Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, turbat0s said:

Το λοιπόν...

19/9 πήγα τηλεφωνικά από benefit (το οποίο κανονικά έληγε Μάρτιο) σε control.

Χθες είδα λογαριασμό.

Δεν είχε ρήτρα αλλαγής και είχε και -50€. 

Περίεργο, όλοι αναφέρουν ότι δεν πήραν το 50ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, S90 είπε

Περίεργο, όλοι αναφέρουν ότι δεν πήραν το 50ευρω

όλοι αναφέρουν ότι τους λέγαν στα τηλέφωνα , δεν είχε εκδοθεί λογαριασμός να δούμε τι συμβαίνει

______________________________________________

ποιος είναι στη Φυσικό Αέριο ?

αν βγήκε πρόσφατος λογαριασμός ας μας πει τιμές προμήθειας μιας και στο site έχουν Ιουνίου

σε τηλ/chat λένε με ρυθμιζόμενες και δε βγαίνει άκρη

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, korakios είπε

όλοι αναφέρουν ότι τους λέγαν στα τηλέφωνα , δεν είχε εκδοθεί λογαριασμός να δούμε τι συμβαίνει

Πάντως σε εμένα που εκδόθηκε λογαριασμός μετά από μετάβαση από benefit σε control, 50ρικο δεν είδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, turbat0s said:

Το λοιπόν...

19/9 πήγα τηλεφωνικά από benefit (το οποίο κανονικά έληγε Μάρτιο) σε control.

Χθες είδα λογαριασμό.

Δεν είχε ρήτρα αλλαγής και είχε και -50€. 

Αν δεν σε ενοχλει, μας ανεβαζεις τον λογαριασμο ?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές με πήραν από ΔΕΗ και μου είπαν για benefit με 2 χρόνια δέσμευση τελικά έκανα το νέο control με 1 χρόνο δέσμευση. Επίσης μου είπε ότι στον πρώτο λογαριασμό θα έχω - 50 ευρώ. Ίδωμεν 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχώρησα και εγώ τελικά χτες από benefit 24 μηνών σε gas control 0,051. Επειδή το σκεφτόμουν πολύ τις τελευταίες ημέρες λέω ας το κάνω μήπως και το βγάλουν σαν πρόγραμμα. Πιστεύω ότι το ttf δεν θα το ξεπεράσει, και αν ναι για λόγο τους μήνες Δεκέμβριο ως Γενάρη. Οπότε μια ή άλλη μάλλον θα είναι. Αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις για την ηρεμία.και μόνο προχώρησα. Και το αλλάζουμε ξανά οπότε θέλουμε.

Μένει τώρα να μου στείλουν στο mail το συμβόλαιο control. Μάλλον σήμερα μου είπε η υπάλληλος στο τηλέφωνο θα το λάβω. Πλέον δεν χρειάζεται για την αλλαγή να στείλεις κάποιο έγγραφο όπως έγινε περισυ από control σε benefit που έκανα το Φεβρουάριο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. 

Εμείς που ήμαστε με το παλιό benefit αορίστου(αυτόματα πήγε πέρσι μετά την λήξη του control) τι προτείνετε? 

Δεν μπορώ να αποφασίσω..

Η αλλαγή σε control γίνεται μέσω τηλεφώνου ή καταστήματος? 

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vagos789 είπε

Το σταθερο ειναι για 12 μηνες υποτιθεται,δηλαδη και το καλοκαιρι θα εχετε αυτη τη τιμη

Ναι αλλά αντε να δωσεις ανάλογα την κατανάλωση  περίπου 20 εύρω παραπάνω για 6 μήνες για ζεστο νερο εαν εχει 0,03 το ttf 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tollisth είπε

Ναι αλλά αντε να δωσεις ανάλογα την κατανάλωση  περίπου 20 εύρω παραπάνω για 6 μήνες για ζεστο νερο εαν εχει 0,03 το ttf 

καταρχήν κάποιοι όπως εγώ έχουμε ηλιακό, οπότε μετά τον Φεβρουάριο καίμε πολύ λίγο αέριο για Ζεστό νερό. Αν πάλι πέσει πολύ όπως εγινε πέρισυ τον Γενάρη-Φεβρουάριο, το αλλάζουμε σε benefit.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα. Σε πόσες εργάσιμες ημέρες λάβατε το συμβόλαιο gas control οσοι κάνατε αλλαγή απο benefit? χτες το έκανα, ακόμα δεν έλαβα κάτι. ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Προς ενημέρωση όλων. Όταν έκανα την αλλαγή στο control πριν κάποιες μέρες μου είχαν πει ότι δεν δικαιούμαι το 50αρι σαν παλιός πελάτης. Σήμερα εκδόθηκε λογαριασμός και το πήρα κανονικά.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tzitzikas2 είπε

καλησπέρα. Σε πόσες εργάσιμες ημέρες λάβατε το συμβόλαιο gas control οσοι κάνατε αλλαγή απο benefit? χτες το έκανα, ακόμα δεν έλαβα κάτι. ευχαριστω!

3-4 μερες αν θυμαμε καλα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, marmagia είπε

 Προς ενημέρωση όλων. Όταν έκανα την αλλαγή στο control πριν κάποιες μέρες μου είχαν πει ότι δεν δικαιούμαι το 50αρι σαν παλιός πελάτης. Σήμερα εκδόθηκε λογαριασμός και το πήρα κανονικά.

Την αλλαγή Την κάνατε ρηλεφωνικός η από κατάστημα? 

Ήσασταν στο παλιό benefit? 

Ευχαριστώ. 

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...