Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, tsaltinho είπε

Δεχομαι τη αποψη σου, αλλα επετρεψε μου να διαφωνήσω

 

Σε αυτο που λες, ειναι ξεκαθαρο στο site οτι το +0,04 ισχυει για οσους μπηκαν στο Benefit πριν τις 30.10.2022 και το +0,004 στα benefit  απο 01.11.2022 και μετα. Σε ολες τις εταιρειες εχουμε δει διαμαντακια.

Αν ειναι ετσι, να το κλεισουμε το αεριο να μην εχουμε, για να μην τυχει και μας χρεωσουν κατι λαθος.

 

Σου ξαναλέω και πάλι... συμφορουμήτης είχε το παλιό benefit και η 2ετία του έληξε μετά τις 30/10/22. Αντί εν συνεχεία να χρεωθεί αορίστου στο ισχύον κυμαινόμενο (νέο benefit με 1x03*TTF + 0.004) χρεώθηκε αορίστου στου παλιό benefit με TTF+0.04.

Αν εσύ έχεις εμπιστοσύνη στη ΔΕΗ ότι έχει φτιάξει τη μηχανογράφηση ώστε όσοι είναι αορίστου από δω και στο εξής να χρεώνονται στο νέο benefit και όχι στο παλιό, τότε ΟΚ.

 

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χριστός Ανέστη σε όλους σας!

Για πείτε, κερδίζω το 1ο βραβείο καθυστέρησης έκδοσης λογαριασμού ή όχι;

Ο τελευταίος λογαριασμός αερίου ΔΕΗ, μου ήρθε αρχές Μαΐ 22, σε λίγες ημέρες κλείνω έτος από τότε χωρίς να έχω λάβει λογαριασμό! 😲😲

Όλα καλά, πρέπει να έχω χάπια μαζί μου όταν έρθει ο λογαριασμός 12μήνου λοιπόν, για το ποσό που θα δω! 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, topmar είπε

Ο τελευταίος λογαριασμός αερίου ΔΕΗ, μου ήρθε αρχές Μαΐ 22, σε λίγες ημέρες κλείνω έτος από τότε χωρίς να έχω λάβει λογαριασμό! 😲😲

Κάνε αυτό  και αυτό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, topmar είπε

Χριστός Ανέστη σε όλους σας!

Για πείτε, κερδίζω το 1ο βραβείο καθυστέρησης έκδοσης λογαριασμού ή όχι;

Ο τελευταίος λογαριασμός αερίου ΔΕΗ, μου ήρθε αρχές Μαΐ 22, σε λίγες ημέρες κλείνω έτος από τότε χωρίς να έχω λάβει λογαριασμό! 😲😲

Όλα καλά, πρέπει να έχω χάπια μαζί μου όταν έρθει ο λογαριασμός 12μήνου λοιπόν, για το ποσό που θα δω! 😜

Μία από τα ίδια ένα χρόνο έχω κλείσει,σήμερα έστειλα ΣτΚ, βλέπω να το χάνω το επίδομα θέρμανσης με τους #λιθιους,έχω στείλει και ραε εδώ και δύο μήνες τίποτα απολύτως αλλά λες αλλά σε απαντάνε εκτός τόπου και χρόνου κυριολεκτικά τζάμπα καίει η λάμπα εκεί 

Αύριο θα στείλω σε κάνα δυο υπουργεία για να κλείσει το καρέ 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στο ΔΕΗ gas control με 0,125. ΜΕ το τωρινά ttf θέλω να μεταβώ σε κυμαινόμενο αλλά δεν θέλω την 24μηνη δευσμευση του benefit. Υπάρχει εναλλακτική χωρίς δέσμευση σε νορμάλ τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VirusX2gr είπε

Είμαι στο ΔΕΗ gas control με 0,125. ΜΕ το τωρινά ttf θέλω να μεταβώ σε κυμαινόμενο αλλά δεν θέλω την 24μηνη δευσμευση του benefit. Υπάρχει εναλλακτική χωρίς δέσμευση σε νορμάλ τιμή;

Τώρα που έφυγε ο χειμώνας μείνε εκεί και διαλέγεις σε μισώ χρόνο ελεύθερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VirusX2gr είπε

Είμαι στο ΔΕΗ gas control με 0,125. ΜΕ το τωρινά ttf θέλω να μεταβώ σε κυμαινόμενο αλλά δεν θέλω την 24μηνη δευσμευση του benefit. Υπάρχει εναλλακτική χωρίς δέσμευση σε νορμάλ τιμή;

https://energy.elin.gr/fysiko-aerio-new/gia-to-spiti-fysiko-aerio-aftonomes-paroxes/gas-on-home/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον στη σελιδα με τις ιστορικες τιμες 

Στα νεα Προγραμματα του μηνα απριλιου σου εχει ξεφυγει η αφαιρεση της κρατικης επιδοτησης δεν αφαιρειται  το Κ37 απο τα  Κ26 Κ27 

Oyps στο νημα για το ρευμα ηθελα να το ποσταρο

 

Επεξ/σία από elemenehei
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, teopanta1 είπε

Καλημέρα παιδιά, ποιο είναι το πιο συμφέρον συμβόλαιο αερίου αυτήν την περίοδο; 

  

18 ώρες πριν, VirusX2gr είπε

Είμαι στο ΔΕΗ gas control με 0,125. ΜΕ το τωρινά ttf θέλω να μεταβώ σε κυμαινόμενο αλλά δεν θέλω την 24μηνη δευσμευση του benefit. Υπάρχει εναλλακτική χωρίς δέσμευση σε νορμάλ τιμή;

 

16 ώρες πριν, ekrepali είπε

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια!!

Βγηκανε λογαριασμοι αεριου της ΔΕΗ...

Σε οποιον ειναι ευκολο ας στειλει το link της ΔΕΗ για να τους εμφανισουμε με το κολπο γτ κλασικα δεν φαινονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, desiro said:

Καλημερα παιδια!!

Βγηκανε λογαριασμοι αεριου της ΔΕΗ...

Σε οποιον ειναι ευκολο ας στειλει το link της ΔΕΗ για να τους εμφανισουμε με το κολπο γτ κλασικα δεν φαινονται

Όχι ακόμα σε 1-2 μέρες https://mydei.dei.gr/umbraco/surface/accountsurface/getbill?ca=ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ&dt=20230426&currentPageId=17177

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, marmagia είπε

Όχι ακόμα σε 1-2 μέρες https://mydei.dei.gr/umbraco/surface/accountsurface/getbill?ca=ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ&dt=20230426&currentPageId=17177

Βαλε μία μέρα νωρίτερα 😉  https://mydei.dei.gr/umbraco/surface/accountsurface/getbill?ca=ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ&dt=20230425&currentPageId=17177

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, stelakis1914 said:

Πολύ σωστός! Χθες δεν είχε βγει σε μένα, βγήκε σήμερα και υπέθεσα ημερομηνία έκδοσης λογαριασμου σημερινή 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...