Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, Dantε είπε

Το γυρισα σε Ελιν αλλα αυτο το καιρο καπου κει δε κυμαινεται η κιλοβατωρα ετσι και αλλιως; Εννοω πως με τη τωρινη τιμη, σε αναλογη καταναλωση του χρονους ,κανα 300αρι μονο για τη καταναλωση θα το δωσω.

Περίπου 0.055 είναι τώρα. Στη μισή τιμή δηλαδή απ'το control.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, Dantε είπε

Παντως οσο σκεφτομαι οτι για χρεωση προμηθειας θα δωσω 78 ευρω (ειχα το συμβολαιο με τα 0,02) και με το νεο συμβολαιο θα θελω για τις ιδιες κιλοβατωρες 300-350 ευρω, ειναι ομολογω λιγο δυσκολο να το χωνεψω.

 

21 λεπτά πριν, Dantε είπε

Παντως οσο σκεφτομαι οτι για χρεωση προμηθειας θα δωσω 78 ευρω (ειχα το συμβολαιο με τα 0,02) και με το νεο συμβολαιο θα θελω για τις ιδιες κιλοβατωρες 300-350 ευρω, ειναι ομολογω λιγο δυσκολο να το χωνεψω.

τι σχέση έχουν χρεώσεις ενέργειας με την τιμή της kWh?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Περίπου 0.055 είναι τώρα. Στη μισή τιμή δηλαδή απ'το control.

Α οκ, αρα βιωσιμο ποσο προς το παρον.

2 λεπτά πριν, walex είπε

 

τι σχέση έχουν χρεώσεις ενέργειας με την τιμή της kWh?

Μετατροπη σε κιλοβατωρες κανουν τα κυβικα για να υπολογιστει το ποσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dantε είπε

Α οκ, αρα βιωσιμο ποσο προς το παρον.

Μετατροπη σε κιλοβατωρες κανουν τα κυβικα για να υπολογιστει το ποσο.

ναι, με την τιμή της Kwh τι σχέση έχει αυτό επειδή ανέφερες ότι είχες το συμβόλαιο με τα 0,02

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα σχεση εχουν, εσυ που εχεις μπερδευτει ακριβως δεν εχω καταλαβει. Το συμβολαιο που κλεινεις , αναφερει μια τιμη για κιλοβατωρα.

2 λεπτά πριν, walex είπε

ναι, με την τιμή της Kwh τι σχέση έχει αυτό επειδή ανέφερες ότι είχες το συμβόλαιο με τα 0,02

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ο πρώτος λογαριασμός της ΔΕΗ που βγαίνει στην ώρα του. Αυτό είναι μια σοβαρή ένδειξη ότι το πρόβλημα με το λογιστήριο τους μάλλον αποκαταστάθηκε. 

Με την έκπτωση των 50€ που έδωσαν, ρεφάρισαν την έκπτωση ΔΕΠΑ που μας έφαγαν. Στην περίπτωση μου ήμουν περισσότερο κερδισμένος με αυτή την εξέλιξη.

Πάμε τώρα να πάρουνε τις δόσεις του επιδόματος θέρμανσης που στερηθήκαμε! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dantε είπε

Μια χαρα σχεση εχουν, εσυ που εχεις μπερδευτει ακριβως δεν εχω καταλαβει. Το συμβολαιο που κλεινεις , αναφερει μια τιμη για κιλοβατωρα.

 

Για τις χρεώσεις ενέργειας Διανομής δεν μιλάμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, walex είπε

Για τις χρεώσεις ενέργειας Διανομής δεν μιλάμε?

Στο ποστ που μου παρεθεσες, αναφερω χρεωσεις προμηθειας, οχι διανομης. Στη διανομη προφανως μονο οι κιλοβατωρες ως αριθμος σε νοιαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Dantε είπε

Στο ποστ που μου παρεθεσες, αναφερω χρεωσεις προμηθειας, οχι διανομης. Στη διανομη προφανως μονο οι κιλοβατωρες ως αριθμος σε νοιαζει.

Το post που σου παρένθεσα ήταν σε συνέχεια απάντησης του ekrepali όπου εξηγεί πως υπολογίζονται «μπακαλίστικα» οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις, άλλωστε αυτή ήταν και η αρχική ερώτηση σου εάν είναι νορμαλ ναι είναι τόσο. τεσπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, djuan1988 είπε

Βγήκε και ο δικός μου με τα -50€ και χωρίς τις επιδοτήσεις βέβαια.

Σταθερό στα 0,05€ μέχρι 28/02.

Βλέπω τώρα ότι με πήγαν στο benefit με δέσμευση για 2 χρόνια. 

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση. Θα πάρω και στο support το απόγευμα, αλλά τουλάχιστον να ξέρω τι θα αντιμετωπίσω.

image.png.69a402e122eb2a95a524bfbeabfc0819.png

Το 2024 είναι σε 1 χρόνο, όχι 2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nikosbt είπε

https://mydei.dei.gr/umbraco/surface/accountsurface/getbill?ca=XXXXXXXXXXXX&dt=20230323&currentPageId=17177

στα XXXXXXXXX βαλε λογαριασμο συμβολαιου και στα νουμερα διπλα 20230323 την ημερομηνια εκδοσης και να χεις κανει login στο λογαριασμο σου

 

δες το παραπανω post μου εχω το link

Δεν το πιάνω το κολπαάκι σου. Ας πούμε ότι ο αριθμός συμβολαίου μου είναι 700000034890 κι η ημερομηνία έκδοσης ( όπως φαίνεται στο ebill ( ιστορικό κινήσεων -ημερομηνία) είναι 23/03/2023. Τι κάνω μετά;

Α. Ανοίγω καρτέλα με το ebill και μπαίνω κανονικά.

Β. Ανοίγω άλλη καρτέλα και βάζω στο Google το link που έγραψες.

Γ. Σβήνω τα Χχχχ... και βάζω στη θέση τους τον αριθμό συμβολαίου μου. Σωστά;

Δ. Πού ακριβώς βάζω την ημερομηνία έκδοσης ( 23/03/2023); Σβήνω κάτι πριν τη βάλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Stavros82t είπε

Δεν το πιάνω το κολπαάκι σου. Ας πούμε ότι ο αριθμός συμβολαίου μου είναι 700000034890 κι η ημερομηνία έκδοσης ( όπως φαίνεται στο ebill ( ιστορικό κινήσεων -ημερομηνία) είναι 23/03/2023. Τι κάνω μετά;

Α. Ανοίγω καρτέλα με το ebill και μπαίνω κανονικά.

Β. Ανοίγω άλλη καρτέλα και βάζω στο Google το link που έγραψες.

Γ. Σβήνω τα Χχχχ... και βάζω στη θέση τους τον αριθμό συμβολαίου μου. Σωστά;

Δ. Πού ακριβώς βάζω την ημερομηνία έκδοσης ( 23/03/2023); Σβήνω κάτι πριν τη βάλω;

Δεν αλλάζεις τίποτα άλλο εκτός από τον αριθμό συμβολαίου στα ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ. Το link περιέχει ήδη την ημερομηνία έκδοσης. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...