Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Τιμή για Μαρτιο βγήκε; 

https://www.eex.com/en/market-data/natural-gas/indices

Στο EEX EGIX DAY&MONTH επιλέγεις TTF Month, κελί C31 του excel

2 ώρες πριν, voni892 είπε

Επειδή με όλα αυτά της δεη λέω τον Απρίλιο που κλείνω εξάμηνο και πέφτει στο μισό η ρήτρα αποχώρησης να πάω αλλου,εριξα μια ματιά στο excel του κορακιου, από ότι καταλαβαίνω τα μόνα που αξίζουν είναι της ελιν της βολτον και της nrg χωρίς δέσμευσή η βλέπω κάτι λάθος? 

απλά το νου σου στο nrg prime GAS , κάνουν δώρο τη συνδρομή μέχρι τώρα αλλά μπορεί κάποια στιγμή να τη ξαναβάλουν και να μην το πάρει γραμμή κάποιος όταν (αν) κάνει αίτηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

34 λεπτά πριν, korakios είπε

https://www.eex.com/en/market-data/natural-gas/indices

Στο EEX EGIX DAY&MONTH επιλέγεις TTF Month, κελί C31 του excel

απλά το νου σου στο nrg prime GAS , κάνουν δώρο τη συνδρομή μέχρι τώρα αλλά μπορεί κάποια στιγμή να τη ξαναβάλουν και να μην το πάρει γραμμή κάποιος όταν (αν) κάνει αίτηση

Ναι το είδα είναι μέχρι 28/2 και το απεκλεισα. Τα άλλα δύο που έχει είναι παρόμοια. Σε θέμα έκδοσης λογαριασμών επικοινωνίας κλπ υπάρχει κάποιος να υπερτερεί ή όλοι επίπεδο δεη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, voni892 είπε

Ναι το είδα είναι μέχρι 28/2 και το απεκλεισα. Τα άλλα δύο που έχει είναι παρόμοια. Σε θέμα έκδοσης λογαριασμών επικοινωνίας κλπ υπάρχει κάποιος να υπερτερεί ή όλοι επίπεδο δεη? 

η ΔΕΗ είναι πάτος , μέχρι και Ηρών ξεπέρεσε , άρα δεν είναι εταιρία για σύγκριση

η NRG κάθε μήνα βγάζει και παράταση για τη συνδρομή στο prime, στο ρεύμα ήμουν πάρα πολύ ικανοποιημένος απο υπηρεσίες για αέριο δεν έχω ιδέα αν αλλάζει κάτι ή γενικά έχει αλλάξει απο τότε που ήμουν 1,5 έτος+

Ελίν που μπήκα , πάλι δεν έχω εμπειρία , δες και Φυσικό Αέριο (όχι το έξτρα) , μάπα ηλεκτρονική εξυπηρέτηση αλλά καλές "τιμές έκπληξη" κάθε μήνα μέχρι τώρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, korakios είπε

η ΔΕΗ είναι πάτος , μέχρι και Ηρών ξεπέρεσε , άρα δεν είναι εταιρία για σύγκριση

η NRG κάθε μήνα βγάζει και παράταση για τη συνδρομή στο prime, στο ρεύμα ήμουν πάρα πολύ ικανοποιημένος απο υπηρεσίες για αέριο δεν έχω ιδέα αν αλλάζει κάτι ή γενικά έχει αλλάξει απο τότε που ήμουν 1,5 έτος+

Ελίν που μπήκα , πάλι δεν έχω εμπειρία , δες και Φυσικό Αέριο (όχι το έξτρα) , μάπα ηλεκτρονική εξυπηρέτηση αλλά καλές "τιμές έκπληξη" κάθε μήνα μέχρι τώρα

γιατι οχι το extra ? 2 δεν εχει πληρες και extra ? σε αυτο δε δινει 20% ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, nikosbt είπε

γιατι οχι το extra ? 2 δεν εχει πληρες και extra ? σε αυτο δε δινει 20% ?

https://www.insomnia.gr/forums/topic/759172-πάροχοι-φυσικού-αερίου-και-οικονομικά-πακέτα/?do=findComment&comment=59435052

( κελί Η23 του excel )

3 ώρες πριν, myronour είπε

Καλημέρα, το νεo πρόγραμμα της Zenith θα μπεί στο excel? Είναι το Gas Home Now

μπήκε , δεν έχει καμιά διαφορά με το plus , αντί να τα φάνε με συνδρομή αύξησαν λίγο την προμήθεια και βάλανε 24μηνη δέσμευση

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, billyst είπε

Πλήρωσα τον λογαριασμό αερίου από το σάιτ της ΔΕΗ . Σας φάνηκε κατευθείαν η αφαίρεση ποσού; Βλέπω δεν αφαιρέθηκε από την winbank

θελει καποιες μερες για να φανει στο σαιτ της δεη.. ισως και στη τραπεζα αυριο..

