Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tzitzikas2 είπε

Για κατανάλωση 8/11/2022 ως 3/3/2023 (περίπου 4 μήνες) και με τις 2*50€ εκπτώσεις από το κουπόνι τους και από την αλλαγή προγράμματος από control σε benefit μου ήρθε 180€  (κατανάλωση 161m3). Η αλλαγή προγράμματος έγινε 7/2/2023. Θα έλεγα ότι δεδομένων των συνθηκών δεν μου φάνηκαν πολλά. Βέβαια έκανε καλό χειμώνα και επικουρικά είχα και ενεργειακό τζάκι.

Το κουπόνι goodwill πρέπει να είναι για την καθυστέρηση νομίζω. Εμένα μπήκε και αυτό και για την αλλαγή προγράμματος, σύνολο 100€.

Καλά είσαι για 219 κυβικά, δεν έκανες και λίγα!

Με 0,05€ πολλά είναι. Τόσα πολλα κυβικά εκαψες?

Δεν ξερω,βασικα οπως ειπα με εβαλαν τετραμηνο λογαριασμο γιατι η ΔΕΗ δεν εκανε εκδοση λογαριασμου τον φεβρουαριο με αποτελεσμα να μου τα βαλουν ολα μαζεμενα.

Αν το κανω δια 4 ειναι σαν να εχω καψει 85€ το μηνα.

Παντως σε σχεση με περυσι που ειχα πληρωσει για 5 μηνες σχεδον 700€ ειναι αρκετα καλυτερα

Απλα δεν εχουν εκδοση τον λογαριασμο για να δω τι κιλοβατωρες εβαλαν

Επεξ/σία από Drake27
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Drake27 είπε

Δεν ξερω,βασικα οπως ειπα με εβαλαν τετραμηνο λογαριασμο γιατι η ΔΕΗ δεν εκανε εκδοση λογαριασμου τον φεβρουαριο με αποτελεσμα να μου τα βαλουν ολα μαζεμενα.

Αν το κανω δια 4 ειναι σαν να εχω καψει 85€ το μηνα.

Παντως σε σχεση με περυσι που ειχα πληρωσει για 5 μηνες σχεδον 700€ ειναι αρκετα καλυτερα

Απλα δεν εχουν εκδοση τον λογαριασμο για να δω τι κιλοβατωρες εβαλαν

Εγώ τον κατέβασα χτες εύκολα με το γνωστό τρυκ που έχουν βάλει οι συνάδελφοι εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, marmagia είπε

ακόμα περιμένω υπομονετικά να καταφέρω να δω τι χρέωσαν αφού ακόμα δεν μπορώ να δω τον λογαριασμό (ούτε με το γνωστό κόλπο). Δεν είναι να θεωρείς δεδομένο ότι χρέωσαν σωστά τα πάντα αυτοί 😂για να είμαι ειλικρινής πάντως παρότι όντως μου ήρθε απότομο το 340 και πληρωτέο σε 15 μέρες εντούτοις δεν είναι κακή τιμή για θέρμανση 24/7 από τον Νοέμβριο ως τέλη Φεβρουαρίου όποτε σταματάω να κλαψουρίζω μέχρι να δω την επόμενη πατάτα που έχουν κάνει 😂

Μήνες τώρα δε δουλεύει στο αεριο. Ίσως κανα χρόνο. Και πολλά web banking όπως πχ της εθνικής δεν σε αφήνει καν να ενεργοποιήσεις σε αεριο παρά μόνο στο ρεύμα 

γιατι δε μπορεις? κατι λαθος θα κανεις.. βαλε στα χχχ τον λογαρισμο συμβολαιου και δες και ημερομhνια εκδοσης μπας ειναι αλλη και οχι 20230323

https://mydei.dei.gr/umbraco/surface/accountsurface/getbill?ca=XXXXXXXXXXXX&dt=20230323&currentPageId=17177

Επεξ/σία από nikosbt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ορίστε και το δικό μου με κατανάλωση 120 ημερών 

πέρυσι τέτοια εποχή από Νοέμβριο έως μαρτιο είχα πληρώσει σύνολο 671€ με σχεδόν ίδια κατανάλωση πάνω κάτω.

