Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, PedroG είπε

εισαι σιγουρος οτι δεν το παιρνεις το 50 ευρω η ειναι καποια καινουργια οδηγια? 

 

τα 50e ειναι μονο για νεους πελατες ..

@korakios γραφει Ημερομηνία λήξης 16/01/2025 οποτε μαλλον συμβολαιο ειναι 24 μηνων ειχα παει τοτε  απο control σε benefit

το benefit λεει 50€ έκπτωση στον λογαριασμό για αιτήσεις έως 30.09.2023

ενω το control 50€ έκπτωση στον λογαριασμό για νέους πελάτες έως 31.10.2023

Επεξ/σία από nikosbt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, nikosbt είπε

@korakios γραφει Ημερομηνία λήξης 16/01/2025 οποτε μαλλον συμβολαιο ειναι 24 μηνων ειχα παει τοτε  απο control σε benefit

ενδιαφέρον , έμμεσα μείωσες τη δέσμευση χωρίς ποινή , καλά σου έκατσε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

ενδιαφέρον , έμμεσα μείωσες τη δέσμευση χωρίς ποινή , καλά σου έκατσε

απ την αλλη νομιζω ειναι οκ οι τιμες της δεη στο αεριο  σε σχεση με του αλλους παροχους και το benefit καλη τιμη εχει και περση πηγα control στο χαμο και ιανουαριο την εκανα σε benefit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nikosbt και εμένα το benefit λήγει 21/01/2025 και μου είπαν ότι έχει ρήτρα αποχώρισης €60 εαν θέλω να αλλάξω σε gas control. εσύ πως τα κατάφερες και άλλαξες χωρίς ρήτρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, walex είπε

@nikosbt και εμένα το benefit λήγει 21/01/2025 και μου είπαν ότι έχει ρήτρα αποχώρισης €60 εαν θέλω να αλλάξω σε gas control. εσύ πως τα κατάφερες και άλλαξες χωρίς ρήτρα?

πάει ανάλογα τον υπάλληλο , μπορεί να θέλει φακελάκι αυτός που πέτυχες , βρες άλλον 😂

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κάνουμε μένουμε στο benefit ή πληρώνουμε €60 για να πάμε στο control?

Μου είπαν ότι αυτή η «προσφορά» του control είναι μέχρι 30.09

Θυμίζω ότι οι τιμές Φεβρουάριο ήταν €0,07, Μάρτιο €0,06 και Απρίλιο €0,05. Μήπως αξίζει να κλειδώσουμε το control στα €0,05 πάρα το penalty των €60?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, walex είπε

τι κάνουμε μένουμε στο benefit ή πληρώνουμε €60 για να πάμε στο control?

Μου είπαν ότι αυτή η «προσφορά» του control είναι μέχρι 30.09

Θυμίζω ότι οι τιμές Φεβρουάριο ήταν €0,07, Μάρτιο €0,06 και Απρίλιο €0,05. Μήπως αξίζει να κλειδώσουμε το control στα €0,05 πάρα το penalty των €60?

εμενα τηλεφωνικα μου παν δεν εχει πεναλτι λογο οτι ειμαι ειδη στη δεη και ετσι ηξερα περση  γυρισα παλι απο control se benefit χωρις πεναλτι κοιτα θεωρω οτι θα ανεβει ελπιζω οχι πολυ αλλα απ το να χω ανχος πηγα στο control οποτε να πεσει το χειμώνα κατω απο 0.04 το βλεπω απιθανο σημερα πηγε 0.042 και εκει καπου να μενει λεμε τωρα η χασουρα θα ειναι πολυ μικρη αν κανει κανα μπαμ ομως και παει πολυ πανω το κερδος θα ναι καλυτερο

Επεξ/σία από nikosbt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, nikosbt said:

εμενα τηλεφωνικα μου παν δεν εχει πεναλτι λογο οτι ειμαι ειδη στη δεη και ετσι ηξερα περση  γυρισα παλι απο control se benefit χωρις πεναλτι

Φαντάζομαι θα το διαπιστώσεις στον επόμενο λογαριασμό, άλλα λένε άλλα κάνουν, δεν βγάζεις άκρη  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, walex είπε

Φαντάζομαι θα το διαπιστώσεις στον επόμενο λογαριασμό, άλλα λένε άλλα κάνουν, δεν βγάζεις άκρη  

και η @marmagia που αλλαξε τα ιδια της ειπαν χωρις πεναλτι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, walex είπε

τι κάνουμε μένουμε στο benefit ή πληρώνουμε €60 για να πάμε στο control?

Μου είπαν ότι αυτή η «προσφορά» του control είναι μέχρι 30.09

Θυμίζω ότι οι τιμές Φεβρουάριο ήταν €0,07, Μάρτιο €0,06 και Απρίλιο €0,05. Μήπως αξίζει να κλειδώσουμε το control στα €0,05 πάρα το penalty των €60?

31/10 νομίζω γράφει η σελίδα τους. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα. Έχω το παλιό benefit με το -30% όπου λήγει 18/10/2024.

Στο mail που έστειλα μου απάντησαν ότι  η ρήτρα αποχώρησης αφορά την καταγγελίας της Σύμβασης και οχι την ανανέωση ή αλλαγή του προγράμματος. Οπότε μπορώ να πάω στο control οπότε θέλω. Για τα 50 ευρώ δεν απάντησαν.

Όσο αφορά αν μπορώ να ανανεώσω από τώρα στο νέο benefit μου απάντησαν:   

Επίσης όσον αφορά την ανανέωση του προγράμματος σας η σύμβαση ανανεώνεται αυτόματα σε ετήσια βάση σύμφωνα με το εκάστοτε ισχύον βασικό τιμολόγιο του προμηθευτή της κατηγορίας του Πελάτη.

Τι θέλει να πει ο ποιητής? Αφού η σύμβαση με το -30% είναι έως 10/2024 πως γίνεται να ανανεώνετε αυτόματα στο νέο κάθε χρόνο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...