Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα ειμαι στο myHome gas control και ενω εχω μηδεν καταναλωση μου ηρθε 60ε καπου λεει προηγούμενο ανεξόφλητο ποσο 14ε αλλα και παλι 46ε για ποιο λογο τόσο πολυ; Η Χρέωση προμήθειας ΔΕΗ ειναι το πάγιο; Σας ευχαριστω

3917F93E-C739-46E8-A63A-AC40F334EEE0.jpeg

Επεξ/σία από Brown
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Brown είπε

Καλησπερα ειμαι στο myHome gas control και ενω εχω μηδεν καταναλωση μου ηρθε 60ε καπου λεει προηγούμενο ανεξόφλητο ποσο 14ε αλλα και παλι 46ε για ποιο λογο τόσο πολυ; Η Χρέωση προμήθειας ΔΕΗ πως υπολογίζετε; Σας ευχαριστω

3917F93E-C739-46E8-A63A-AC40F334EEE0.jpeg

ο λογαριασμος εχει αναλυση των χρεωσεων . Ποσταρε τες για να σου τις εξηγησουν. Γενικα νομιζω δεν υπαρχουν μεντιουμ στο θρεντ

παντως 6 μηνες λογαριασμος, βαλε παγια, βαλε χρεωσεις ισχυος/ιανομης, βαλε 14 που χρωστας, βαλε φπα ... δεν ειναι κανα εξωπραγματικο ποσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και υπολοιπος..

479FDF06-5F5F-42E3-A049-E9D27FA3DA35.jpeg

7 λεπτά πριν, fredd0 είπε

ο λογαριασμος εχει αναλυση των χρεωσεων . Ποσταρε τες για να σου τις εξηγησουν. Γενικα νομιζω δεν υπαρχουν μεντιουμ στο θρεντ

παντως 6 μηνες λογαριασμος, βαλε παγια, βαλε χρεωσεις ισχυος/ιανομης, βαλε 14 που χρωστας, βαλε φπα ... δεν ειναι κανα εξωπραγματικο ποσο

Ναι αλλα με κανει εντυπωση γτ στο σπιτι μου με καταναλωση 608kwh μου ηρθε 47ε με κρατικη επιδοτηση και επιδοτηση δεπα 40ε και λεω στο ενα δεν εκαψα τπτ στο αλλο 608 και μου ηρθε ποιο πολυ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Brown είπε

Και υπολοιπος..

479FDF06-5F5F-42E3-A049-E9D27FA3DA35.jpeg

Ναι αλλα με κανει εντυπωση γτ στο σπιτι μου με καταναλωση 608kwh μου ηρθε 47ε με κρατικη επιδοτηση και επιδοτηση δεπα 40ε και λεω στο ενα δεν εκαψα τπτ στο αλλο 608 και μου ηρθε ποιο πολυ;

είδες ? Λύθηκε το μυστήριο , τα πάγια πλήρωσες

edit : έχει και μια διόρθωση , ζήτα ανάλυση για το τι είναι

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Brown είπε

Και υπολοιπος..

479FDF06-5F5F-42E3-A049-E9D27FA3DA35.jpeg

Ναι αλλα με κανει εντυπωση γτ στο σπιτι μου με καταναλωση 608kwh μου ηρθε 47ε με κρατικη επιδοτηση και επιδοτηση δεπα 40ε και λεω στο ενα δεν εκαψα τπτ στο αλλο 608 και μου ηρθε ποιο πολυ;

αφου δεν ειχες καταναλωση, φυσικα και δεν ειχες επιδοτηση

το gas control εχει 5ε/μηνα παγιο. 6 μηνες = 30 ευρω. 14 χρωσταγες = 44, συν 12 ευρω "παγιο" για το μεγαλο μετρητη που εχεις = 56 + 2 φπα και τα ψιλα που δεν εβαλα = 60

στο αλλο μπορει να εχεις προγαμμα με μικρο παγιο, μικρο μετρητη κλπ

 

11 λεπτά πριν, korakios είπε

είδες ? Λύθηκε το μυστήριο , τα πάγια πλήρωσες

edit : έχει και μια διόρθωση , ζήτα ανάλυση για το τι είναι

τα 30,40 του εναντι που δε πληρωσε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα με υποστηριξη ΔΕΗ, λενε οτι τα σταθερα δεν επιδεχονται επιδοτησης δεπα. Λεω απο που προκυπτει αυτο,εψαχνε 15 λεπτα δεν το βρηκε.

Μου λεει στειλτε γραπτο μηνυμα στο support για να σας πει απο που προκυπτει.

Ξεκιναω καταγγελια ΡΑΕ αμεσα ? Ξανα τα ιδια και φετος μη γ@#&σω

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν επιδότηση δεν παίζει να μας τα δώσουν. Αφού επιμένουν τοσο και όσο η ΡΑΕ είναι διακοσμητική. Ένας έμμεσος τρόπος είναι να ζητήσουμε να φύγουμε χωρίς ρήτρα για παραπλανητικη τακτική γιατί όπως είπε και ο κορακιος πρέπει να πατήσουμε στο ότι αν ξέραμε ότι δεν θα είχε επιδότηση το σταθερό, δεν θα το επιλέγαμε.80 ευρώ είναι για αποχώρηση πριν το 6μηνο,καπου εκεί θα ήταν και τα ψίχουλα-επιδοτήσεις.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

13 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

Μιλησα με υποστηριξη ΔΕΗ, λενε οτι τα σταθερα δεν επιδεχονται επιδοτησης δεπα. Λεω απο που προκυπτει αυτο,εψαχνε 15 λεπτα δεν το βρηκε.

