Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δουλεύει σε σας σήμερα το ebill ΔΕΗ? Δεν βγάζει τις παροχές μου αέριο και ρεύμα, είναι κενή η σελίδα στην εφαρμογή σήμερα. Είναι απενεργοποιημένα και γκρι αχνό τα κουμπιά αέριο και ρεύμα. Δεν μπορείς να τα πατήσεις.

Επεξ/σία από tzitzikas2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, tzitzikas2 said:

Δουλεύει σε σας σήμερα το ebill ΔΕΗ? Δεν βγάζει τις παροχές μου αέριο και ρεύμα, είναι κενή η σελίδα στην εφαρμογή σήμερα. Είναι απενεργοποιημένα και γκρι αχνό τα κουμπιά αέριο και ρεύμα. Δεν μπορείς να τα πατήσεις.

σε εμένα πριν απο λίγο δούλευε αλλά ψιλοσέρνονταν......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μίλησα και μου είπαν ότι κάνουν κάποια αναβάθμιση συστήματος. Λολ.!! Όλη η silicon valley εκεί μαζεύτηκε?Game Hacking GIF

Επεξ/σία από tzitzikas2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακάτω είναι η απάντηση της ΔΕΗ για το email που τους είχα στείλει σχετικά με την επιδότηση ΔΕΠΑ. Τους είχα στείλει και screenshots από το site τους με τις αλλαγές που είχαν κάνει. Ενώ έγραφαν ότι είναι για όλα τα πακέτα και μετά το άλλαξαν σε μόνο κυμαινόμενα.

Αναφορά σε κείμενο

Αγαπητέ κ. xxxxxxxxx,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η "έκπτωση ΔΕΠΑ" εφαρμόζεται σε οικιακούς καταναλωτές Φυσικού Αερίου και σε προϊόντα κυμαινόμενης τιμής. Για την παροχή Φυσικού Αερίου με ΗΚΑΣΠ xxxxxxxxxxx, έχετε επιλέξει το σταθερό προϊόν ΔΕΗ myHome GasControl», και κατά συνέπεια δεν μπορεί να εφαρμοστεί η σχετική έκπτωση.

Καθ΄ όλη αυτή την περίοδο της πρωτοφανούς αύξησης στις διεθνείς τιμές ενέργειας, η ΔΕΗ είναι δίπλα σας και σας ενημερώνει για τις εξελίξεις στις τιμές τις ενέργειας και τις επιδοτήσεις του κράτους. Αναφορικά για την έκπτωση που παρέχει η ΔΕΠΑ Εμπορίας μπορείτε να δείτε την τρέχουσα ενημέρωση εδώ.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,

Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών ΔΕΗ

Δεν υπάρχει σωτηρία με αυτούς... Μας κοροϊδεύουν κανονικότατα... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, ATmega είπε

Παρακάτω είναι η απάντηση της ΔΕΗ για το email που τους είχα στείλει σχετικά με την επιδότηση ΔΕΠΑ

Θυμάσαι πότε τους είχες στείλει mail; Εγώ 1/3 και δεν έχω πάρει ακόμα απάντηση;

edit: Άκυρο, μου απάντησαν κι εμένα το ίδιο ποίημα.

Εγώ θα περιμένω να βγούνε κι οι επόμενοι 2 λογαριασμοί ώστε να τους αμφισβητήσω κι εκείνους και μετά που θα ξέρω ακριβώς το ποσό που μου χρωστάνε βάσει της κατανάλωσης, θα κάνω καταγγελία στον ΣτΚ.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους, σχετικά με τα 50 ευρώ που ειχαν πει οτι θα βάλουν σε επομενο λογαριασμό από τη ΔΕΗ, είχαν πει σε κανεναν από εδώ συγκεκριμένα ότι πρέπει να είναι εμπρόθεσμη  η πληρωμή του προηγούμενου λογαριασμού για να πιστωθεί το ποσό κανονικα;

 

ΥΓ: Κλασσικό μπαχαλο, πήρα ξανα και μου είπαν πως δεν ισχύει κάτι τέτοιο...

