Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, timlamar είπε

Παίρνουν τηλ 30 ημέρες πριν και σε ενημερωνουν

Σου λένε οτι με τη λήξη του gascontrol  μεταφέρεσαι αυτόματα σε benefit αορίστου χρόνου χωρίς penalty προωρης αποχώρησης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, gtkminsomnia είπε

Σου λένε οτι με τη λήξη του gascontrol  μεταφέρεσαι αυτόματα σε benefit αορίστου χρόνου χωρίς penalty προωρης αποχώρησης ?

δεν τα ξέρουν αυτά συνήθως , για οτιδήποτε χρειαστείς στέλνεις μέσω της φόρμας στο site και αν δεν απαντήσουν myrae .***  Ότι και να σου πουν στο τηλέφωνο (αν σου πουν και δε στείλουν ένα αόριστο μήνυμα στο viber) ,μη το δίνεις σημασία .... εκτός αν έχεις όρεξη για κουβέντα και να τους βοηθήσεις να περάσει και η δύσκολη ώρα του μεροκάματου

*** edit : όχι οτι στο myrae ιδρώνει το αυτί τους , πχ μου απάντησαν οτι σύμφωνα με το τάδε (που αφορά το μηχανισμό για το ρεύμα) δεν εφαρμόζεται ρήτρα αποχώρησης 😁

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σας τωρα που ληγει το gascontrol με τα 0,05 

που συμφέρει να πάμε; μας παει στο benefit αυτοματα χωρις ρητρα αποχωτησης 

ομως μπορουμε να παρουμε και το 50 ευρω με 24 μηνο συμβόλαιο 

εσεις που σας ληγει το gascontrol που θα πάτε;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Dimperor είπε

καλησπέρα σας τωρα που ληγει το gascontrol με τα 0,05 

που συμφέρει να πάμε; μας παει στο benefit αυτοματα χωρις ρητρα αποχωτησης 

ομως μπορουμε να παρουμε και το 50 ευρω με 24 μηνο συμβόλαιο 

εσεις που σας ληγει το gascontrol που θα πάτε;;;

Λήγει και σε εμένα τέλος του μήνα,προσωπικά θα το αφήσω να πάει αυτόματα στο benefit χωρίς την δέσμευση και βλέπω από Σεπτέμβριο πως θα είναι η κατάσταση,πάντως λογαριασμός ακόμη δεν έχει έρθει σε εμένα 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους,

έχω ανοίξει αίτημα στην myRAE από 23/02 για το ότι δεν μπήκε η έκπτωση ΔΕΠΑ σε σταθερά και ούτε φωνή ούτε ακρόαση... Εσείς είχατε μήπως καλύτερη τύχη;

ΥΓ. εδώ να μου πεις έχω ανοίξει αίτημα από 05/09/2022, για την ρήτρα αναπροσαρμογής (αφού είχα ανοίξει άλλα 3 αιτήματα πιο πριν και αναγκαζόμουν να τα κλείνω) και ακόμαααααα περιμένω να μου απαντήσει.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα τώρα με 800 900 1000 δεη και λένε ηταν τυπογραφικό λάθος οτι εφαρμόζεται σε ολα τα τιμολόγια και το διόρθωσαν τώρα σε Κατανάλωση Οκτώβριος 2022: -90 €/θερμική MWh (εφαρμόζεται στα κυμαινόμενα Τιμολόγια)

δεν υπάρχει περίπτωση λένε να κάνουν διόρθωση στο λογαριασμό το θέμα είναι εμείς πως προχωράμε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dimperor είπε

Μίλησα τώρα με 800 900 1000 δεη και λένε ηταν τυπογραφικό λάθος οτι εφαρμόζεται σε ολα τα τιμολόγια και το διόρθωσαν τώρα σε Κατανάλωση Οκτώβριος 2022: -90 €/θερμική MWh (εφαρμόζεται στα κυμαινόμενα Τιμολόγια)

δεν υπάρχει περίπτωση λένε να κάνουν διόρθωση στο λογαριασμό το θέμα είναι εμείς πως προχωράμε;

Σε τι αναφέρεσαι; Στην χρέωση που έγινε στα σταθερά τιμολόγια μετά τον 04/22;

Σου είπαν πράγματι ότι έγινε λάθος αλλά ότι δεν θα το διορθώσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tollisth είπε

Λήγει και σε εμένα τέλος του μήνα,προσωπικά θα το αφήσω να πάει αυτόματα στο benefit χωρίς την δέσμευση και βλέπω από Σεπτέμβριο πως θα είναι η κατάσταση,πάντως λογαριασμός ακόμη δεν έχει έρθει σε εμένα 

Αν το αφήσουμε δλδ πάει αυτόματα στο κυμαινόμενο benefit χωρίς δέσμευση;; Λογικό μου φαίνεται αφού για να δεσμευτείς για 24μηνο πρέπει να έχουν ρητή εντολή. Είμαι και στους πολλούς με το gas home control αλλά το δικό μου λήγει τέλη Απριλίου.

