Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Thresh είπε

Ρε εδώ στο ίδιο τους το site λέει ότι εφαρμόζεται σε ΟΛΑ τα τιμολόγια και στο τηλέφωνο λένε ότι δεν εφαρμόζεται στα σταθερά?

μπορεί να μην ήξερε ο άνθρωπος , αμέσως να τον φάτε , έτυχε μια φορά να μη γνωρίζει υπάλληλος της ΔΕΗ κάτι και το κάνατε θέμα ,πωπωωωωω 😂

7 λεπτά πριν, mtra είπε

Και μένα με πήραν τηλ για το ίδιο πράγμα συν ότι μπορώ να πληρώσω το λογαριασμό σε δόσεις και όταν ρώτησα αν έχω μέσα την επιδότηση του κράτους μου είπε όχι γιατί δεν τη δικαιούμαι χωρίς να μου απαντήσει γιατί δεν τη δικαιούμαι. Μου είπε πως έχει αναρτηθεί στο site τώρα τι έχει αναρτηθεί δεν γνωρίζω  Σε ποιο mail στη ΔΕΗ να στείλω για την έκπτωση;;;

αν έχεις ωρα/ημερομηνία ονοματεπώνυμο υπαλλήλου προχώρα σε καταγγελία μέσω ΣτΚ (ή και myrae)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους εστειλα mail απο την φορμα επικοινωνιας στο site τους και περιμενω απαντηση.

Να δω τι θα απαντησουν και μετα ανοιγω αιτημα στην rae.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι πως η επιδοτηση δεν ειναι κανα σπουδαιο ποσο, εμενα πχ θα μου βγαινε ενα 50ρι-60ρι για ολον τον χειμωνα, αλλα ειναι τοσο απαραδεκτοι γιατι ενω δεν αναφερεται ΠΟΥΘΕΝΑ οτι αποκλειονται τα σταθερα τιμολογια, ουτε στο σαιτ της δεπα, ουτε στο σαιτ της δεη, εχουν μαθει το παραμυθακι και οι υπαλληλοι της δεη και της δεπα και το λενε. ουτως η αλλως θα ηταν εξωφρενικο να υπηρχε ειδικη διαταξη να αποκλειει τα σταθερα, γιατι σταθερο προγραμμα στην αρχη του χειμωνα ειχε διαθεσιμο μονο η δεη και μονο το gascontrol.και μιλαμε για λιγοστες χιλιαδες καταναλωτες, οποτε και πολυ λιγα χρηματα για να επιδοτηθουν αυτες οι λιγες χιλιαδες καταναλωτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε σήμερα μηδενικός λογαριασμός για μια μέρα (13/5/22). Δηλαδή μετά από όλες τις αναφορές, το mail του ΥΠΕΝ σε ΔΕΗ κλπ τι έκαναν…..έβγαλαν έναν μηδενικό λογαριασμό, μίας μέρας. Αυτά είναι. Το ωραίο είναι ότι αυτόν τον έστειλαν και με ταχυδρομείο στο σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ΔΕΗ μόλις άλλαξε την έκπτωση ΔΕΠΑ. Μιλάμε ότι αυτό είναι αγωγή για απάτη! Κρατήστε και τα δύο και θα γελάσουμε.

image.jpeg.0d18300dd10c6e42933dc3f0472de8f6.jpeg

Όσοι έχουν screenshot από την προηγούμενη ανάρτηση ας τα μοιραστούν εδώ, καλής ποιότητας εικόνες.

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-02-23, 16.52.16.jpg

Επεξ/σία από alejsalonica
  • Like 8
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, alejsalonica είπε

Η ΔΕΗ μόλις άλλαξε την έκπτωση ΔΕΠΑ. Μιλάμε ότι αυτό είναι αγωγή για απάτη! Κρατήστε και τα δύο και θα γελάσουμε.

image.jpeg.0d18300dd10c6e42933dc3f0472de8f6.jpeg

Όσοι έχουν screenshot από την προηγούμενη ανάρτηση ας τα μοιραστούν εδώ, καλής ποιότητας εικόνες.