Επεξ/σία από agriokatsiko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ATmega είπε

Παρακάτω είναι η απάντηση της ΔΕΗ για το email που τους είχα στείλει σχετικά με την επιδότηση ΔΕΠΑ. Τους είχα στείλει και screenshots από το site τους με τις αλλαγές που είχαν κάνει. Ενώ έγραφαν ότι είναι για όλα τα πακέτα και μετά το άλλαξαν σε μόνο κυμαινόμενα.

Δεν υπάρχει σωτηρία με αυτούς... Μας κοροϊδεύουν κανονικότατα... 

Μόλις έλαβα την ίδια ακριβώς απάντηση σε αίτημα μου στις 23.02. Μας κοροϊδεύουν στα μούτρα μας και λέμε και ευχαριστώ..Βρε και με τα 2 χέρια!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ κ. ....., 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πώς η ‘έκπτωση ΔΕΠΑ’ εφαρμόζεται σε οικιακούς καταναλωτές Φυσικού Αερίου και σε προϊόντα κυμαινόμενης τιμής. Για την παροχή Φυσικού Αερίου με ΗΚΑΣΠ ..............., είχατε επιλέξει το σταθερό προϊόν ΔΕΗ myHome GasControl», και κατά συνέπεια δεν μπορεί να εφαρμοστεί η σχετική έκπτωση.

Καθ΄ όλη αυτή την περίοδο της πρωτοφανούς αύξησης στις διεθνείς τιμές ενέργειας, η ΔΕΗ είναι δίπλα σας και σας ενημερώνει για τις εξελίξεις στις τιμές τις ενέργειας και τις επιδοτήσεις του κράτους. Αναφορικά για την έκπτωση που παρέχει η ΔΕΠΑ Εμπορίας μπορείτε να δείτε την τρέχουσα ενημέρωση στο  https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/logariasmoi-xreoseis-fysiko-aerio/. 

Παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,
Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν προσφέρει κάτι να γράφετε την απάντηση που δίνει η ΔΕΗ μέσω email (που είναι copy-paste). Μάλιστα με ένα τηλ (edit κρατώντας ωρα/ημερομηνία και ονοματεπώνυμο υπαλλήλου) ξεμπερδεύετε άμεσα μιας και θεωρείται επικοινωνία με τον πάροχο και προχωράτε στα γνωστά

Λογικά και στο myrae τα ίδια θα απαντήσουν , αν έχει κάποιος εξέλιξη απο ΣτΚ ή κάτι διαφορετικό στο myrae (όχι δλδ το γνωστό copy-paste) ας ενημερώσει :)

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
Μόλις τώρα, ekrepali είπε

Επιβεβαιώνω, ίδια απάντηση και στο mail και στο myrae σήμερα.

εγώ στο myrae ζήτησα να μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνα που να γνωρίζει Ελληνικά και να μην κάνει copy-paste όπου βρει , έστω και ο ίδιος ο πρόεδρος 😁 , μάλλον δε θα μου απαντήσουν 😂

9 λεπτά πριν, mtifosi είπε

Που μπορουμε να βρουμε την αναρτηση με το τι υποσχοταν η ΔΕΗ για επιδοτηση ολων των προγραμματων ΦΑ..?

στο παραπάνω λινκ που έδωσα , είναι συγκεντρωτικά όλες οι πληροφορίες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον μήνα Μάρτιο μου είπανε στο Φυσικό Αέριο Οικιακό Πλήρες 0,09295€/kwh , τελικη τιμη με φπα. 

Που μεταφράζεται περίπου 0,065€/kwh  αν εκανα καλα τις πράξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, skantsos είπε

Για τον μήνα Μάρτιο μου είπανε στο Φυσικό Αέριο Οικιακό Πλήρες 0,09295€/kwh , τελικη τιμη με φπα. 

Που μεταφράζεται περίπου 0,065€/kwh  αν εκανα καλα τις πράξεις

διαβασε λιγο εδω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...