Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για καταναλώσεις, θερμοστάτες κλπ συνεχίστε τη συζήτηση εδώ.

Για το παρόν θέμα, το πρόβλημα είναι η μη απόδοση της έκπτωση 30%. @geo307cc To είχες υπογράψει το παλιό benefit ή άφησες να ανανεωθεί η σύμβαση αορίστου; Αν το υπέγραψες, σου έδωσαν αντίγραφο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

To παλιό benefit έχεις; Moυ φαίνεται ότι ξέχασαν να  σου βάλουν την έκτπωση 30%.

Γιατί το Γενάρη το ttf ήταν 0.119 + 0.4 προμήθεια = 0.159

Φεβρουάριος ttf 0.064 + 0.4 προμήθεια = 0.104

Δηλαδή σου χρωστάνε 96,59+633,5+82,51 = 812.6 * 30% = 243.7 + 6% = 258.32

Είναι το gasbenefit το οποίο είχε γίνει αρχικό συμβόλαιο τέλη Οκτωβρίου 22 και έχει ισχύ για 2 χρόνια. Επειδή έχω λίγο καιρό να παρακολουθήσω το θέμα, η έκπτωση αυτή 30% ποιους αφορά; Μακάρι να είναι όπως τα λες.. 

2 ώρες πριν, nikosbt είπε

που μενεις? ποσα τμ ειναι το σπιτι εχεις καψει αρκετα για 19 βαθμους.. 

Καρδίτσα μέσα στην πόλη, το σπίτι είναι περίπου 80 τετραγωνικά μέτρα αλλά έχει απώλειες λόγω παλαιών κουφωμάτων και τζαμιών και χωρίς μόνωση. 

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

Για καταναλώσεις, θερμοστάτες κλπ συνεχίστε τη συζήτηση εδώ.

Για το παρόν θέμα, το πρόβλημα είναι η μη απόδοση της έκπτωση 30%. @geo307cc To είχες υπογράψει το παλιό benefit ή άφησες να ανανεωθεί η σύμβαση αορίστου; Αν το υπέγραψες, σου έδωσαν αντίγραφο;

Ήταν αρχικό συμβόλαιο, η πρώτη φορά μετά την αρχική αίτηση για σύνδεση αερίου. Ήταν νομίζω το μόνο πρόγραμμα που υπήρχε τότε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, geo307cc είπε

Ήταν αρχικό συμβόλαιο, η πρώτη φορά μετά την αρχική αίτηση για σύνδεση αερίου. Ήταν νομίζω το μόνο πρόγραμμα που υπήρχε τότε. 

ημερομηνία αρχικής εκπροσώπησης της παροχής ? (Είναι η ημερομηνία που γράφει ο 1ος λογαριασμός που σου ήρθε)

περι καταναλώσεων , τετραγωνικών κτλ στο άλλο νήμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, korakios είπε

ημερομηνία αρχικής εκπροσώπησης της παροχής ? (Είναι η ημερομηνία που γράφει ο 1ος λογαριασμός που σου ήρθε)

περι καταναλώσεων , τετραγωνικών κτλ στο άλλο νήμα 

27/10/22, από τότε ξεκίνησε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, geo307cc είπε

27/10/22, από τότε ξεκίνησε. 

ok, άρα δεν είναι ανανέωση και η χρέωση σίγουρα είναι TTF+0,04 -30% και όχι 1,03 x Τιμή TTF* +0,004

Επίσης δεν απάντησες αν πήρες συμβόλαιο στα χέρια . Αν δεν έχεις συμβόλαιο , την αίτηση την έκανες ηλεκτρονικά ή σε κατάστημα ?

πας στο

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/logariasmoi-xreoseis-fysiko-aerio/

πατάς στο "Βοήθεια" κάτω χαμηλά , επιλέγεις Φυσικό Αέριο και Διευκρινήσεις Χρεώσεων Πιστώσεων

και ανάλογα τι θα απαντήσεις στα ερωτήματα το συνεχίζουμε
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, korakios είπε

ok, άρα δεν είναι ανανέωση και η χρέωση σίγουρα είναι TTF+0,04 -30% και όχι 1,03 x Τιμή TTF* +0,004

Επίσης δεν απάντησες αν πήρες συμβόλαιο στα χέρια . Αν δεν έχεις συμβόλαιο , την αίτηση την έκανες ηλεκτρονικά ή σε κατάστημα ?

