Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 λεπτά πριν, johnfrag12345 είπε

Μπορει να απαντησει καποιος αναμεσα στα τρια παρακατω τι μου συστηνει?

αεριο οικιακο πληρες - W&V - ζενιθ  . ευχαριστω

Τίποτα απ'τα τρία.

Eλιν gas on home 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, johnfrag12345 είπε

Μπορει να απαντησει καποιος αναμεσα στα τρια παρακατω τι μου συστηνει?

αεριο οικιακο πληρες - W&V - ζενιθ  . ευχαριστω

Και τα 3 δεν ακολουθούν το TTF όποτε άγνωστο 

Της ζενίθ το Τ2 είναι καταργημένο , της w&v έχει δέσμευση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος πόσο κάνει η ζενίθ να εκδόσει τελικό λογαριασμό; 

15 του μήνα κλείνω 2 μήνες από τότε που εκανα τα χαρτιά για ελιν και συμπτώματικα 16/2 πήρε μέτρηση και η ΔΕΠΑ. 

Η σύμβαση πάντως έχει προχωρήσει στην ελιν (έχει έρθει και ένας λογαριασμός έναντι) απλά δε γνωρίζω το λόγο που καθυστερεί τόσο η ζενίθ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mule206 είπε

 

Η σύμβαση πάντως έχει προχωρήσει στην ελιν (έχει έρθει και ένας λογαριασμός έναντι) απλά δε γνωρίζω το λόγο που καθυστερεί τόσο η ζενίθ. 

Άνοιξε αίτημα στο myrae

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στo forum. Μου ήρθε αυτός ο εξωφρενικός λογαριασμός της ΔΕΗ απ' ότι κατάλαβα διαβάζοντας και τις προηγούμενες σελίδες η ΔΕΗ αποφάσισε να μην συμπεριλάβει τις επιδοτήσεις της ΔΕΠΑ και του κράτους στα τιμολόγια του Ιανουαρίου και του Φεβρουαρίου γι' αυτό και η τεράστια αύξηση!

Παρακαλώ δείτε τον λογαριασμό να μου πείτε αν όντως είναι έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι και αν εμπίπτω κι εγώ στη διαδικασία που διάβασα εδώ:

https://www.insomnia.gr/forums/topic/759172-πάροχοι-φυσικού-αερίου-και-οικονομικά-πακέτα/page/753/#comment-59682405

 

 

2η σελίδα.jpg

Επεξ/σία από Giannis Vs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, Giannis Vs said:

Καλησπέρα στo forum. Μου ήρθε αυτός ο εξωφρενικός λογαριασμός της ΔΕΗ απ' ότι κατάλαβα διαβάζοντας και τις προηγούμενες σελίδες η ΔΕΗ αποφάσισε να μην συμπεριλάβει τις επιδοτήσεις της ΔΕΠΑ και του κράτους στα τιμολόγια του Ιανουαρίου και του Φεβρουαρίου γι' αυτό και η τεράστια αύξηση!

Παρακαλώ δείτε τον λογαριασμό να μου πείτε αν όντως είναι έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι και αν εμπίπτω κι εγώ στη διαδικασία που διάβασα εδώ:

https://www.insomnia.gr/forums/topic/759172-πάροχοι-φυσικού-αερίου-και-οικονομικά-πακέτα/page/753/#comment-59682405

 

 

2η σελίδα.jpg

Έχεις πράγματι 900 κυβικά κατανάλωση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, marmagia είπε

Έχεις πράγματι 900 κυβικά κατανάλωση; 

Λογικά ναι. Είμαστε 2 σπίτια (κεντρικό λεβητάκι)

Επεξ/σία από Giannis Vs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Giannis Vs said:

Λογικά ναι. Είμαστε 2 σπίτια (κεντρικό λεβητάκι)

Έγινε κωλοτουμπα και σύμφωνα με την επιστολή της ίδιας της ΔΕΠΑ που απέστειλε σε άλλους παρόχους και για τον Δεκέμβριο και για τους εντεύθεν μήνες επιδοτήθηκαν μόνο τα κυμαινομενα. Εσυ ήσουν σε σταθερό. Παρότι η ΔΕΗ μέχρι πριν λίγες μέρες έγραφε στην σελίδα τους ότι επιδοτούνται όλα τα τιμολόγια όπως φαίνεται η ίδια η ΔΕΠΑ ήταν σαφής ότι πρέπει να επιδοτηθούν μόνο τα κυμαινομενα 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, marmagia είπε

Έγινε κωλοτουμπα και σύμφωνα με την επιστολή της ίδιας της ΔΕΠΑ που απέστειλε σε άλλους παρόχους και για τον Δεκέμβριο και για τους εντεύθεν μήνες επιδοτήθηκαν μόνο τα κυμαινομενα. Εσυ ήσουν σε σταθερό. Παρότι η ΔΕΗ μέχρι πριν λίγες μέρες έγραφε στην σελίδα τους ότι επιδοτούνται όλα τα τιμολόγια όπως φαίνεται η ίδια η ΔΕΠΑ ήταν σαφής ότι πρέπει να επιδοτηθούν μόνο τα κυμαινομενα 

