Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, moon1821 είπε

(δεν πέρασαν οι 15 ημερες ακομη)

αλλα ετσι το εκανα και απαντησαν γρηγορα

image.png.429171dc1292990c9e846dad3df65fa6.png

 

Μέσω αυτής της φόρμας έκανες αίτημα να φανταστώ? https://ecreditback.dei.gr/el/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Argi1979 είπε

Καλησπέρα μια ερώτηση. Σε πρόγραμμα gas home fix της zenith δεν υπάρχει κρατική επιδότηση? Μέχρι πέρυσι ειχε. Τα προγράμματα με φιξαρισμενη τιμή δεν δικαιούται επιδότησης?

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

μλκ , αλλά που να το ήξερες , πάρτο σαν "δώρο"

Κοίτα, κάπως αντισταθμίζεται η μλκ διότι δεν μου χρεώνουν την ρήτρα αποχώρησης (επειδή η αλλαγή σε κυμαινόμενο μετράει ως αναβάθμιση) κι επιπλέον θα μου δώσουν 50 ευρώ δώρο από το κυμαινόμενο και 50 ευρώ λόγω της καθυστέρησης του λογαριασμού. Θα κριθεί φυσικά κι από το πόσο θα πάει η μελλοντική τιμή ttf. Είδομεν μέχρι τον επόμενο λογαριασμό, είμαι συγκρατημένη για το αν θα τηρήσουν τα λεγόμενά τους...μικρό το καλάθι.

Δώρο όντως το 0,05 , δεδομένου ότι δεν το λυπήθηκα και φέτος. Τώρα αν το ανακαλύψουν και μου το χρεώσουν μετά...θα το ζήσουμε κι αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, libertini είπε

Δώρο όντως το 0,05 , δεδομένου ότι δεν το λυπήθηκα και φέτος. Τώρα αν το ανακαλύψουν και μου το χρεώσουν μετά...θα το ζήσουμε κι αυτό...

βάσει πιθανοτήτων , λαμβάνοντας υπόψιν την οργάνωση της εταιρίας , χλωμό έως αδύνατο . Ποτέ δεν ξέρεις αλλά υπερσπάνια περίπτωση . Πάντως αν περάσει διετία δε μπορούν να κάνουν τίποτα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , εκανα αιτημα στο myrae και ειναι σε κατασταση υποβολης αιτηματος . Απλα περιμενω μεχρι να προχωρησει ? Περσι θυμαμαι το ειχαν λαβει αμεσα και με ειχαν ενημερωσει και την αλλη μερα απτην ζενιθ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

Καλησπερα , εκανα αιτημα στο myrae και ειναι σε κατασταση υποβολης αιτηματος . Απλα περιμενω μεχρι να προχωρησει ? Περσι θυμαμαι το ειχαν λαβει αμεσα και με ειχαν ενημερωσει και την αλλη μερα απτην ζενιθ

και ΣτΚ

https://www.insomnia.gr/forums/topic/759172-πάροχοι-φυσικού-αερίου-και-οικονομικά-πακέτα/?do=findComment&comment=59684153

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, korakios είπε

Αν το "παράπονο" το έχω κάνει στον προμηθευτεί μέσω myRae το αναφέρω εκεί που λέει αν έχω έρθει σε επαφή με τον προμηθευτεί ή δεν το αναφέρω καν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, tomtsir είπε

Αν το "παράπονο" το έχω κάνει στον προμηθευτεί μέσω myRae το αναφέρω εκεί που λέει αν έχω έρθει σε επαφή με τον προμηθευτεί ή δεν το αναφέρω καν;

το λινκ το πάτησες ?

Στις 23/2/2023 στις 7:01 ΜΜ, korakios είπε

(ΣτΚ δεν αναφέρετε για myrae ούτε στο myrae για ΣτΚ)

επίσης στο myrae υποτίθεται οτι έχεις πρώτα έρθει σε επικοινωνία με τον πάροχο (αμφισβήτηση / παράπονο κτλ edit ή δεν απάντησε καθόλου)

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Ήρθε η ώρα να ξεβολευτω 🥲 ωραία ήταν απο πέρσι που είχα το σταθερό 0.05 η kwh . Βλέπω ότι δεν υπάρχει πια καν σταθερό πρόγραμμα. Λήγει τον 21/4 το βλέπω για benefit της ΔΕΗ τη γνώμη σας και διάβασα για excel αρχείο που βλέπεις περίπου τι σε συμφέρει..όμως μιλάμε για κυμενομενο με δέσμευση 2!! Χρονιά όπως λέει η ΔΕΗ και δε μπορώ να αποφασίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, tselotrelo είπε

Καλησπέρα

Ήρθε η ώρα να ξεβολευτω 🥲 ωραία ήταν απο πέρσι που είχα το σταθερό 0.05 η kwh . Βλέπω ότι δεν υπάρχει πια καν σταθερό πρόγραμμα. Λήγει τον 21/4 το βλέπω για benefit της ΔΕΗ τη γνώμη σας και διάβασα για excel αρχείο που βλέπεις περίπου τι σε συμφέρει..όμως μιλάμε για κυμενομενο με δέσμευση 2!! Χρονιά όπως λέει η ΔΕΗ και δε μπορώ να αποφασίσω..

ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΛΗΞΗ 15/3 

ΣΚΟΦΤΟΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΤΠΤ

ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ BENEFIT ΧΩΡΙΣ ΔΕΣΜΕΥΣΗ

ΧΑΝΩ ΤΑ 50 ΕΥΡΩ ΑΛΛΑ ΚΕΡΔΙΖΩ ΤΗΝ ΔΕΣΜΕΥΣΗ

ΙΔΑΝΙΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΜΙΚΡΟ ΠΑΓΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Dimperor είπε

ΙΔΑΝΙΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΜΙΚΡΟ ΠΑΓΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ

Φυσικό αέριο οικιακό πλήρες χωρίς πάγιο και χωρίς δέσμευση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέθηκα απλά για να ενημερώσω οτι ήρθε λογαριασμος ΦΑ ΔΕΗ! ειμαι στο σταθερο του 0,125 (πηγα στο κυμαινομενο αμεσα φυσικα τωρα που επεσε το TTF).

Παρεπιπτοντως, η έκδοση λογαριασμου εγινε στις 17/2 με ληξη πληρωμης στις 13/3, για το διαστημα 5/10-20/11/2022

Δεν εχει εφαρμοστει ουτε σε μενα η επιδοτηση ΔΕΠΑ και θα κάνω τα ανάλογα παράπονα, ακομα και αν το ποσο ειναι αμελητέο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά πλήρωσα τον λογαριασμού χθες η προχθές δεν θυμάμαι καλά και ακόμη δεν φαίνεται ότι πλήρη στo ebill..

Μέσω ebill έγινε η πληρωμή. 

Τι γίνεται? 

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Εχω νέο συμβόλαιο στην zeniθ από Οκτ 2022 ( gas easy home) με σταθερή τιμή.Οι λογαριασμοί για τα δίμηνα Οκτ -Δεκ 22 και Δεκ - Φεβ 23 ήρθαν απίστευτα υψηλοί.Πείτε μου σας παρακαλώ τι συμφέρει τελικά συμβόλαιο με σταθερή και ρήτρα αναπροσαρμογής ή κυμαινόμενη τιμή χωρίς ρήτρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...