Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Just now, tzitzikas2 said:

δηλαδή ούτε την υπεύθυνη δήλωση μέσω gov.gr με το κείμενο που σου στέλνουν δεν ζήτησαν να τους στείλεις? Εντύπωση που κάνει γιατι και στο gas control και στην αλλαγή σε benefit μου ζήτησαν και τους έστειλα τέτοια δήλωση.

Τίποτα απολύτως. Μόνο αριθμό ταυτότητας να ξέρεις, ΑΦΜ και ΗΚΑΣΠ

και το έκανα σε 3 παροχές 

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, libera είπε

Κανένα χαρτί δεν μου ζητήθηκε. Τηλεφωνικά έκανα την αίτηση την Πέμπτη , Δευτέρα συνεννοήθηκα με ΕΔΑ για την ένδειξη αερίου ,  και Τρίτη απόγευμα μου στείλανε το συμβόλαιο με τους νέους όρους.

για αλλαγή control σε benefit επειδή είναι ίδια εταιρία, δεν υπάρχει διαδικασία μου είπαν (είχα μιλήσει και με ΕΔΑ ΘΕΣΣ) να έρθουν να κάνουν καταμέτρηση ή να τους στείλω φώτο την ένδειξη. Ετσι η ΔΕΗ επιμέρισε τις καταναλώσεις στα 2 προγράμματα εκείνη την περίοδο της αλλαγής απο το ένα στο άλλο πρόγραμμα.

2 λεπτά πριν, marmagia είπε

Τίποτα απολύτως. Μόνο αριθμό ταυτότητας να ξέρεις, ΑΦΜ και ΗΚΑΣΠ

και το έκανα σε 3 παροχές 

Ταυτότητα άλλαξα το καλοκαίρι, οπότε αν προχωρήσω θα πρέπει να τους στείλω την καινούργια αντίγραφο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

δηλαδή ούτε την υπεύθυνη δήλωση μέσω gov.gr με το κείμενο που σου στέλνουν δεν ζήτησαν να τους στείλεις? Εντύπωση που κάνει γιατι και στο gas control και στην αλλαγή σε benefit μου ζήτησαν και τους έστειλα τέτοια δήλωση.

ΕΙΜΑΙ στην ιδια φαση με εσενα μου ζητησαν να τα στειλω ολα αυτα που γραφεις +φωτο απο μετρητη , τους λεω σιγουρα ? ναι μου λεει , (αυτα εγιναν πριν 2 μερες) , εντομεταξυ ακομα δεν τα ειχα στειλει ειχα σκοπο σημερα το απογευμα , και ξαφνικα σημερα το μεσημερι μου ηρθε μηνυμα (και μαιλ μαζι με την συνβαση) οτι μεταβηκα στο προγραμμα gascontrol  , περνω για καλου κακου τηλ και μου λενε ναι οκ , μα  του λεω οτι ο συναδελφος σας μου τα ζητησε πριν 2 μερες που εκανα την αιτηση , και μου απαντα οτι αυτα τα θελανε παλια , τωρα μονο τηλεφωνικα και αφου ειμαι ηδη συνδρομητης τους δεν χρειαζετε αποστολη , επεισης και στο σιτε στην καρτελα μου εχει ηδη αλλαξη απο benefit σε control

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα προχωρησα με φυσικο αεριο υπεγραψα συμβαση για το οικιακο πληρες οπως μου προτεινατε..ετσι κι αλλιως ειναι αοριστου οποτε οποτε θελω φευγω! Ρητρα αναπροσαρμογης ttf λεει δεν εχει, ειδωμεν!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, energy52 είπε

Ρητρα αναπροσαρμογης ttf λεει δεν εχει

δεν έχει

27 λεπτά πριν, energy52 είπε

Τελικα προχωρησα με φυσικο αεριο υπεγραψα συμβαση για το οικιακο πληρες

τα κατάφερες ηλεκτρονικά ή έφαγες μπίρι-μπίρι στο τηλέφωνο δίνοντας στοιχεία και ακούγοντας όρους ?

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, energy52 είπε

Τελικα προχωρησα με φυσικο αεριο υπεγραψα συμβαση για το οικιακο πληρες οπως μου προτεινατε..ετσι κι αλλιως ειναι αοριστου οποτε οποτε θελω φευγω! Ρητρα αναπροσαρμογης ttf λεει δεν εχει, ειδωμεν!!

οταν σου βγει λογαριασμος να μας πεις την τιμη του αεριου που σε χρεωνουν αν μπορεις γιατι δε βγαζουν καθε μηνα για να εχουμε μια εικονα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, energy52 said:

Τελικα προχωρησα με φυσικο αεριο υπεγραψα συμβαση για το οικιακο πληρες οπως μου προτεινατε..ετσι κι αλλιως ειναι αοριστου οποτε οποτε θελω φευγω! Ρητρα αναπροσαρμογης ttf λεει δεν εχει, ειδωμεν!!

 

6 minutes ago, nikosbt said:

οταν σου βγει λογαριασμος να μας πεις την τιμη του αεριου που σε χρεωνουν αν μπορεις γιατι δε βγαζουν καθε μηνα για να εχουμε μια εικονα

Βασικά @energy52 όταν λάβεις λογαριασμό ανέβασε όλη τη 2η σελίδα, για να δούμε και τις ρυθμιζόμενες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν έχει

τα κατάφερες ηλεκτρονικά ή έφαγες μπίρι-μπίρι στο τηλέφωνο δίνοντας στοιχεία και ακούγοντας όρους ?