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-02-23, 16.52.16.jpg

αλητεια κανονικη. τα χουμε πει, για ενα χρονο σε χαμηλα σταθερα αεριο και ρευμα καλη ηταν η δεη, μολις συμπληρωθει το 6μηνο στο control εχω εξαφανιστει εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nikosbt είπε

την αναρτηση της δεπα εχει κανεις ?

Για Οκτώβριο

https://depa.gr/orizontia-epidotisi-90-e-mwh-se-700-000-oikiakous-katanalotes-fysikou-aeriou-apo-ti-depa-eborias/

 

Για Νοέμβριο (δεν βρήκα κάτι στο site της ΔΕΠΑ)
https://www.efsyn.gr/oikonomia/elliniki-oikonomia/364768_oi-epidotiseis-gia-reyma-ton-noembrio-mono-apo-depa-sto-fysiko
 

Για Δεκέμβριο (δεν βρήκα κάτι στο site της ΔΕΠΑ)
https://www.odigostoupoliti.eu/anakoinothike-epidotisi-fysikou-aeriou-gia-dekemvrio-2022/

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

Παρακολουθώ πολύ καιρό το τοπικ χωρίς να συμμετέχω. Καταρχήν συγχαρητήρια σε όλους που δίνετε τα φώτα σας και τις γνώσεις σας και βοηθάτε όλους εμάς.

Η κοροϊδία της ΔΕΗ ξεπέρασε κάθε όριο, ήρθε η ώρα να κάνουμε κάτι μαζικά. Δώστε μια γραμμή οι γνωρίζοντες και θα τις ακολουθήσουν όχι 25-30 άτομα, αλλά πολλοί παραπάνω που παρακολουθούν σιωπηλά όπως εγώ.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, alejsalonica είπε

Όσοι έχουν screenshot από την προηγούμενη ανάρτηση ας τα μοιραστούν εδώ, καλής ποιότητας εικόνες.

έχω , δες τα λινκ πιο πάνω , το 1ο

 

11 λεπτά πριν, snb είπε

υπόψιν , το τι κάνει η ΔΕΠΑ δε μας απασχολεί σαν καταναλωτές , αν έκανε λάθος η ΔΕΗ πρόβλημά της , όχι δικό μας

το οτι άλλαξε την ιστοσελίδα σημαίνει ξεκίνησαν οι αμφισβητήσεις λογαριασμών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, alejsalonica είπε

Η ΔΕΗ μόλις άλλαξε την έκπτωση ΔΕΠΑ. Μιλάμε ότι αυτό είναι αγωγή για απάτη! Κρατήστε και τα δύο και θα γελάσουμε.

image.jpeg.0d18300dd10c6e42933dc3f0472de8f6.jpeg

Όσοι έχουν screenshot από την προηγούμενη ανάρτηση ας τα μοιραστούν εδώ, καλής ποιότητας εικόνες.

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-02-23, 16.52.16.jpg

Καλά μας έχουν για μεγάλους ηλίθιους. Οκ έκαναν λάθος και είπαν ότι η επιδότηση είναι για όλα τα τιμολόγια. Να τα βάλουν από την τσέπη τους αφού παραπλάνησαν τους πελάτες της. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, korakios είπε

Υπόψιν , το τι κάνει η ΔΕΠΑ δε μας απασχολεί σαν καταναλωτές , αν έκανε λάθος η ΔΕΗ πρόβλημά της , όχι δικό μας

το οτι άλλαξε την ιστοσελίδα σημαίνει ξεκίνησαν οι αμφισβητήσεις λογαριασμών

Άρα δεν έχουν σκοπό να πιστωσουν τις επιδοτήσεις στον επόμενο λογαριασμό, όπως είπανε κάποιοι υπάλληλοι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Makaron1984 είπε

Άρα δεν έχουν σκοπό να πιστωσουν τις επιδοτήσεις στον επόμενο λογαριασμό, όπως είπανε κάποιοι υπάλληλοι

οι υπάλληλοι δεν ξέρουν την τύφλα τους , απορώ που το αναφέρεις

έχουν δεν έχουν , το αποτέλεσμα θα φανεί αργότερα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...