Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, korakios είπε

συνήθωςτο άλλο πεδίο (έκπτωση/κουπόνι) είναι 50 που αφορά τη νέα σύμβαση του benefit

30€ δεν έχω ιδέα , μπορεί για ηθική βλάβη 😁

είχε και άλλος 30άρι εδώ ? Σε δίπλα φόρουμ κάποιος πήρε 100

 Ναι εγώ 

δύο εκπτώσεις....  Goodwill  50  και Έκπτωση/Κουνούπι  80 ... 50 για την αλλαγή σε benefit τα επιπλέον 30 δεν ξέρω από που προκύπτουν

https://www.insomnia.gr/forums/topic/759172-πάροχοι-φυσικού-αερίου-και-οικονομικά-πακέτα/page/796/#comment-59723408

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα μου έβαλαν ,-50 goodwil,-50 αλλαγή προγράμματος σε benefit,και -50€ άγνωστος λόγος τα έχει μαζί με τα -50 της αλλαγής προγράμματος ,σύνολο εκπτώσεων  -150€

Επεξ/σία από scarface5323
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλαβα επίσης τα 30€ ως έκπτωση/κουπόνι για διάστημα 12/11/22 - 10/1/23. Το δικό μου ετήσιο gascontrol με 0,05€/kwh έληγε στις 31/11/22 αλλά στο myΔΕΗ δεν έγινε αυτόματη αλλαγή στο benefit και εμφανιζόταν ενεργό το gascontrol μέχρι και τις 1/2/23 που έκανα μόνος μου εγγραφη στο.benefit. 

Επειδή τα 30€ σαν ποσό ταυτίζονται με την προωθητική ενέργεια εγγραφής στο Gas Control όσο υπήρχε, πιθανόλογώ ότι το δίνουν σε όσους το σύστημα myΔΕΗ τους διατήρησε  στο Gas Control και μετά την ετήσια διάρκεια. 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, microtera είπε

Έλαβα επίσης τα 30€ ως έκπτωση/κουπόνι για διάστημα 12/11/22 - 10/1/23. Το δικό μου ετήσιο gascontrol με 0,05€/kwh έληγε στις 31/11/22 αλλά στο myΔΕΗ δεν έγινε αυτόματη αλλαγή στο benefit και εμφανιζόταν ενεργό το gascontrol μέχρι και τις 1/2/23 που έκανα μόνος μου εγγραφη στο.benefit. 

Επειδή τα 30€ σαν ποσό ταυτίζονται με την προωθητική ενέργεια εγγραφής στο Gas Control όσο υπήρχε, πιθανόλογώ ότι το δίνουν σε όσους το σύστημα myΔΕΗ τους διατήρησε  στο Gas Control και μετά την ετήσια διάρκεια. 

 

 

 

Εγω έκανα την αλλαγη  gascontrol σε benefit  2..3 ημέρες πριν την λήξη και μου έβαλαν τα 30 ευρώ...

Εσένα πιθανόν δικαιωματικά στο έδωσαν .... επειδή έληγε 31/11 😄😃🙃

 

Επεξ/σία από teot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/3/2023 στις 3:39 ΜΜ, stelakis1914 είπε

Με την έκπτωση των 50€ που έδωσαν, ρεφάρισαν την έκπτωση ΔΕΠΑ που μας έφαγαν. Στην περίπτωση μου ήμουν περισσότερο κερδισμένος με αυτή την εξέλιξη.

Πάμε τώρα να πάρουνε τις δόσεις του επιδόματος θέρμανσης που στερηθήκαμε! 

Καταλαβαίνω πως δεν το έγραψες με καμία κακή πρόθεση , όμως να θυμίσω σε όλους πως δεν ζούμε όλοι σε πολυκατοικίες σε πόλεις. 
Υπάρχουμε και εμείς με μονοκατοικίες σε επαρχία ή πόλεις με πιο αραιή δόμηση που για να θερμανθεί χρειάζεται 10++cm^3 κάθε μέρα οπότε δεν μας έφαγαν μόνο 50€...
Άρα ας μην γλυκαίνουμε την κοροιδία που δεχτήκαμε για άλλη μία φορά και κανείς δεν υπάρχει για να διορθώσει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα λήγει το φτηνό πρόγραμμα ΔΕΗ myhome gascontrol 0.05 ευρώ/kwh  και μπαίνω αυτόματα στο ακριβό gas benefit.

Πως θα με χρεώσουν αφου δεν γίνεται καταμέτρηση σήμερα ?

Υπάρχει τρόπος να ζητήσω εκτακτη καταμέτρηση ή να τους ενημερώσω εγώ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, gtkminsomnia είπε

Σήμερα λήγει το φτηνό πρόγραμμα ΔΕΗ myhome gascontrol 0.05 ευρώ/kwh  και μπαίνω αυτόματα στο ακριβό gas benefit.

Πως θα με χρεώσουν αφου δεν γίνεται καταμέτρηση σήμερα ?

Υπάρχει τρόπος να ζητήσω εκτακτη καταμέτρηση ή να τους ενημερώσω εγώ ?

Τι ακριβό; Παίζει να είναι και πιο φθηνό σε λίγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, kirileman είπε

Τι ακριβό; Παίζει να είναι και πιο φθηνό σε λίγο.

απο το excel γραμμη 13 ΔΕΗ myhome gasbenefit δείχνει 0.21 (ακριβό σε σχέση 0.05) , μηπως κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά ?

 
 
Επεξ/σία από gtkminsomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, geo307cc είπε

Ρε παιδιά, είναι λογικό αυτό το ποσό με τον θερμοστάτη στο 19 κάθε μέρα; 

 

Spoiler

Screenshot_2023-03-26-11-44-12-532_com.google.android.apps.docs-edit.jpg

 

To παλιό benefit έχεις; Moυ φαίνεται ότι ξέχασαν να  σου βάλουν την έκτπωση 30%.

Γιατί το Γενάρη το ttf ήταν 0.119 + 0.4 προμήθεια = 0.159

Φεβρουάριος ttf 0.064 + 0.4 προμήθεια = 0.104

Δηλαδή σου χρωστάνε 96,59+633,5+82,51 = 812.6 * 30% = 243.7 + 6% = 258.32

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, geo307cc είπε

Ρε παιδιά, είναι λογικό αυτό το ποσό με τον θερμοστάτη στο 19 κάθε μέρα; 

Screenshot_2023-03-26-11-44-12-532_com.google.android.apps.docs-edit.jpg

που μενεις? ποσα τμ ειναι το σπιτι εχεις καψει αρκετα για 19 βαθμους.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...