Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Amlet είπε

Το εβαλε στο αρχειο!

?

ανέβασες screenshot στην αρχική καταγγελία ?

7 ώρες πριν, johnfrag12345 είπε

Καλημερα και παλι

ηθελα να ρωτησω επειδη δεν μου απαντηθηκε ειδα το εξελακι αλλα δεν ξερω αν κανω καποιο λαθος

επειδη προκειται να βαλω και δεν θελω μετα να το μετανιωσω........

Ενασ οικονομικος παροχοσ αεριου ποιος θα ηταν ?

το excel τι σου βγάζει ?

υπόψιν τα τελευταία προγράμματα είναι με υπολογισμού βάσει ιστορικού τιμών (δεν ακολουθούν το TTF)

9 ώρες πριν, juventinos10 είπε

καλημερα κ καλη εβδομαδα. εχω παροχο την watt&volt (black friday μεταφερθηκα).επισυναπτω φωτο του τελευταιου λογαριασμου που εκδοθηκε εναντι.δεν εχει γινει λαθος απο εδα (εχω κλειδι και ελεγχω).ποια η γνωμη σας να παραμεινω ή όχι? εχω τσεκαρει και το αρχειο του korakiou. 

νομίζω οτι έχει ρήτρα αποχώρησης αν φύγεις πριν το 24μηνο  , τυχερός πάντως είσαι , νορμάλ τιμές έχει μέρχι στιγμής . Προσωπικά αν δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά προτιμώ προγράμματα χωρίς δέσμευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, korakios είπε

?

ανέβασες screenshot στην αρχική καταγγελία ?

το excel τι σου βγάζει ?

υπόψιν τα τελευταία προγράμματα είναι με υπολογισμού βάσει ιστορικού τιμών (δεν ακολουθούν το TTF)

νομίζω οτι έχει ρήτρα αποχώρησης αν φύγεις πριν το 24μηνο  , τυχερός πάντως είσαι , νορμάλ τιμές έχει μέρχι στιγμής . Προσωπικά αν δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά προτιμώ προγράμματα χωρίς δέσμευση

Απαντηση απο ΣτΚ:

 

Αναφορικά με τη διαδικασία διερεύνησης της αναφοράς σας, στο πλαίσιο των αρμοδιοτήτων μας και έχοντας υπόψη την ενημέρωση της Αρχής σχετικά με τη χορήγηση της έκπτωσης από τη ΔΕΠΑ Εμπορίας Α.Ε. μόνο στα σταθερά Τιμολόγια Προμήθειας.

 σας ενημερώνουμε ότι η διαδικασία συμβιβαστικής επίλυσης της διαφοράς σας ενώπιον της Αρχής μας έλαβε τέλος και η υπόθεση σας τίθεται στο αρχείο.

 

Και εκαναν επισυναψη αυτο που ανεβασα εδω πριν λιγες μερες.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, korakios είπε

?

ανέβασες screenshot στην αρχική καταγγελία ?

το excel τι σου βγάζει ?

υπόψιν τα τελευταία προγράμματα είναι με υπολογισμού βάσει ιστορικού τιμών (δεν ακολουθούν το TTF)

νομίζω οτι έχει ρήτρα αποχώρησης αν φύγεις πριν το 24μηνο  , τυχερός πάντως είσαι , νορμάλ τιμές έχει μέρχι στιγμής . Προσωπικά αν δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά προτιμώ προγράμματα χωρίς δέσμευση

τρελη διαφορα δεν εχει. η watt εχει σταθερη τιμολογιακη πολιτικη και στο ρευμα και στο αεριο.

image.png.4b5acb5166fa68cfc8375a234111b62b.pngimage.png.4b5acb5166fa68cfc8375a234111b62b.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, korakios είπε

?

ανέβασες screenshot στην αρχική καταγγελία ?

το excel τι σου βγάζει ?

