Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

32 λεπτά πριν, fredd0 είπε

εισαι μηχανικος και δε καταλαβαινεις τη διαφορα ισχυος και καταναλωσης?

δε σχολιαζω

kwh είναι ενέργεια φίλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έστειλα εμαιλ στην ΔΕΗ σχετικά με τις χρεώσεις ΔΕΠΑ, εαν μου απαντήσουν θα μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε και εσείς για το ΣΤΚ. Αμφιβάλω εαν το απαντήσουν γραπτώς, αλλα μπορεί να είμαι τυχερός και να πετύχω καμια καθαρίστρια και να τους δώσει στεγνά :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kirileman είπε

Καμία επιδότηση και εδώ. Ούτε στον λογαριασμό του προηγούμενου Μαρτίου υπήρχε επιδότηση. Και επειδή στο site δεν εμφανίζεται πια (η ΔΕΗ απαντάει κάτι σαχλαμάρες), πρέπει να ψάξω να τον βρω.

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/logariasmoi-xreoseis-fysiko-aerio/

εδω στο Τι είναι η έκπτωση ΔΕΠΑ: Η έκπτωση ΔΕΠΑ είναι η έκπτωση με την οποία η ΔΕΠΑ Εμπορίας ΑΕ επιδοτεί τους οικιακούς καταναλωτές Φυσικού Αερίου με τις παρακάτω εκπτώσεις για όλες τις kWh/μήνα.

 

Καταγραφή.JPG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, cyberguy είπε

έστειλα εμαιλ στην ΔΕΗ σχετικά με τις χρεώσεις ΔΕΠΑ, εαν μου απαντήσουν θα μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε και εσείς για το ΣΤΚ. Αμφιβάλω εαν το απαντήσουν γραπτώς, αλλα μπορεί να είμαι τυχερός και να πετύχω καμια καθαρίστρια και να τους δώσει στεγνά :D

Οι απαντήσεις είναι προσωπικές, δε μπορεί να τις χρησιμοποιήσει οποιοσδήποτε. Κάνεις δηλαδή εκτύπωση σε PDF, και έχεις ακριβές αντίγραφο του mail το οποίο μετά χρησιμοποιείς σε άλλους φορείς σαν αποδεικτικό επικοινωνίας με τον πάροχο.

Δε γίνεται να κάνω εγώ αμφισβήτηση στον ΣτΚ και να γράψω 'σας παραθέτω κομμάτι screenshot της απάντησης που έστειλε η τάδε υπάληλος στον cyberguy του insomnia'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Οι απαντήσεις είναι προσωπικές, δε μπορεί να τις χρησιμοποιήσει οποιοσδήποτε. Κάνεις δηλαδή εκτύπωση σε PDF, και έχεις ακριβές αντίγραφο του mail το οποίο μετά χρησιμοποιείς σε άλλους φορείς σαν αποδεικτικό επικοινωνίας με τον πάροχο.

Δε γίνεται να κάνω εγώ αμφισβήτηση στον ΣτΚ και να γράψω 'σας παραθέτω κομμάτι screenshot της απάντησης που έστειλε η τάδε υπάληλος στον cyberguy του insomnia'.

αυτο που ρώτησα ειναι τον λογο που η ΔΕΗ δεν εφάρμοσε τις εκπτώσεις ΔΕΠΑ στους μήνες Οκτ-Γενάρη. Δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την απάντηση ως γενική άποψη της ΔΕΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από λίγο με κάλεσαν από την ΔΕΗ για να με ενημερώσουν ότι στον επόμενο λογαριασμό θα αφαιρεθεί το κουπόνι των 50 € λόγω benefit 

Σχετικά με την έκπτωση ΔΕΠΑ, το έστειλαν ως αίτημα μέσω του συστηματός τους και μου είπαν ότι το έλεγξαν αρχικά και αυτοι και κανονικά δικαιούμαι.

Μου πρότεινα μαλιστα να στείλω και εγώ mail στην ΔΕΗ με το ίδιο ερώτημα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, skantsos είπε

Καλημέρα, μαζί με την αναφορά στον ΣτΚ, χρειάζεται να κάνω και αμφισβήτηση λογαριασμού στη ΔΕΗ?

