Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, stelakis1914 είπε

Αν πάρουμε 50€ έκπτωση στον επόμενο λογαριασμό, σίγουρα ρεφάρουμε και με το παραπάνω την χασούρα από την έκπτωση της ΔΕΠΑ που μας έφαγαν. 

Εκκρεμούν και τα άλλα 50€ για όσους από εμάς προχωρήσαμε και με την σύναψη νέας σύμβασης στο benefit. 

Δεν ρεφάρουμε όλοι άλλα κάτι θα είναι αν ισχύει. Εγώ έκαψα αέριο φέτος αλλά δεν υπολόγισα ότι οι  επιδοτήσεις θα οριζοντιώνονταν 2 μέτρα κάτω από τη γη.

 

Επεξ/σία από go2jimmys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντάξει παιδιά, όσοι έχουν χρόνια αέριο έχουν κάνει απόσβεση και πήραν κι αυτοκίνητο. Φέτος λόγω ιμπεριαλιστικών διαφορών (ωραία το έθεσα, ε;) το πήρε και το σήκωσε. Το ίδιο και το ρεύμα στο οποίο όμως η κυβέρνηση έδωσε μεγάλες επιδοτήσεις. Χωρίς επιδοτήσεις πάλι το αέριο πιο συμφέρουσα επιλογή ήταν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, stelakis1914 είπε

Σήμερα το μεσημέρι είχα μια κλήση στο κινητό μου από την ΔΕΗ αλλά δεν μπορούσα να απαντήσω.

Κάλεσαν μήπως και κάποιον άλλον που συμμετέχει στο topic; 

Και εμένα πήραν χθες τηλέφωνο από το 800900.....Στην αρχή νόμιζα ότι με πήραν σχετικά με το email που είχα στείλει για την επιδότηση ΔΕΠΑ που τους είχα στείλει ένα κατεβατό με screenshots με τις αλλαγές που έχουν κάνει στο site. Μου ξεκίνησε να λέει ότι θα έχω έκπτωση 50€ λόγω της καθυστέρησης έκδοσης λογαριασμών. Όταν τον ρώτησα για το αίτημα που έχω κάνει για την επιδότηση ΔΕΠΑ μου ζήτησε τα στοιχεία μου για να βρει το αίτημα το φαίνεται ότι δεν έχει απαντηθεί. Μου εξήγησε ότι έχει γίνει λάθος στο site τους το οποίο το έχουν διορθώσει, ζήτησε συγγνώμη και μου είπε ότι θα λαβω και γραπτή απάντηση. 

Μέχρι 23/02 είχα σταθερό με 0,05€. Τώρα είμαι στο κυμαινόμενο με τιμές που είναι κοντά στο σταθερό (Μάρτιος 0,058€ μου είπε). Τουλάχιστον πήρα 50€ τα οποία λογικά υπερκαλύπτουν την ΔΕΠΑ που χάσαμε. 

Επεξ/σία από ATmega
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το 50αρι το δινουν σε οσους εκαναν καταγγελια για την επιδοτηση δεπα ή σε ολους;

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Το 50αρι το δινουν σε οσους εκαναν καταγγελια για την επιδοτηση δεπα ή σε ολους;

αφορά (όπως λένε) την καθυστέρηση έκδοσης λογαριασμών

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, alejsalonica είπε

Εντάξει παιδιά, όσοι έχουν χρόνια αέριο έχουν κάνει απόσβεση και πήραν κι αυτοκίνητο. Φέτος λόγω ιμπεριαλιστικών διαφορών (ωραία το έθεσα, ε;) το πήρε και το σήκωσε. Το ίδιο και το ρεύμα στο οποίο όμως η κυβέρνηση έδωσε μεγάλες επιδοτήσεις. Χωρίς επιδοτήσεις πάλι το αέριο πιο συμφέρουσα επιλογή ήταν.

Εγω τα τελευταια 2 χρονια σχεδον τζαμπα την εβγαλα με το αεριο. 

Οσοι ομως δεν το εψαξαν για αλλαγη εταιρειας περσι εδωσαν μεγαλα ποσα.

1 λεπτό πριν, korakios είπε

αφορά (όπως λένε) την καθυστέρηση έκδοσης λογαριασμών

Οποτε θεωρητικα σε ολους σχεδον τους παλιους. Αλλα δεν νομιζω να τους παρουν ολους τηλεφωνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, The_Judas είπε

Οποτε θεωρητικα σε ολους σχεδον τους παλιους. Αλλα δεν νομιζω να τους παρουν ολους τηλεφωνο...

δεν έχει σχέση το τηλέφωνο με κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Το 50αρι το δινουν σε οσους εκαναν καταγγελια για την επιδοτηση δεπα ή σε ολους;

Δεν εχω κάνει καταγγελία για την επιδότηση της ΔΕΠΑ και με πήραν τηλεφωνο εχτές το μεσημέρι, για να μου πουν οτι θα πάρω 50€ για την καθυστέρηση έκδοσης λογαριασμών και άλλα 50€ για την αλλαγή προγράμματος, απο gas control σε benefit. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, nermain said:

Δηλαδη καποιοι με 12.5 σταθερο την φαγανε ασχημα που δεν μπηκε επιδοτηση ΔΕΠΑ. Μπραβο στην κυβερνηση, ολα τελεια τα εκανε. 

Υποτίθεται όλοι το δικαιούνται, ασχέτως αν είναι σε σταθερό η όχι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εγγραφή στο MyElin δε πιάνει με τον αριθμό μετρητή, αλλά με τον αριθμό συμβολαίου NGSxxxxxxxxxxxxx

Πάρτε τηλέφωνο ή στείλτε mail για να σας τον πούνε.

Επίσης όταν δηλώνεις username και password, ψιλομαλακίζεται με τους χαρακτήρες που απαιτούνται (πεζά, κεφαλαία, ειδικοί χαρακτήρες)... ενώ τα έβαζα σωστά δε προχωρούσε. Μετά από διάφορες παραλαγές το δέχτηκε αλλά χωρίς σκονάκι ή προσθήκη σε password manager δεν το θυμάμαι με τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως από ΔΕΗ μου έλεγαν και μου ξαναέλεγαν τη λέξη "κουπόνι" 50 ευρώ και όχι έκπτωση. Λέτε να είναι κουπόνι για αγορά από τα καταστήματα της ΔΕΗ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, lordvec είπε

Πάντως από ΔΕΗ μου έλεγαν και μου ξαναέλεγαν τη λέξη "κουπόνι" 50 ευρώ και όχι έκπτωση. Λέτε να είναι κουπόνι για αγορά από τα καταστήματα της ΔΕΗ;

ή κουπόνι για αγορά συσκευών Bosch ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, d_gkal said:

Υποτίθεται όλοι το δικαιούνται, ασχέτως αν είναι σε σταθερό η όχι 

Η ζενίθ σε άλλον πελάτη επισύναψε επιστολή της ΔΕΠΑ οτι δεν το δικαιούνται τα σταθερά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...