Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εστειλα πριν απο λίγο ερώτημα στην ΔΕΗ ( για την έκπτωση ΔΕΠΑ ) και μου ήρθε μήνυμα για την καταγραφή του αιτήματος

Αγαπητέ πελάτη,

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία.
Επιβεβαιώνουμε πως λάβαμε το αίτημά σας με κωδικό #CC-045**** και σύντομα θα σας ενημερώσουμε για τη διευθέτησή του.

Με εκτίμηση,
Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών ΔΕΗ

Επεξ/σία από paiktaras69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πήρα 2 φορες τηλ σήμερα

 

Την 1η φορά μου είπαν δεν δικαιούμαι επιδότηση ΔΕΠΑ γιατι είναι μόνο για οικιακά τιμολογια και και εγω που έχω κοινόχρηστο δεν δικαιούμαι. Τους λέω κοινόχρηστο είναι δεν ειναι εταιρικο αλλα αυτή τα χαβά της.

 

Τη 2η φορά μου το ξεφούρνισε ότι επειδή έχω σταθερό τιμολόγιο δεν δικαιούμαι έκπτωση ΔΕΠΑ. Της λέω που αναγράφεται αυτό; Μου λέει δεν ξερω αυτή είναι η ενημέρωση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, korakios είπε

Ενημερώθηκε και η Γενική Γραμματεία Καταναλωτών για το κύμα καταγγελιών που έρχεται και συγκεκριμένα για την αλλαγή του κειμένου στο site , μπας και πιέσει τη ΔΕΗ να βγάλει ανακοίνωση πριν πήξει ο ΣτΚ και το myrae

Σε έχουμε ζαλίσει, αλλά δώσε εναν μπουσουλα  για να κινηθούμε όλοι.

ΔΕΗ( τηλ, μέσω του Υποστήριξη ή   μειλ customercare)  μετά ραε και μετά ΣτΚ; Ή μπορούμε ΣτΚ και χωρίς ΡΑΕ; Γ Γ καταναλωτη πότε;

Επεξ/σία από Makaron1984
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

Δεν απαντούν ποτέ. Μόνο σαν αποδεικτικό επικοινωνίας για αίτημα στην ΡΑΕ αξίζει. Που και στην ΡΑΕ θα πέσει κονσέρβα απάντηση και πάει λέγοντας.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, korakios είπε

Ενημερώθηκε και η Γενική Γραμματεία Καταναλωτών για το κύμα καταγγελιών που έρχεται και συγκεκριμένα για την αλλαγή του κειμένου στο site , μπας και πιέσει τη ΔΕΗ να βγάλει ανακοίνωση πριν πήξει ο ΣτΚ και το myrae

Μήπως θα ήταν καλά να στείλουμε όλοι ένα;

Ίσως κινηθούν ποιο γρήγορα αν δούνε 50 email αντί ένα;

Μπορείς να μας δώσεις ακριβώς οδηγίες τι να γράψουμε και που να το κάνουμε όλοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/2/2023 στις 6:18 ΜΜ, Makaron1984 είπε

Σε έχουμε ζαλίσει, αλλά δώσε εναν μπουσουλα  για να κινηθούμε όλοι.

ΔΕΗ( τηλ, μέσω του Υποστήριξη ή   μειλ customercare)  μετά ραε και μετά ΣτΚ; Ή μπορούμε ΣτΚ και χωρίς ΡΑΕ; Γ Γ καταναλωτη πότε;

Συνήγορος του Καταναλωτή

τη ΔΕΗ τηλ για άμεση μπαρούφα απάντηση , ΣτΚ και στο myrae

(ΣτΚ δεν αναφέρετε για myrae ούτε στο myrae για ΣτΚ)

αν δε βγει άκρη με ΣτΚ , τότε θα κάνει σύσταση . Στο myrae η ΡΑΕ θα τα ξύσει μιας και δεν ασχολείται

τη σύσταση μετά θα την την επισυνάψετε στο info της ΡΑΕ (αίτημα διαμεσολάβησης) (προσαρμόστε το κείμενο)

Η Γενική Γραμματεία ενημερώνεται αυτόματα απο την κοινοποίηση του ΣτΚ

Αν πάτε κατευθείαν θα πετάξει το μπαλάκι στη ΡΑΕ, επομένως αν το αίτημα διαμεσολάβησης δεν πιάσει , στέλνουμε στη Γενική Γραμματεία ( [email protected] ) ή online , αναφέροντας οτι η ΡΑΕ 2χρόνια+ δεν επεμβαίνει όπως ορίζει στις αρμοδιότητές της η πλατφόρμα για να μην πετάξει το μπαλάκι στη ΡΑΕ

Μετά αν δεν κάτσει , αναφορά στο ΥΠΕΝ

Αν δεν κάτσει αγωγή ομαδική κατά ΔΕΗ, ΡΑΕ, και υπαλλήλων  Γενικής Γραμματείας και ΥΠΕΝ , επι πληρωμή φυσικά

edit : όσον αφορά την πληρωμή του λογαριασμού και αμφισβήτηση

Επεξ/σία από korakios
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alejsalonica είπε

Η ΔΕΗ μόλις άλλαξε την έκπτωση ΔΕΠΑ. Μιλάμε ότι αυτό είναι αγωγή για απάτη! Κρατήστε και τα δύο και θα γελάσουμε.

image.jpeg.0d18300dd10c6e42933dc3f0472de8f6.jpeg

Όσοι έχουν screenshot από την προηγούμενη ανάρτηση ας τα μοιραστούν εδώ, καλής ποιότητας εικόνες.