πρώτα επικοινωνείς με ΔΕΗ απαραίτητα , πάρε τηλ αν είναι να σου πούνε μπαρούφες και προχώρα

3 ώρες πριν, janus5555 είπε

είχα ανοίξει αίτημα στη ΡΑΕ για μη απόδοση λογαριασμού και χθες κιόλας σχολίασα πως δεν έχει έρθει ο αναλυτικός αλλά μόνο η χρέωση. Το έκλεισα τώρα άρον άρον μπας και όντως ξεχαστεί η καρτέλα μου και συνεχίσει με αυτή τη χρέωση... Αν όντως ισχύει ότι με χρεώνουν με παλιότέρη τιμή επειδή είναι ό,τι να'ναι.

Αει να δούμε τί θα δούμε στον επόμενο που έχει και την πραγματική κατανάλωση, έχω κάψει φέτος..

παίξε κανα τζόκερ 😁

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια το αιτημα που ειχα στην myrae για την μη εκδοση λογαριασμων το κλεινω και να ανοιξω νεο για την επιδοτηση της δεπα?

Για να απαντησουν πιο γρηγορα το λεω.

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Tony316 είπε

Ρε παιδια ο ΗΡΩΝ εχει σχεδόν 2 μήνες (από 31/12) να μου στείλει λογαριασμό τι γίνεται;

Στο my ΗΡΩΝ φαίνεται η παροχή σου ενεργή??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Παιδια το αιτημα που ειχα στην myrae για την μη εκδοση λογαριασμων το κλεινω και να ανοιξω νεο για την επιδοτηση της δεπα?

Για να απαντησουν πιο γρηγορα το λεω.

μην το κλείνεις και που έβγαλαν λογαριασμό , λάθος είναι

άνοιξε νέο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

μην το κλείνεις και που έβγαλαν λογαριασμό , λάθος είναι

άνοιξε νέο

Εγινε ωραια!!

Να βαλω παραπονο για την σαφηνεια του λογαριασμου?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

Πριν από λίγο με κάλεσαν από την ΔΕΗ για να με ενημερώσουν ότι στον επόμενο λογαριασμό θα αφαιρεθεί το κουπόνι των 50 € λόγω benefit 

Σχετικά με την έκπτωση ΔΕΠΑ, το έστειλαν ως αίτημα μέσω του συστηματός τους και μου είπαν ότι το έλεγξαν αρχικά και αυτοι και κανονικά δικαιούμαι.

Μου πρότεινα μαλιστα να στείλω και εγώ mail στην ΔΕΗ με το ίδιο ερώτημα . 

Και μένα με πήραν τηλ για το ίδιο πράγμα συν ότι μπορώ να πληρώσω το λογαριασμό σε δόσεις και όταν ρώτησα αν έχω μέσα την επιδότηση του κράτους μου είπε όχι γιατί δεν τη δικαιούμαι χωρίς να μου απαντήσει γιατί δεν τη δικαιούμαι. Μου είπε πως έχει αναρτηθεί στο site τώρα τι έχει αναρτηθεί δεν γνωρίζω  Σε ποιο mail στη ΔΕΗ να στείλω για την έκπτωση;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, nikosbt said:

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/logariasmoi-xreoseis-fysiko-aerio/

εδω στο Τι είναι η έκπτωση ΔΕΠΑ: Η έκπτωση ΔΕΠΑ είναι η έκπτωση με την οποία η ΔΕΠΑ Εμπορίας ΑΕ επιδοτεί τους οικιακούς καταναλωτές Φυσικού Αερίου με τις παρακάτω εκπτώσεις για όλες τις kWh/μήνα.

 

Καταγραφή.JPG

Ρε εδώ στο ίδιο τους το site λέει ότι εφαρμόζεται σε ΟΛΑ τα τιμολόγια και στο τηλέφωνο λένε ότι δεν εφαρμόζεται στα σταθερά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...