Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

59 λεπτά πριν, tollisth είπε

Είναι άλλως που δεν έχει πάρει καθόλου λογαριασμό από ΔΕΗ? πλέον έχει περάσει ένας χρόνο που δεν έχω πάρει 

ζητα με μειλ απο την εδα τις τελευταιες μετρησεις να εισαι σιγουρος οτι δεν φταινε αυτοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tollisth είπε

Είναι άλλως που δεν έχει πάρει καθόλου λογαριασμό από ΔΕΗ? πλέον έχει περάσει ένας χρόνο που δεν έχω πάρει 

@HERTHAN πες του τι να κάνει

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Tzimmys είπε

 

Έκανα συμβόλαιο τον Αύγουστο GAS Control με τα 0,125. θυμήστε μου λίγο τι ακριβώς αθέτησαν και μπορούμε να σπάσουμε χωρίς ρήτρα? και αν κατάλαβα καλά, εφόσων ήμαστε στη ΔΕΗ, μας συμφέρει τώρα καλύτερα το κυμαινόμενο, σωστά?

το πιο νορμαλ να κανεις και αυτο που εκανα και εγω και πολλοι εδω ειναι ενα πας στο gasbenefit, δεν εχει ρητρα αποχωρησης απο το control,θα παρεις και δωρο 50 ευρω τα οποια πες οτι καποια στιγμη φευγεις απο το benefit(24 μηνες δεσμευση) θα ειναι για την τοτε ρητρα αποχωρησης. σαν τιμες ειναι ανταγωνιστικη η δεη, και στη τιμη της προμηθειας και στα παγια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, antonios1988_ είπε

ζητα με μειλ απο την εδα τις τελευταιες μετρησεις να εισαι σιγουρος οτι δεν φταινε αυτοι

Το εχω κανει ,ολες οι μετρήσεις έχουν σταλεί κανονικά κάθε μηνα όπως και ΡΑΕ αλλα δεν άλλαξε και κατι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aenaos15 είπε

Προσπάθησε όσο ειναι εφικτό, να μειώσεις την κατανάλωση σου.

Kαι σκέψου ότι πήγαμε συντηρητικά φέτος. Πάροχο ν' αλλάξω; Ελιν που προτείνουν τα παιδιά; Μπήκα στη σύγκριση και είδα για την κατανάλωση μου οτι βγαίνει πιο φθηνά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tollisth είπε

Το εχω κανει ,ολες οι μετρήσεις έχουν σταλεί κανονικά κάθε μηνα όπως και ΡΑΕ αλλα δεν άλλαξε και κατι 

κανε και μια καταγγελια στο συνηγορο του καταναλωτη τοτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελιν το προγραμμα χωρις δεσμευση ειναι καλη περιπτωση γιατι στην τελικη φευγεις αν υπαρξει κατι πραγματικα καλο (αν βγαλει καποιος σταθερη τιμη στις παρουσες τιμες), αλλα ζητανε τα παντα ολα απο χαρτια

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tollisth είπε

Είναι άλλως που δεν έχει πάρει καθόλου λογαριασμό από ΔΕΗ? πλέον έχει περάσει ένας χρόνο που δεν έχω πάρει 

πιστεύω όλοι πήραν ,

2 ώρες πριν, tollisth είπε

,ολες οι μετρήσεις έχουν σταλεί κανονικά κάθε μηνα όπως και ΡΑΕ αλλα δεν άλλαξε και κατι 

πήγαινε και μέσω ΣτΚ, βέβαια αργεί αρκετά , πρόσφατα έκανε σύσταση στη ΔΕΗ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/4/2023 στις 4:18 ΜΜ, korakios είπε

