Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, xraxra είπε

Και ποσο μπορει να ειναι το διαστημα αυτό?  Οι μεγάλες καθυστερήσεις που λέει ο συνφορουμιτης ekrepali αφορούν άλλες περιπτώσεις?

ναι , σε εγκατάσταση μετρητή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι , σε εγκατάσταση μετρητή

Αρα στην περιπτωση μου (μη εγκατασταση μετρητή) αλλά προφανως σύνδεσης μόνο, μιλάμε για καποιες εργάσιμες μόνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, xraxra είπε

Αρα στην περιπτωση μου (μη εγκατασταση μετρητή) αλλά προφανως σύνδεσης μόνο, μιλάμε για καποιες εργάσιμες μόνο?

8 περίπου εκτός αν η ΕΔΑ χρειαστεί άλλη χαρτούρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xraxra είπε

Aπο τον πάροχο που θα πάω (ΕΛΙΝ) εννοεις ? η απο εμάς?

5 max ο πάροχος να στείλει στην ΕΔΑ , 3 η ΕΔΑ (εκτός αν η ΕΔΑ χρειαστεί άλλη χαρτούρα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, korakios είπε

5 max ο πάροχος να στείλει στην ΕΔΑ , 3 η ΕΔΑ (εκτός αν η ΕΔΑ χρειαστεί άλλη χαρτούρα)

Καλημέρα

Ναι το κατάλαβα. Απλά ρωτάω αν ξέρεις.

Η οποια χαρτούρα θα ζητήσει η ΕΔΑ (αν ζητήσει) θα την ζητήσει απο τον πάροχο? Η θα ειναι χαρτούρα απο εμάς?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Έχει βάλει κανείς το gasbenefit από ΔΕΗ; Πώς πάνε με τις εκδόσεις λογαριασμών; Έφτιαξε καθόλου η κατάσταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, Mrs. Hyde said:

Έχει βάλει κανείς το gasbenefit από ΔΕΗ; Πώς πάνε με τις εκδόσεις λογαριασμών; Έφτιαξε καθόλου η κατάσταση;

Διορθώθηκε. Με τηλεμετρηση παίρνω κάθε μήνα λογαριασμό. Σε παροχή χωρίς τηλεμετρηση κανα μήνα μετά την κατάμετρηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας, θα συνδέσω φυσικό αέριο στο νέο σπίτι που θα μείνω, αλλά είμαι εντελώς άσχετος από αέριο καθώς δεν είχα ποτέ μου. Τι προγράμματα προτείνετε?

Εβαλα στο excel TTF 35 για να πειραματιστώ (αφού ο Ιούλιος είχε 32) και άφησα τα kilowatt στα 8000, αλλά δεν ξέρω αν είναι πολλά ή λίγα. Μόνο εγώ θα ζω σπίτι, και η χρήση του φυσικού αερίου θα είναι για ζεστό νερό και τον χειμώνα για θέρμανση. Πόσα kilowatt τον χρόνο να βγαίνει αυτό?

Με βάση το excel, φαίνονται καλά τα NRG/Elin και μετά τα προγράμματα με ?Προμήθεια?. 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, KaRouLi είπε

Καλημέρα σας, θα συνδέσω φυσικό αέριο στο νέο σπίτι που θα μείνω, αλλά είμαι εντελώς άσχετος από αέριο καθώς δεν είχα ποτέ μου. Τι προγράμματα προτείνετε?

Εβαλα στο excel TTF 35 για να πειραματιστώ (αφού ο Ιούλιος είχε 32) και άφησα τα kilowatt στα 8000, αλλά δεν ξέρω αν είναι πολλά ή λίγα. Μόνο εγώ θα ζω σπίτι, και η χρήση του φυσικού αερίου θα είναι για ζεστό νερό και τον χειμώνα για θέρμανση. Πόσα kilowatt τον χρόνο να βγαίνει αυτό?