Μου λεει στειλτε γραπτο μηνυμα στο support για να σας πει απο που προκυπτει.

Ξεκιναω καταγγελια ΡΑΕ αμεσα ? Ξανα τα ιδια και φετος μη γ@#&σω

https://www.insomnia.gr/forums/topic/759172-πάροχοι-φυσικού-αερίου-και-οικονομικά-πακέτα/?do=findComment&comment=59684153

μην το πάτε με το αν ισχύει ή όχι και την πατήσουμε ομαδικώς , το θέμα είναι οτι άλλα έγραφαν στο site και το άλλαξαν . Το τι θα κάνουν ας τα βρουν με τη ΔΕΠΑ και ΥΠΕΝ , δε μας αφορά

4 λεπτά πριν, voni892 είπε

Σαν επιδότηση δεν παίζει να μας τα δώσουν. Αφού επιμένουν τοσο και όσο η ΡΑΕ είναι διακοσμητική. Ένας έμμεσος τρόπος είναι να ζητήσουμε να φύγουμε χωρίς ρήτρα για παραπλανητικη τακτική γιατί όπως είπε και ο κορακιος πρέπει να πατήσουμε στο ότι αν ξέραμε ότι δεν θα είχε επιδότηση το σταθερό, δεν θα το επιλέγαμε.80 ευρώ είναι για αποχώρηση πριν το 6μηνο,καπου εκεί θα ήταν και τα ψίχουλα-επιδοτήσεις.. 

για τη ρήτρα αποχώρησης φυσικά και το οτι δεν τηρήθηκε η σύμβαση με την έκδοση λογαριασμών

εννοείται ζητάτε και αποζημίωση για τη ελλειπή ποιότητα υπηρεσιών όπως αναφέρεται σαφέστατα στην νομοθεσία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

Μιλησα με υποστηριξη ΔΕΗ, λενε οτι τα σταθερα δεν επιδεχονται επιδοτησης δεπα. Λεω απο που προκυπτει αυτο,εψαχνε 15 λεπτα δεν το βρηκε.

Μου λεει στειλτε γραπτο μηνυμα στο support για να σας πει απο που προκυπτει.

Ξεκιναω καταγγελια ΡΑΕ αμεσα ? Ξανα τα ιδια και φετος μη γ@#&σω

Κατευθειαν ΡΑΕ εκανα πριν μερικες μερες ακομη δεν εχουν απαντησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΑΕ κι εμένα δεν έχουν απαντήσει εδώ και 8 μέρες.

Πήρα πριν τηλέφωνο να ρωτήσω ποιο mail δουλεύει... μου λένε κανένα. 🤣 Με προέτρεψαν από εδώ https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/logariasmoi-xreoseis-fysiko-aerio/ να πατήσει 'χρειάζεστε βοήθεια' -- φυσικό αέριο και να στείλω μέσω φόρμας. Τουλάχιστον δέχεται και pdf οπότε τα έβαλα όλα μαζί... Έντυπο αμφισβήτησης https://www.dei.gr/media/j1ghix1a/amfisvitisi-logariasmou.pdf  ταυτότητα, λογαριασμό, φωτογραφίες από ΔΕΗ και ΔΕΠΑ.

Ζήτησα γραπτές απαντήσεις εννοείται και το ίδιο θα κάνω και σε επόμενους λογαριασμούς... και μετά θα στείλω ΣτΚ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, korakios είπε

  για τη ρήτρα αποχώρησης φυσικά και το οτι δεν τηρήθηκε η σύμβαση με την έκδοση λογαριασμών

εννοείται ζητάτε και αποζημίωση για τη ελλειπή ποιότητα υπηρεσιών όπως αναφέρεται σαφέστατα στην νομοθεσία

Από ότι καταλαβαίνω δλδ και για το ότι έκαναν να βγάλουν λογαριασμό 10 μήνες μπορούμε να τους καταγγείλουμε στην ΡΑΕ;

Επεξ/σία από billyg599
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billyg599 είπε

Από ότι καταλαβαίνω δλδ και για το ότι έκαναν να βγάλουν λογαριασμό 10 μήνες μπορούμε να τους καταγγείλουμε στην ΡΑΕ;

μεταξύ άλλων , ναι , ήδη κάποια μέλη έχουν κάνει καταγγελία γιαυτό

κάτι είπαν στα τηλέφωνα οι ταλαίπωροι υπάλληλοι οτι θα μπει 50€ αποζημίωσης για την καθυστέρηση στους επόμενους , βέβαια είναι γνωστή η πληροφόρηση των υπαλλήλων της συγκεκριμένης εταιρίας ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...