271F9805-CB7D-437E-ADB3-08B3896FAEE6.jpeg

Επεξ/σία από Drake27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Drake27 είπε

Ορίστε και το δικό μου με κατανάλωση 120 ημερών 

πέρυσι τέτοια εποχή από Νοέμβριο έως Απρίλιο είχα πληρώσει σύνολο 671€ με σχεδόν ίδια κατανάλωση πάνω κάτω.

271F9805-CB7D-437E-ADB3-08B3896FAEE6.jpeg

ΔΕΗ είχες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

ΔΕΗ είχες?

Όχι,προτεργια είχα κυμαινόμενο,ενώ αυτό είναι σταθερό.

Επίσης τώρα είδα στο mythermansi ότι δεν έχουν κάνει διασταύρωση τον προηγούμενο λογαριασμό που είχα δηλώσει,υπάρχει περίπτωση να μην τον πιάνουν ή δεν έχουν κάνει ακόμα την διασταύρωση επειδή δηλώθηκε τέλη Φλεβάρη?!

Επεξ/σία από Drake27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Drake27 είπε

πέρυσι τέτοια εποχή από Νοέμβριο έως μαρτιο είχα πληρώσει σύνολο 671€ με σχεδόν ίδια κατανάλωση πάνω κάτω.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/668572-καταναλωση-φυσικου-αεριου/?do=getNewComment

και

4 λεπτά πριν, Drake27 είπε

Επίσης τώρα είδα στο mythermansi ότι δεν έχουν κάνει διασταύρωση τον προηγούμενο λογαριασμό που είχα δηλώσει,υπάρχει περίπτωση να μην τον πιάνουν ή δεν έχουν κάνει ακόμα την διασταύρωση επειδή δηλώθηκε τέλη Φλεβάρη?!

https://www.insomnia.gr/forums/topic/758984-ερώτηση-επίδομα-θέρμανσης/?do=getNewComment

συνέχεια στα αντίστοιχα θέματα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Tony316 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

image.png.1473d59780fffa6611b94afb8d74a4df.png

κοντά είναι 0,065+0,004-0,015=0,054

44 λεπτά πριν, kirileman είπε

Νομίζω ότι υπάρχει λάθος, αλλά είναι υπέρ μου. 😊

μοιραζει λεφτά η μηχανογράφηση 😛

εκτός αν (δε θυμάμαι) , έκλεισες απο control σε benefit αργότερα

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ερώτημα παραμένει χωρίς απάντηση: η Έκπτωση/κουπόνι 30ευρώ που δεν εμφανίζεται σε όλους τι είναι;

Το -50 Goodwill είναι λόγω καθυστέρησης στην έκδοση λογαριασμών αλλά το -30 δεν γνωρίζουμε μέχρι τώρα...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

μοιραζει λεφτά η μηχανογράφηση 😛

εκτός αν (δε θυμάμαι) , έκλεισες απο control σε benefit αργότερα

Μια χαρά είναι ο λογαριασμός. Υπέροχος. Δεν έχει εκδοθεί σωστότερος λογαριασμός στη χώρα από την ίδρυσή της. 😋

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tempo είπε

Το -50 Goodwill είναι λόγω καθυστέρησης στην έκδοση λογαριασμών αλλά το -30 δεν γνωρίζουμε μέχρι τώρα...

συνήθωςτο άλλο πεδίο (έκπτωση/κουπόνι) είναι 50 που αφορά τη νέα σύμβαση του benefit

30€ δεν έχω ιδέα , μπορεί για ηθική βλάβη 😁

είχε και άλλος 30άρι εδώ ? Σε δίπλα φόρουμ κάποιος πήρε 100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...