 

 

Άρα είναι λογικές οι χρεώσεις που μου έγιναν; Δεν κάνω καμία ενέργεια; 😪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, Giannis Vs said:

Άρα είναι λογικές οι χρεώσεις που μου έγιναν; Δεν κάνω καμία ενέργεια; 😪

Ποιο τιμολόγιο έχεις; Όντως η χρέωση ανα κιλοβατώρα είναι 0,056; Εγώ είχα 0,05 αλλά υποθέτω προφανώς έχεις μεταγενέστερο από εμένα προγραμμα; Για ρυθμιζόμενες χρεώσεις δεν είμαι σίγουρη 100% αλλά δε μου φαινονται υπερβολικές αναλογικά με την κατανάλωση. Το προηγούμενο ανεξόφλητο που σου έβαλαν ισχύει όντως; Αν ναι νομίζω πρέπει να είναι σωστό αλλά σίγουρα θα στο απαντήσουν και οι "αετοματιδες" του φόρουμ σύντομα 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Giannis Vs είπε

Καλησπέρα στo forum. Μου ήρθε αυτός ο εξωφρενικός λογαριασμός της ΔΕΗ απ' ότι κατάλαβα διαβάζοντας και τις προηγούμενες σελίδες η ΔΕΗ αποφάσισε να μην συμπεριλάβει τις επιδοτήσεις της ΔΕΠΑ και του κράτους στα τιμολόγια του Ιανουαρίου και του Φεβρουαρίου γι' αυτό και η τεράστια αύξηση!

Παρακαλώ δείτε τον λογαριασμό να μου πείτε αν όντως είναι έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι και αν εμπίπτω κι εγώ στη διαδικασία που διάβασα εδώ:

https://www.insomnia.gr/forums/topic/759172-πάροχοι-φυσικού-αερίου-και-οικονομικά-πακέτα/page/753/#comment-59682405

 

 

2η σελίδα.jpg

Με την κατανάλωση που έχεις, σωστός είναι ο λογαριασμός σου. Όμως, ακόμα και για δύο σπίτια, μου φαίνονται πολλές οι 10560kwh σε 2 μήνες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Με την κατανάλωση που έχεις, σωστός είναι ο λογαριασμός σου. Όμως, ακόμα και για δύο σπίτια, μου φαίνονται πολλές οι 10560kwh σε 2 μήνες.

Πως θα μπορούσα να το δω αυτό;

17 λεπτά πριν, marmagia είπε

Ποιο τιμολόγιο έχεις; Όντως η χρέωση ανα κιλοβατώρα είναι 0,056; Εγώ είχα 0,05 αλλά υποθέτω προφανώς έχεις μεταγενέστερο από εμένα προγραμμα; Για ρυθμιζόμενες χρεώσεις δεν είμαι σίγουρη 100% αλλά δε μου φαινονται υπερβολικές αναλογικά με την κατανάλωση. Το προηγούμενο ανεξόφλητο που σου έβαλαν ισχύει όντως; Αν ναι νομίζω πρέπει να είναι σωστό αλλά σίγουρα θα στο απαντήσουν και οι "αετοματιδες" του φόρουμ σύντομα 

My Buinlding Gas control έχω. Το είχε κλείσει σχεδόν πριν 1 χρόνο. Το προηγούμενο υπόλοιπο είναι σωστό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/4/2023 στις 4:50 ΜΜ, fredd0 είπε

Δεν ξερω αν ειναι λαθος (πιθανως) η πολιτικη της ΔΕΗ, παντως σε gas control που εσπασε σε 5 μηνες ΔΕΝ χρεωσαν ρητρα αποχωρησης στον Τελικο

 

Στις 5/4/2023 στις 5:14 ΜΜ, korakios είπε

καθόλου λάθος , μη εκπλήρωση όρων σύμβασης = αποχώρηση αζημίως

Έκανα συμβόλαιο τον Αύγουστο GAS Control με τα 0,125. θυμήστε μου λίγο τι ακριβώς αθέτησαν και μπορούμε να σπάσουμε χωρίς ρήτρα? και αν κατάλαβα καλά, εφόσων ήμαστε στη ΔΕΗ, μας συμφέρει τώρα καλύτερα το κυμαινόμενο, σωστά?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Giannis Vs είπε

Άρα είναι λογικές οι χρεώσεις που μου έγιναν; Δεν κάνω καμία ενέργεια; 😪

Προσπάθησε όσο ειναι εφικτό, να μειώσεις την κατανάλωση σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...