πιστεύω όλοι πήραν ,

πήγαινε και μέσω ΣτΚ, βέβαια αργεί αρκετά , πρόσφατα έκανε σύσταση στη ΔΕΗ

Καλησπερα και απο εμενα και καλο πασχα.εγω εχω συνδεθει εδω και 7 μηνες στο αεριο με δεη και ποτε δεν εχω λαβει λογαριασμο.εκανα πολλαπλα αιτηματα στη δεη και συνεχεια παιρνω την ιδια απαντηση....οτι θα εκδοθουν συντομα.μιλησα και με δεδα και μ ειπαν οτι στελνουν κανονικα τις μετρησεις αυτοι και μ απαντησαν και με μειλ.επισης εκανα και αιτημα μεσω myrae και η δεη απαντησε το ιδιο δηλαδη συντομα και η δεδα το ιδιο οτι δηλαδη στελνει κανονικα τις μετρησεις...μιλαμε απιστευτο μπαχαλο με την δεη και το κακο ειναι οτι εχουμε εγκλωβιστει και δεν μπορουμε να φυγουμε διοτι δεν εχουμε κανεναν λογαριασμο που θελει η αλλη εταιρεια να φυγω να ησυχασω.ασε που οπως παει θα χασω το επιδομα θερμανσης που ειμαι δικαιουχος και τους το εχω αναφερει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το ίδιο πρόβλημα φίλε μου. Και επίσης φοβάμαι για το επίδομα. Τους έχω τρελάνει στα τηλέφωνα και στα mail για να έχω και γραπτώς τα λεγόμενά τους και ισχυρίζονται συστημικό πρόβλημα και ότι θα αποκατασταθεί. Πριν από λίγες μέρες, μου ήρθε επιτέλους λογαριασμός για την περίοδο μέσα Νοεμβρίου με μέσα Ιανουαρίου. Αν θα προλάβουμε τις ημερομηνίες για το επίδομα θέρμανσης, θα φανεί...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tzimmys είπε

Έχω το ίδιο πρόβλημα φίλε μου. Και επίσης φοβάμαι για το επίδομα. Τους έχω τρελάνει στα τηλέφωνα και στα mail για να έχω και γραπτώς τα λεγόμενά τους και ισχυρίζονται συστημικό πρόβλημα και ότι θα αποκατασταθεί. Πριν από λίγες μέρες, μου ήρθε επιτέλους λογαριασμός για την περίοδο μέσα Νοεμβρίου με μέσα Ιανουαρίου. Αν θα προλάβουμε τις ημερομηνίες για το επίδομα θέρμανσης, θα φανεί...

 

 

εσυ τουλαχιστον κατι σ ηρθε εμενα τιποτα και εγω κραταω σε μειλ τι λεμε γιατι τους ειπα δεν παιρνεται φραγκο αν χασω το επιδομα εξαιτιας σας.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kokonekos @Tzimmys Στείλτε mail στο  [email protected]

Υπόψιν: ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΥΔΡΟΓΟΝΑΝΘΡΑΚΩΝ ΤΜΗΜΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΕΠΟΠΤΕΙΑΣ ΑΓΟΡΑΣ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ

Ονοματεπώνυμο:

ΑΦΜ:

ΗΚΑΣΚ:

Καταγγελία κατά παρόχου ΔΕΗ ΑΕ

Γράψτε αναλυτικά το πρόβλημα μη έκδοσης λογαριασμών, τυχόν καταμετρήσεις που έχουν γίνει και δεν έχουν τιμολογηθεί, τυχόν επικοινωνίες που είχατε με τη ΔΕΗ, καθώς και τη πιθανή απώλεια επιδόματος θέρμανσης αν δεν εκδωθούν λογαριασμοί άμεσα.

Μόλις το κοινοποιήσουν σε ΡΑΕ και ΔΕΗ... θα επικοινωνήσετε με αρμόδιο υπάλληλο της ΔΕΗ.

Ταυτόχρονα μπορείτε να πάτε και σε ένα κατάστημα ΔΕΗ και να απειλήσετε με εξώδικο τον υπάλληλο και τον διευθυντή... έχω ακουστά ότι πιάνει. 😛 😄

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ekrepali είπε

@kokonekos @Tzimmys 

Ταυτόχρονα μπορείτε να πάτε και σε ένα κατάστημα ΔΕΗ και να απειλήσετε με εξώδικο τον υπάλληλο και τον διευθυντή... έχω ακουστά ότι πιάνει. 😛 😄

 

Επιβεβαιωνω οτι πιανει.

Τουλαχιστον σ'εμενα επιασε.

Υ.Γ. Χτυπηστε δυνατα την πορτα φευγοντας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...