαμβάνετε πλέον έγκαιρα λογαριασμούς; Γιατί μέχρι και πέρυσι που έφυγα τιμολογούσαν με 2+ μήνες καθυστέρηση. Θυμάμαι πρόπερσι είχε γίνει καταμέτρηση 10/3 κι έβγαλαν λογαριασμό 27/5, μετά τη λήξη προθεσμίας του επιδόματος θέρμανσης.

Στη μια παροχή μου έχω παλιό μετρητή. Η καταμέτρηση έγινε 14/6 και ο λογαριασμός εκδόθηκε 11/7

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, ekrepali said:

Όσοι είστε στη ΔΕΗ με απλό αναλογικό μετρητή (όχι τηλεμέτρηση), λαμβάνετε πλέον έγκαιρα λογαριασμούς; Γιατί μέχρι και πέρυσι που έφυγα τιμολογούσαν με 2+ μήνες καθυστέρηση. Θυμάμαι πρόπερσι είχε γίνει καταμέτρηση 10/3 κι έβγαλαν λογαριασμό 27/5, μετά τη λήξη προθεσμίας του επιδόματος θέρμανσης.

Ναι κανονικά. Ο τελευταίος λογαριασμός του Ιουνίου βγήκε 19/6 και είχε κατανάλωση 11/4-12/6. Τώρα περιμένω να ανοίξει η πλατφόρμα της ΕΔΑ σε 5 μέρες για να βάλω καινούρια μέτρηση ώστε να δω αν πήρα και εγώ το 50αρι από την ανανέωση του control. 

Επεξ/σία από dasnowy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Όσοι είστε στη ΔΕΗ με απλό αναλογικό μετρητή (όχι τηλεμέτρηση), λαμβάνετε πλέον έγκαιρα λογαριασμούς; Γιατί μέχρι και πέρυσι που έφυγα τιμολογούσαν με 2+ μήνες καθυστέρηση. Θυμάμαι πρόπερσι είχε γίνει καταμέτρηση 10/3 κι έβγαλαν λογαριασμό 27/5, μετά τη λήξη προθεσμίας του επιδόματος θέρμανσης.

Ναι κομπλε ειναι ολα μια χαρα.

Θα παμε control τι θα κανουμε?

Φοβαμαι μην βγαλει απο 1/11 κανενα νεο σταθερο στα 0,61 μεχρι τελος του ετους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΕΔΑ θεσσ σε αναλογικούς μετρητές περνάει και μετράει αρχές Σεπτεμβρίου, Νοεμβρίου, Ιανουαρίου, Μαρτίου και Μαίου στην περιοχή μου. Κάθε 2 μήνες δηλαδή. Πλην του καλοκαιριού που είναι μετά από 4 μήνες. Δεν υπάρχει δυνατότητα καταχώρησης μέτρησης για αναλογικούς μετρητές εδώ 

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ναι κομπλε ειναι ολα μια χαρα.

Θα παμε control τι θα κανουμε?

Φοβαμαι μην βγαλει απο 1/11 κανενα νεο σταθερο στα 0,61 μεχρι τελος του ετους.

Εγώ έφυγα τρέχοντας πριν μερικές μέρες για control. Ήδη βλέπω το ttf έφτασε 50€ αρχές Οκτωβρίου. Μπορεί να γίνει και αυτό που λες, μετά από Οκτώβριο να βγει control με υψηλότερη τιμή. Και εγώ πιστεύω αν συνεχίσει το , control δεν θα έχει ίδια τιμή. Και ίσως το 0,061 που λες να είναι το αισιόδοξο σενάριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, tzitzikas2 said:

Η ΕΔΑ θεσσ σε αναλογικούς μετρητές περνάει και μετράει αρχές Σεπτεμβρίου, Νοεμβρίου, Ιανουαρίου, Μαρτίου και Μαίου στην περιοχή μου. Κάθε 2 μήνες δηλαδή. Πλην του καλοκαιριού που είναι μετά από 4 μήνες. Δεν υπάρχει δυνατότητα καταχώρησης μέτρησης για αναλογικούς μετρητές εδώ 

Εχει δυνατότητα καταχώρησης μέτρησης αν ο μετρητής δεν είναι έξυπνος και βρίσκεται σε μπαλκόνι. Και εγώ στην ΕΔΑ θεσσ ανήκω και μου στέλνει sms όταν είναι να δηλώσω μέτρηση. Μόνο μια φορά το χρόνο χρειάζεται να περάσει να πάρει επιτόπια μέτρηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Εχει δυνατότητα καταχώρησης μέτρησης αν ο μετρητής δεν είναι έξυπνος και βρίσκεται σε μπαλκόνι. Και εγώ στην ΕΔΑ θεσσ ανήκω και μου στέλνει sms όταν είναι να δηλώσω μέτρηση. Μόνο μια φορά το χρόνο χρειάζεται να περάσει να πάρει επιτόπια μέτρηση. 

Δεν είναι σε μπαλκόνι εμένα είναι κάτω δίπλα από την δεύτερη είσοδο της οικοδομής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, HERTHAN said:

Θα παμε control τι θα κανουμε?

Φοβαμαι μην βγαλει απο 1/11 κανενα νεο σταθερο στα 0,61 μεχρι τελος του ετους.

Θέλοντας και μη, εκεί θα καταλήξουμε μάλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφυγα control και γω. Ουσιαστικά αν το TTF είναι από 45 και πάνω κερδίζεις με το control σε σχέση με το κυμαινόμενο. Με τις τελευταίες εξελίξεις στη Μεση Ανατολή θεωρώ ότι θα μείνει ψηλά.

0,051 και ελπίζω και το 50αρικο😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...