Με βάση το excel, φαίνονται καλά τα NRG/Elin και μετά τα προγράμματα με ?Προμήθεια?. 

Ευχαριστώ!

Για κατανάλωση αν θέλεις συνεχίζουμε εδώ

Για τα προγράμματα το ttf πολύ πιθανο θα παίξει παραπάνω για να μην πω σίγουρα,μέχρι στιγμής αν δεν κανω λάθος συμφέρει το Elin που σου έβγαλε και το benefit απο ΔΕΗ(με την άθλια εξυπηρέτηση που έχουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, tollisth είπε

Για κατανάλωση αν θέλεις συνεχίζουμε εδώ

Για τα προγράμματα το ttf πολύ πιθανο θα παίξει παραπάνω για να μην πω σίγουρα,μέχρι στιγμής αν δεν κανω λάθος συμφέρει το Elin που σου έβγαλε και το benefit απο ΔΕΗ(με την άθλια εξυπηρέτηση που έχουν)

Θα γράψω εκεί για κατανάλωση, ευχαριστώ!

Της ΔΕΗ έχει δέσμευση όμως, σωστά? Από Ελιν, να τους εμπιστευτώ? Το Elin Gas on! Home είναι από τα πιο φθηνά, συγκριτικά πάντα.

Επίσης στο site τους δεν βρίσκω τι μπορώ να κάνω με τους 200 πόντους που με επιβραβεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KaRouLi είπε

 

Της ΔΕΗ έχει δέσμευση όμως, σωστά?

Σωστά 

1 ώρα πριν, KaRouLi είπε

 Από Ελιν, να τους εμπιστευτώ? Το Elin Gas on! Home είναι από τα πιο φθηνά, συγκριτικά πάντα.

 

 Δεν υπάρχει κάποιο προβλημα,υπάρχουν μελη που έχουν βάλει δεν έχουν αναφέρει κάποιο θέμα αν θυμάμαι καλα όπως ο @ekrepali

 

1 ώρα πριν, KaRouLi είπε

 

Επίσης στο site τους δεν βρίσκω τι μπορώ να κάνω με τους 200 πόντους που με επιβραβεύουν.

  https://www.elinup.gr/categories

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι η Ελίν... απλά τιμολογουν με 1 - 1.5 μήνα καθυστέρηση. Πχ για τη καταμέτρηση αρχές Μαρτίου, πήρα λογαριασμό τέλος Απριλίου. Δηλαδή η κατανάλωση Μαρτιου-Μαιου δε μπήκε στο επίδομα θέρμανσης, αλλά δεν είχα πρόβλημα... είχα ήδη συμπληρώσει το ποσό.

Με ενεργή πάγια εντολή στη τράπεζα γλυτωνετε την εγγύηση. Και δεν είναι υποχρεωτικό να πληρώνετε με πάγια... Μπορείτε νωρίτερα με κάρτα. Αρκεί να είναι τουλάχιστον 5 εργάσιμες νωρίτερα για να λογιστικοποιηθει η συναλλαγή και να μηδενίσει το υπόλοιπο, ώστε να μη τραβήξει λεφτά η πάγια.

Με τους πόντους δεν ασχολούμαι... Τα δώρα είναι άχρηστα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, KaRouLi είπε

 

Επίσης στο site τους δεν βρίσκω τι μπορώ να κάνω με τους 200 πόντους που με επιβραβεύουν.

Εγώ τους χρησιμοποιώ για εκπτωση στη βενζίνη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι τα δώρα και φαίνονται "μικρά" και θέλει πολλούς μήνες για να τα φτάσεις. 

Θα την έχω #1 υπόψιν για το αέριο, αν δεν εμφανιστεί κάτι μέσα στον Αύγουστο. Συνήθως η σύνδεση πόσο παίρνει? 7-10 εργάσιμες, όπως πάντα? Στο σπίτι έχει ξαναμπει αέριο, και έγινε διακοπή και θα γίνει ξανά επανασύνδεση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...