μιλησαμε στο τηλ. εδωσα τα στοιχεια της συμβασης με ΕΔΑ, μου εστειλε αμεσως την συμβαση προμηθειας να την υπογραψω και τελος..κανα 10λεπτο περιπου.ααα μου εστειλε και εντυπο υπαναχωρησης εντος 14 ημερων σε περιπτωση.. Αντε να μπαινουμε στο κλιμα κι εδω😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους. Για νεα σύνδεση, τι συμφέρει περισσότερο? Ρεύμα εχω ΔΕΗ, αλλά δε βλέπω να υπαρχει καμια φοβερή προσφορα για combo αέριο+ρεύμα. Άλλοι μου έχουν πει για EFA energy, άλλοι για ΦυσικοΑεριοΕλλαδος, σχεδόν όλοι μακριά απο ζενίθ , γενικά ψιλομπέρδεμα. Επειδή δεν είμαι πολύ των αλλαγών (ρεύμα μια ζωη ΔΕΗ είχα) και δε ξέρω και τι κατανάλωση θα κάνω ,σκεφτόμουν αρχικά για ΔΕΗ control για 12 μηνες και του χρόνου βλέπουμε. Αλλά διαβάζω κι εδω το νήμα και δεν είμαι σίγουρος οτι είναι η καλύτερη επιλογή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, PSYHAS είπε

Καλησπερα σε ολους. Για νεα σύνδεση, τι συμφέρει περισσότερο? Ρεύμα εχω ΔΕΗ, αλλά δε βλέπω να υπαρχει καμια φοβερή προσφορα για combo αέριο+ρεύμα. Άλλοι μου έχουν πει για EFA energy, άλλοι για ΦυσικοΑεριοΕλλαδος, σχεδόν όλοι μακριά απο ζενίθ , γενικά ψιλομπέρδεμα. Επειδή δεν είμαι πολύ των αλλαγών (ρεύμα μια ζωη ΔΕΗ είχα) και δε ξέρω και τι κατανάλωση θα κάνω ,σκεφτόμουν αρχικά για ΔΕΗ control για 12 μηνες και του χρόνου βλέπουμε. Αλλά διαβάζω κι εδω το νήμα και δεν είμαι σίγουρος οτι είναι η καλύτερη επιλογή

για σταθερο καλο ειναι αρκετοι πηγαμε προς τα εκει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση ενώ λεει στη σελίδα για το gas control οτι είναι μέχρι 31/10 με 0,051, ξαφνικά να το βγάλουν ως πρόγραμμα? Π.χ αν θεωρήσουν οτι έχουν κλείσει τους πελάτες που θέλανε. Τι λέτε? Είμαι σε δίλλημα αν θα προχωρήσω από το benefit σε control και έλεγα να πάρω την απόφαση το 2ο 15νθήμερο του Οκτωβρίου, αλλά έχω και αυτόν τον προβληματισμό.  0,051 δεν είναι άσχημη τιμή με βάση τα σημερινά δεδομένα της γενικότερης αστάθειας και ακρίβειας.

Γενικά βλέπω και μια τάση να μετακινούνται οι συνομιλητές εδώ από το benefit σε control. Υπάρχουν κάποιοι που θα παραμείνουν σε benefit?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, tzitzikas2 said:

Υπάρχει περίπτωση ενώ λεει στη σελίδα για το gas control οτι είναι μέχρι 31/10 με 0,051, ξαφνικά να το βγάλουν ως πρόγραμμα? Π.χ αν θεωρήσουν οτι έχουν κλείσει τους πελάτες που θέλανε. Τι λέτε? Είμαι σε δίλλημα αν θα προχωρήσω από το benefit σε control και έλεγα να πάρω την απόφαση το 2ο 15νθήμερο του Οκτωβρίου, αλλά έχω και αυτόν τον προβληματισμό.  0,051 δεν είναι άσχημη τιμή με βάση τα σημερινά δεδομένα της γενικότερης αστάθειας και ακρίβειας.

Γενικά βλέπω και μια τάση να μετακινούνται οι συνομιλητές εδώ από το benefit σε control. Υπάρχουν κάποιοι που θα παραμείνουν σε benefit?

Ναι το έχουν ξανακάνει

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που λέει η δεη ειναι ότι δίνει 50 ευρώ δωρο για το gas control μέχρι 31/10 για νέους πελάτες.

δεν εγγυάται ότι το gas control θα είναι στο 0.051 μέχρι 31/10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, The_Judas είπε

αυτό που λέει η δεη ειναι ότι δίνει 50 ευρώ δωρο για το gas control μέχρι 31/10 για νέους πελάτες.

δεν εγγυάται ότι το gas control θα είναι στο 0.051 μέχρι 31/10.

Ναι μάλλον έτσι είναι. Μπορεί ξαφνικά να σταματήσει νωρίτερα, μπορεί όμως.καο να συνεχίσει και μετά από 31/10, αν και νομίζω ότι το ποσό μακριά θα πάει έχει να κάνει με.τις.ποσοτητε που έχουν αγοράσει για να πουλήσουν με αυτή την τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, energy52 είπε

μιλησαμε στο τηλ. εδωσα τα στοιχεια της συμβασης με ΕΔΑ, μου εστειλε αμεσως την συμβαση προμηθειας να την υπογραψω και τελος..κανα 10λεπτο περιπου.ααα μου εστειλε και εντυπο υπαναχωρησης εντος 14 ημερων σε περιπτωση.. Αντε να μπαινουμε στο κλιμα κι εδω😊

Και εγώ μια από τα ίδια χτες.Στο τηλέφωνο μου είπε ότι η τιμή τους για το Σεπτέβριο  είναι 0,041.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...