υπόψιν τα τελευταία προγράμματα είναι με υπολογισμού βάσει ιστορικού τιμών (δεν ακολουθούν το TTF)

νομίζω οτι έχει ρήτρα αποχώρησης αν φύγεις πριν το 24μηνο  , τυχερός πάντως είσαι , νορμάλ τιμές έχει μέρχι στιγμής . Προσωπικά αν δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά προτιμώ προγράμματα χωρίς δέσμευση

αεριο οικιακο πληρες - W&V - ζενιθ

μαλλον λεω να επιλεξω το  αεριο οικιακο πληρες απλα ηθελα μια γνωμη αν κοιταω καλα και το εξελ γτ μου μου ειπες ισως εκανα λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Amlet είπε

Απαντηση απο ΣτΚ:

 

Αναφορικά με τη διαδικασία διερεύνησης της αναφοράς σας, στο πλαίσιο των αρμοδιοτήτων μας και έχοντας υπόψη την ενημέρωση της Αρχής σχετικά με τη χορήγηση της έκπτωσης από τη ΔΕΠΑ Εμπορίας Α.Ε. μόνο στα σταθερά Τιμολόγια Προμήθειας.

 σας ενημερώνουμε ότι η διαδικασία συμβιβαστικής επίλυσης της διαφοράς σας ενώπιον της Αρχής μας έλαβε τέλος και η υπόθεση σας τίθεται στο αρχείο.

 

Και εκαναν επισυναψη αυτο που ανεβασα εδω πριν λιγες μερες.

Φυσιολογικό είναι αν δεν ανέβασες το screenshot απο το site της ΔΕΗ

6 ώρες πριν, juventinos10 είπε

η watt εχει σταθερη τιμολογιακη πολιτικη και στο ρευμα και στο αεριο.

τι εννοείς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@korakios έστειλα ΣτΚ στις 24/3, είναι φυσιολογικό να μην έχω πάρει τώρα απάντηση ότι έχουν παραλάβει / πρωτοκολλήσει το αίτημα; Ή έτσι είναι η διαδικασία κι απλά κάποια στιγμή κάνουν κοινοποίηση σε μένα και το πάροχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, ekrepali είπε

@korakios έστειλα ΣτΚ στις 24/3, είναι φυσιολογικό να μην έχω πάρει τώρα απάντηση ότι έχουν παραλάβει / πρωτοκολλήσει το αίτημα; Ή έτσι είναι η διαδικασία κι απλά κάποια στιγμή κάνουν κοινοποίηση σε μένα και το πάροχο;

ναι , αργεί γενικά ο ΣτΚ . Απο εβδομάδα όμως πάρε ένα τηλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, korakios είπε

Φυσιολογικό είναι αν δεν ανέβασες το screenshot απο το site της ΔΕΗ

τι εννοείς ?

Εννοειται οτι το εκανα, γιατι μου ελεγαν το παραμυθι που λενε σε ολους για τα κυμαινομενα. Απλα απαντησε ο ιδιος ο ΣτΚ με την απαντηση του ΔΕΠΑ στην ZENIΘ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Amlet είπε

Εννοειται οτι το εκανα, γιατι μου ελεγαν το παραμυθι που λενε σε ολους για τα κυμαινομενα. Απλα απαντησε ο ιδιος ο ΣτΚ με την απαντηση του ΔΕΠΑ στην ZENIΘ.

μου φαίνεται τα έχει κάνει μαντάρα ο ΣτΚ , μου κοινοποίησε σύσταση προς τη ΔΕΗ για τις καθυστερήσεις λογαριασμών , άσχετο τελείως (10€ ανα καθυστέρηση έκδοσης, χρήσιμο μεν για μένα που δεν πήρα αποζημίωση στον τελικό)

πάρε τηλ μπας και βγάλεις άκρη , θα πάρω αύριο να δω τι παίζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, fredd0 είπε

Δεν ξερω αν ειναι λαθος (πιθανως) η πολιτικη της ΔΕΗ, παντως σε gas control που εσπασε σε 5 μηνες ΔΕΝ χρεωσαν ρητρα αποχωρησης στον Τελικο

καθόλου λάθος , μη εκπλήρωση όρων σύμβασης = αποχώρηση αζημίως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...