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-02-23, 16.52.16.jpg

Ελπίζω τώρα να έγινε σαφές το γιατί η ΔΕΗ εδώ και μήνες προφασίζεται υποτιθέμενο μηχανογραφικό πρόβλημα.

Έρε κάτι μηνύσεις που θα πέσουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, anti είπε

Ελπίζω τώρα να έγινε σαφές το γιατί η ΔΕΗ εδώ και μήνες προφασίζεται υποτιθέμενο μηχανογραφικό πρόβλημα.

Έρε κάτι μηνύσεις που θα πέσουν

στο τέλος θα επιστρέψουμε και τις επιδοτήσεις που ήδη πήραμε... 😛

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον τελικό λογαριασμό που έλαβα δεν έχει μπει ΔΕΠΑ για 1-2-3/22. Το νου σας.

Παίρνω τηλέφωνο, κάνουμε 30'' να συνεννοηθούμε ότι μιλάμε για τον Ιανουάριο του προηγούμενου έτους και για να μην πολυλογώ μου λέει καταχωρώ το αίτημα σας να επικοινωνήσει το λογιστήριο μαζί σας. Οι πληροφορίες που έχουμε μ λέει είναι ότι θα πιστώθούν αναδρομικά. Δηλαδή μετά από 2 χρόνια ρωτάω εγώ φουλ ειρωνεία καθώς φτάσαμε τους 10 μήνες.

Τέλος πάντων υπομονή παιδιά και ψυχική ηρεμία. Έχει μπλέξιμο το έργο. φανταστείτε κόσμο που δεν έχει ιδέα κια δεν παρακολουθεί τπτ. Απλά πληρώνουν και κάνουν τους μ@@@κες.

Σχετικά με ΔΕΠΑ μετά τον 10/2022 έπαιξε την ίδια κασέτα ότι δεν προβλέπεται για τα σταθερά. ¨Εχουν λάβει γραμμή προφανώς. Αλλά επειδή ακόμα δεν έλαβα λογαριασμό με αυτούς τους μήνες της είπα θα ασχοληθούμε σε επόμενο επεισόδιο και την καληνύχτησα.

¨Οπως είπα, υπομονή και ηρεμία. ¨οτι έχει σχέση με λεφτά δεν πρέπει να μας αρρωστήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ με σταθερό 0.05 στην ΔΕΗ

1. 1η καταγγελία στην myRAE για καθυστέρηση λογαρισμού
2. Λογαριασμός χωρίς επιδότηση ΔΕΠΑ, στο καπάκι τηλέφωνο και μου λέγανε ότι της έχει πει η ΔΕΠΑ ότι από τον Οκτώβριο δεν επιδοτούν τα σταθερά και άλλες μπαρούφες, όταν τους είπα ότι πριν από λίγες ώρες αλλάξατε στο site το γνωστό link, συνεχίζω να ακούω και άλλες μπαρούφες
3. Καλώ την ΔΕΠΑ, μου λένε ότι εμείς επιδοτήσαμε ΟΛΕΣ τις εταιρείες και ο καθένας κάνει ότι θέλει, με απλά λόγια καρπώθηκαν την έκπτωση
4. 2η καταγγελία στην myRAE, για αφμισβήτηση λογαριασμού

Τι άλλο να κάνουμε με τα λαμόγια;;;;

Ευχαριστώ,
Βασίλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Uberalles_gr είπε

3. Καλώ την ΔΕΠΑ, μου λένε ότι εμείς επιδοτήσαμε ΟΛΕΣ τις εταιρείες και ο καθένας κάνει ότι θέλει, με απλά λόγια καρπώθηκαν την έκπτωση

ενδιαφέρον

9 λεπτά πριν, Uberalles_gr είπε

Τι άλλο να κάνουμε με τα λαμόγια;;;;

λίγα ποστ πιο πάνω

7 λεπτά πριν, EchiDNA είπε

Σε όσους σας κάλεσαν από τη ΔΕΗ, σας είπαν έκπτωση 50€ στον επόμενο λογαριασμό ή κουπόνι 50€ ???

μην περιμένεις 50ρικο απο τηλέφωνα , τεχνικά είναι αδύνατο , όταν βγουν λογαριασμοί νέοι θα δείξει

Spoiler

 

18 λεπτά πριν, gvoi είπε

¨Οπως είπα, υπομονή και ηρεμία. ¨οτι έχει σχέση με λεφτά δεν πρέπει να μας αρρωστήσει.

σωστός , γιαυτό κάνω χαβαλέ στο myrae προτρέποντας να μην πατάνε κουμπάκια και σε άλλον να παίξει πασιέτζα αντι να κάνει αντιγραφή επικόλληση όπου βρίσκει 😁. Ζήτησα αν δεν το κατέχουν με την ελληνική και στερούνται δυνατοτήτων να απαντήσει προιστάμενος ή ο πρόεδρος.....Απο το να με καραφλιάσουν ....

 

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Uberalles_gr είπε

3. Καλώ την ΔΕΠΑ, μου λένε ότι εμείς επιδοτήσαμε ΟΛΕΣ τις εταιρείες και ο καθένας κάνει ότι θέλει, με απλά λόγια καρπώθηκαν την έκπτωση

Προφανώς η Δεη θέλει να καρπωθεί την επιδότηση από τα σταθερά, για να καλύψει την χασούρα

Screenshot_2023-02-23-20-56-10-996_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Spoiler

Καλώ την ΔΕΠΑ, μου λένε ότι εμείς επιδοτήσαμε ΟΛΕΣ τις εταιρείες και ο καθένας κάνει ότι θέλει, με απλά λόγια καρπώθηκαν την έκπτωση

Μήπως αυτο σε γραπτή απάντηση θα ήταν το ιδανικό; 

Έχετε μέιλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...