Επεξ/σία από nikosbt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, billyst είπε

Πλήρωσα τον λογαριασμό αερίου από το σάιτ της ΔΕΗ . Σας φάνηκε κατευθείαν η αφαίρεση ποσού; Βλέπω δεν αφαιρέθηκε από την winbank

Αργεί αρκετές μέρες να φανεί.

1 λεπτό πριν, hountalass είπε

Η Δεη για αλλαγή στο benefit με δώρο το 50αρικο δεν ήταν μέχρι σήμερα 28/02; Τώρα βλέπω στο site πήγε μέχρι 31/3

συχνό φαινόμενο οι παρατάσεις στη ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/2/2023 στις 1:34 ΜΜ, gtkminsomnia είπε

Αν έχει λάβει κανένας ατομική ειδοποίηση για την επερχόμενη λήξη του συμβολαίου myhome gascontrol 0.05 e/kwh με τη ΔΕΗ  και θέλει να την ανεβάσει θα μου ελυνε κάποιες απορίες σχετικά με το το δικαίωμα του Πελάτη για αλλαγή Προμηθευτή (δείτε παρακάτω)

Στο αρθρο 5 του συμβολαίου μου  με ΔΕΗ gascontrol 0.05 e/kwh  αναφέρει =>

5.3  Ο Προμηθευτής οφείλει να ενημερώσει με ατομική ειδοποίηση, έγγραφη ή ηλεκτρονική τον Πελάτη για την επικείμενη ημερομηνίας λήξης της σύμβασης 30 ημέρες πριν από τη λήξη της

καθώς και για το δικαίωμα του Πελάτη για αλλαγή Προμηθευτή.

Αν ο Πελάτης δεν δηλώσει διαφορετικά εγγράφως, η σύμβαση
ανανεώνεται αυτόματα σε ετήσια βάση σύμφωνα με το εκάστοτε ισχύον βασικό τιμολόγιο του προμηθευτή της κατηγορίας του Πελάτη

Παίρνουν τηλ 30 ημέρες πριν και σε ενημερωνουν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, korakios είπε

η ΔΕΗ είναι πάτος , μέχρι και Ηρών ξεπέρεσε , άρα δεν είναι εταιρία για σύγκριση

η NRG κάθε μήνα βγάζει και παράταση για τη συνδρομή στο prime, στο ρεύμα ήμουν πάρα πολύ ικανοποιημένος απο υπηρεσίες για αέριο δεν έχω ιδέα αν αλλάζει κάτι ή γενικά έχει αλλάξει απο τότε που ήμουν 1,5 έτος+

Ελίν που μπήκα , πάλι δεν έχω εμπειρία , δες και Φυσικό Αέριο (όχι το έξτρα) , μάπα ηλεκτρονική εξυπηρέτηση αλλά καλές "τιμές έκπληξη" κάθε μήνα μέχρι τώρα

Διαβάζω τους όρους για το Φυσικό Αέριο και έχω την εντύπωση ότι υπάρχει 12μηνη δέσμευση(στο extra έχει 24 μηνη).

Επίσης δεν βλέπω ούτε αναφορά για πάγιο,ούτε τρόπο υπολογισμού προμήθειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, apouxereis είπε

Διαβάζω τους όρους για το Φυσικό Αέριο και έχω την εντύπωση ότι υπάρχει 12μηνη δέσμευση(στο extra έχει 24 μηνη).

δεν έχει 12μηνη δέσμευση αλλά 12μηνη διάρκεια

1 λεπτό πριν, apouxereis είπε

Επίσης δεν βλέπω ούτε αναφορά για πάγιο

δεν έχει

1 λεπτό πριν, apouxereis είπε

ούτε τρόπο υπολογισμού προμήθειας.

δεν υπάρχει , είναι όπως τα άλλα προγράμματα με τιμή "'έκπληξη"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, apouxereis είπε

Aυτό το surprise θα με έκανε να γελάσω...αν δεν μας φύλαγε η δεη την ΜΕΓΑΛΗ έκπληξη με τις ΤΕΜ...

στο excel χαμηλά έχω ιστορικό με τις τιμές σε σχέση με TTF , βέβαια δε σημαίνει οτι τον επόμενο μήνα θα έχει την ίδια αναλογία , άγνωστο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...