BTW μου ήρθε επιτέλους λογαριασμός Απριλιο-Δεκέμβριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Uberalles_gr είπε

Εσείς είχατε μήπως καλύτερη τύχη;

λες να το κρατούσε κρυφό κάποιος και να μην πόσταρε ? 😛

3 ώρες πριν, Dimperor είπε

εμείς πως προχωράμε;

https://www.insomnia.gr/forums/topic/759172-πάροχοι-φυσικού-αερίου-και-οικονομικά-πακέτα/?do=findComment&comment=59684153

3 ώρες πριν, Dimperor είπε

Μίλησα τώρα με 800 900 1000 δεη

οτι και να σου είπαν μην το δίνεις σημασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, billyg599 είπε

Αν το αφήσουμε δλδ πάει αυτόματα στο κυμαινόμενο benefit χωρίς δέσμευση;; Λογικό μου φαίνεται αφού για να δεσμευτείς για 24μηνο πρέπει να έχουν ρητή εντολή. Είμαι και στους πολλούς με το gas home control αλλά το δικό μου λήγει τέλη Απριλίου.

BTW μου ήρθε επιτέλους λογαριασμός Απριλιο-Δεκέμβριο...

Spoiler

Ναι πάει στο υπάρχον πρόγραμμα,άντε να δω ποτέ θα έρθει και σε εμένα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

για αέριο στο άλλο νήμα , πόσταρε ολόκληρο το λογαριασμό μέσα σε spoiler χωρίς προσωπικά στοιχεία, αναφέρεις αν παλιότερα πήρες ΤΕΜ και ΔΕΠΑ βάσει του ιστορικού επιδοτήσεων στο αέριο (χαμηλά στο φύλλο αερίου του excel)

πάντα πιο φθηνοί ήταν απο Αύγουστο , τώρα τελευταία έπεσε η τιμή της ΔΕΗ , δες excel 1η σελίδα 1ο ποστ και το φύλλο με "Ιστορικό Τιμών"

Λόγω ότι δεν έχω υπολογιστή και δεν ξέρω και πολλά από τέτοιες διαδικασίες. Γνωρίζει κάποιος αν έχει καταργηθεί η έκπτωση του ΤΕΜ? Σε παλαιότερα τιμολόγια έπαιρνα και πίστωση ΤΕΜ και έκπτωση ΔΕΠΑ... Στα 2 τελευταία, όχι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Apostolis1976Volos είπε

Λόγω ότι δεν έχω υπολογιστή και δεν ξέρω και πολλά από τέτοιες διαδικασίες. Γνωρίζει κάποιος αν έχει καταργηθεί η έκπτωση του ΤΕΜ? Σε παλαιότερα τιμολόγια έπαιρνα και πίστωση ΤΕΜ και έκπτωση ΔΕΠΑ... Στα 2 τελευταία, όχι 

Spoiler

image.png.d066b27d9499ea93d2d02d3f553dabb4.png

άνοιξε το spoiler και επαλήθευσε τι έχει μπει

επίσης πες μας ονομασία εμπορικού προγράμματος που είχες / έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Apostolis1976Volos είπε

Λόγω ότι δεν έχω υπολογιστή και δεν ξέρω και πολλά από τέτοιες διαδικασίες. Γνωρίζει κάποιος αν έχει καταργηθεί η έκπτωση του ΤΕΜ? Σε παλαιότερα τιμολόγια έπαιρνα και πίστωση ΤΕΜ και έκπτωση ΔΕΠΑ... Στα 2 τελευταία, όχι 

Ναι εχει καταργηθει το ΤΕΜ στα οικιακα απο το Μαιο του 22.

Οκτωβριο 22 -> Ιανουαριο 23 υπαρχει μονο εκπτωση ΔΕΠΑ

Φεβρουαριο και Μαρτιο 23 δεν υπαρχει καμια εκπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...