Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mπορούμε να ζητήσουμε να μάθουμε τΙς μέτρησεις που έκανε ο φορέας του φυσικού αερίου,εν προκειμένω η ΕΔΑΘΕΣΣ,στο διάστημα που δεν βγήκαν λογαριασμοί?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, apouxereis είπε

Mπορούμε να ζητήσουμε να μάθουμε τΙς μέτρησεις που έκανε ο φορέας του φυσικού αερίου,εν προκειμένω η ΕΔΑΘΕΣΣ,στο διάστημα που δεν βγήκαν λογαριασμοί?

ναι στειλε ενα εμαιλ στο [email protected]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βλεπωντας τους λογαριασμους μου της ΔΕΗ , βλέπω οτι την εκπτωση ΔΕΠΑ την εχω μεχρι 30/04/22 .

Απο εκει και επειτα στον επομενο λογαριασμο που ειναι για καταναλωση εως 22/11/22 δεν υπαρχει καμια εκπτωση ΔΕΠΑ ! 

Αν καταλαβαινω καλά πρεπει να υπαρχει εκπτωση επισης για το διάστημα απο 01/05/22 εως 22/11/22 ( που ηταν ο τελευταιος λογ/σμος ? )

Στελνω αιτημα αμβισβητησης στο mail της ΔΕΗ κατευθειαν ? 

Επεξ/σία από NeCrOmAnCeR19
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και πάλι,

έκανα ένα μικρό διάβασμα προς τα πίσω να δω τι παίζει.

Συνοπτικά καταλαβαίνω σωστά για το χάος μεταξύ των εκπτώσεων ΔΕΠΑ στα σταθερά η όχι τιμολόγια;

Επίσης έχει γίνει χάος με την ΔΕΗ και την έκδοση λογαριασμών.

Ερώτηση; Εγώ είμαι στον 7ο μήνα με συμβόλαιο 12μηνο με gascontrol 0.125. Λογαριασμός ήρθε ένας 12 ευρώ χωρίς χρεώσεις kWh. Τον έχω ανεβάσει σε προηγούμενο πόστ. Με συμφέρει να μείνω ή να αλλάξω σε gasbenefit που βλέπω έχει άλλες τιμές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση με σένα,προσωπικά θα φυγω για κυμαινόμενο χωρίς δέσμευση κάπου αλλού,μαλλον elin...

Το gas benefit εχει 2 χρόνια δέσμευση...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που τους κάλεσα σήμερα μου είπαν ότι είναι απόφαση της κυβέρνησης να επιδοτηθούν τα κυμαινόμενο μόνο. Μετά που τους είπα να.μου προσκομίσουν την απόφαση αυτή καθώς δεν έχει πέσει στην αντίληψη μου τέτοια απόφαση και ότι στην σελίδα τη;ς δεπα αναφέρονται ως επιδοτούμενα όλα τα οικιακά τιμολόγια μου είπαν ότι εκ.παραδρομης στην σελίδα τους οι ίδιοι (όχι.η δεπα δλδ) αναφέραμε όλα τα τιμολόγια και τώρα.το.διορθωσαν. εγώ ξανά επέμεινα στην ανακοίνωση της δεπα κα οι απάντηση δεν θα μου έδωσαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε επικοινωνία πριν λίγο με ΔΕΗ μου ανέφεραν πως απο την προηγουμενη παρασκευη εχει λυθει το μηχανογραφικο ζήτημα και θα αρχίσουν να ξαναεκδίδουν λογαριασμούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιθανότερο είναι ότι χαλάμε τη ζαχαρένια μας και δε θα βγάλουμε άκρη ούτε με ΣΤΚ , ούτε με τίποτα , δυστυχώς αυτό το κράτος έχουμε δεν ελέγχεται τίποτα , ότι θέλουν κάνουν. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θλιψη ....για 135 κυβικά (0,125) , (επιδοτησεις γιοκ) καλουμαι να πληρωσω 260€  , οταν συναδελφος στην ΦΑ για 200 κυβικά κυμαινομενο 0,11 με επιδοτησεις κανονικα , 270€.

Δεη ήθελα... 

Επεξ/σία από mellodos
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, fysikos είπε

σε επικοινωνία πριν λίγο με ΔΕΗ μου ανέφεραν πως απο την προηγουμενη παρασκευη εχει λυθει το μηχανογραφικο ζήτημα και θα αρχίσουν να ξαναεκδίδουν λογαριασμούς

Θα ξαναεκδοσουν λογαριασμούς γιατί είχαν λάθος ως προς τι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε σε εμένα έβαλαν τις εκπτώσεις αλλά ο λογαριασμός ήταν πολύ χαμηλός για να ασχοληθώ (περίοδος 03/22 μέχρι 12/22). Λογικά θα έρθει όμως ο επόμενος αυξημένος γιατί το αέριο κυρίως το κάψαμε περισόττερο από 12/22 και μετά.

Ακόμη ταλαιπωρούμαι εδώ και 1 χρόνο με το τέλος πρόωρης αποχώρησης που μου είχε χρεώσει η ΖΕΝΙΘ. Η ΖΕΝΙΘ και η ΡΑΕ δεν μου έδωσαν λύση. Μόνο ο ΣτΚ με ενημέρωσε σήμερα και ζήτησε από την ΖΕΝΙΘ να απαντήσουν εντός 10 ημερών..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mellodos είπε

Θλιψη ....για 135 κυβικά (0,125) , (επιδοτησεις γιοκ) καλουμαι να πληρωσω 260€  , οταν συναδελφος στην ΦΑ για 200 κυβικά κυμαινομενο 0,11 με επιδοτησεις κανονικα , 270€.

Δεη ήθελα... 

Μία από τα ίδια και εδώ.. Και ακόμα δεν ήρθε το μεγάλο παλούκι για δέκ-ιαν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε το μόνο παρηγορο είναι αυτό , ότι όσοι πρόλαβαμε το Gas Control του περσινού Μαρτίου , είμαστε σχετικά σε χαμηλές τιμές μέχρι και φέτος σεζόν. Μετά τι κάνουμε είναι το θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...