πας στο

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/logariasmoi-xreoseis-fysiko-aerio/

πατάς στο "Βοήθεια" κάτω χαμηλά , επιλέγεις Φυσικό Αέριο και Διευκρινήσεις Χρεώσεων Πιστώσεων

και ανάλογα τι θα απαντήσεις στα ερωτήματα το συνεχίζουμε
 

Έκανα την αίτηση ηλεκτρονικα. Έκανα και αυτό που μου είπες. Όταν πάω σπίτι θα απαντήσω για σιγουριά, έχω τα αρχεία στον υπολογιστή. Ευχαριστώ πολύ! Θα ενημερώσω σε λίγες ώρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξερω οτι ειναι λαθος το νημα αλλα στο αλλο δεν μου απαντησε κανεις!!

Στο επιδομα θερμανσης βαζετε το ποσο του λογαριασμου που ερχεται με τις εκπτωσεις των 50ρικων ή βαζετε κανονικα τα ποσα χωρις τις εκπτωσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, geo307cc είπε

Επειδή έχω λίγο καιρό να παρακολουθήσω το θέμα, η έκπτωση αυτή 30% ποιους αφορά;

Aφορά όσους υπέγραψαν το παλιό benefit που είχε τιμή (TTF+0.04) -30%

Eσένα σου χρέωσαν το TTF + 0.04 προμήθεια, αλλά δε σου έβαλαν την έκπτωση.

Γι'αυτό πρέπει να βρεις την αίτηση που υπέγραψες, ή να ζητήσεις να σου στείλουν αντίγραφο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, korakios είπε

ok, άρα δεν είναι ανανέωση και η χρέωση σίγουρα είναι TTF+0,04 -30% και όχι 1,03 x Τιμή TTF* +0,004

Επίσης δεν απάντησες αν πήρες συμβόλαιο στα χέρια . Αν δεν έχεις συμβόλαιο , την αίτηση την έκανες ηλεκτρονικά ή σε κατάστημα ?

πας στο

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/logariasmoi-xreoseis-fysiko-aerio/

πατάς στο "Βοήθεια" κάτω χαμηλά , επιλέγεις Φυσικό Αέριο και Διευκρινήσεις Χρεώσεων Πιστώσεων

και ανάλογα τι θα απαντήσεις στα ερωτήματα το συνεχίζουμε
 

Τελικα δεν εχω αντιγραφο του συμβολαιου ενω νομιζα πως ειχα γιατι σε αυτα τα ζητηματα προσπαθω να ειμαι καλυμμενος για οτιδηποτε..Ζητησα οπως μου ειπες εσυ και ο @ekrepali με αιτημα και την διευκρινηση χρεωσεων αλλα και αντιγραφο συμβολαιου.Θα ενημερωσω αμεσα για τις απαντησεις.Σας ευχαριστω!

Επεξ/σία από geo307cc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, geo307cc είπε

Τελικα δεν εχω αντιγραφο του συμβολαιου ενω νομιζα πως ειχα γιατι σε αυτα τα ζητηματα προσπαθω να ειμαι καλυμμενος για οτιδηποτε..Ζητησα οπως μου ειπες εσυ και ο @ekrepali με αιτημα και την διευκρινηση χρεωσεων αλλα και αντιγραφο συμβολαιου.Θα ενημερωσω αμεσα για τις απαντησεις.Σας ευχαριστω!

Aυτή τη σελίδα υπογεγγραμένη θα'πρεπε να'χεις. 🔽

Μέχρι να τη βρουν και να στη στείλουν μπορεί να περάσουν και 2-3 μήνες, είναι τα ζώα μου αργά.

Σημασία έχει ότι δεν υπάρχει άλλο κυμαινόμενο πρόγραμμα με 0.04 προμήθεια, μόνο αυτό ήταν. Και είχε και 30% έκπτωση.

 

myhome-gasbenefit-_04_2022.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billyst είπε

Παιδιά αν πληρώσω το λογαριασμό κάνα διβδομαδο μετά την λήξη θα με βάλουν τόκους ;

Το πιο επίφοβο είναι να στείλουν αίτημα διακοπής στην ΕΔΑ. Διακανονισμό δε κάνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Το πιο επίφοβο είναι να στείλουν αίτημα διακοπής στην ΕΔΑ. Διακανονισμό δε κάνουν;

240 είναι το πόσο καλό είναι απλά έχω υπερβολικά έξοδα αυτό το μήνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...