Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, korakios είπε

βασικά ιδέα δεν έχουν , να σημειώνετε ονοματεπώνυμα , πάντως είναι καλή φάση το τηλ μιας και άμεσα μπορείτε να στείλετε στο ΣτΚ απο τη στιγμή που έγινε επικοινωνία

Θα πρότεινα και myrae αίτημα για απάντηση κομπόστα και μη αποδοχή απάντησης  , όπου μετά τη σύσταση του ΣτΚ να κάνετε αίτημα διαμεσολάβησης στο info της ΡΑΕ επισυνάπτοντας τη σύσταση του ΣτΚ

Εφόσον τους έχουμε πολιορκησει στα τηλέφωνα και το παραδεχτηκε ότι το ψάχνουν νομίζω ότι θα βγει η άκρη και θα μας τις πιστωσουν τις επιδοτήσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, voni892 είπε

Εφόσον τους έχουμε πολιορκησει στα τηλέφωνα και το παραδεχτηκε ότι το ψάχνουν νομίζω ότι θα βγει η άκρη και θα μας τις πιστωσουν τις επιδοτήσεις. 

ναι , το ανέφερα πριν , δεν είναι τόσο το πρόβλημα αν θα μπουν , δλδ και λάθος να κάνανε , έχουν αναρτημένες τις τιμές στο site και δεν τους παίρνει . Το θέμα είναι να μην περιμένουμε "επόμενο" , αλλά να κάνουν διόρθωση τους ίδιους που βγήκαν τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, atpanos είπε

είχες λάβει λογαριασμό τον Σεπτέμβρη;;;

Πως το έκανες αυτό;;;

Είμαι ο αγαπητικός της βοσκοπούλας!! 

Κατά τύχη είχαν βγάλει έναν λόγο/σμο από τον Μάρτιο μέχρι και Σεπτέμβρη. ( Του οποίου το pdf βγήκε Δεκέμβρη ) 

Επεξ/σία από NeCrOmAnCeR19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, korakios είπε

Το θέμα είναι να μην περιμένουμε "επόμενο" , αλλά να κάνουν διόρθωση τους ίδιους που βγήκαν τώρα

Αν κρίνω από το ρεύμα (πχ λάθη σε εγγυήσεις), η ΔΕΗ πάντα κάνει διορθώσει "στον επόμενο". Ποτέ με έκτακτο. 😝

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, korakios είπε

βασικά ιδέα δεν έχουν , να σημειώνετε ονοματεπώνυμα , πάντως είναι καλή φάση το τηλ μιας και άμεσα μπορείτε να στείλετε στο ΣτΚ απο τη στιγμή που έγινε επικοινωνία

Θα πρότεινα και myrae αίτημα για απάντηση κομπόστα και μη αποδοχή απάντησης  , όπου μετά τη σύσταση του ΣτΚ να κάνετε αίτημα διαμεσολάβησης στο info της ΡΑΕ επισυνάπτοντας τη σύσταση του ΣτΚ

Εννοείται σημείωσα όνομα, το αναφέρω και στο έγγραφο προς ΣτΚ. Ωραία, θα κάνω και προς myrae! Ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Αν κρίνω από το ρεύμα (πχ λάθη σε εγγυήσεις), η ΔΕΗ πάντα κάνει διορθώσει "στον επόμενο". Ποτέ με έκτακτο. 😝

Ξέρω , δεν το γλυτώνω το μπλέξιμο , ο επόμενος είναι και τελικός άρα μάλλον θα έχω και τη ρήτρα αποχώρησης , στις ειδήσεις θα με ακούσετε αν δεν το πάρω στο χαβαλέ όπως κάνω μέχρι τώρα με τους άχρηστους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Οι μετρήσεις γίνονται ανά δίμηνο, αν στέλνουν εκκαθαριστικούς ανά δίμηνο τότε δεν έχει περάσει ακόμα το δίμηνο.

Ναι το γνωρίζω ότι είναι ανά δίμηνο απλώς πέρυσι μου είχαν στείλει και ένα έναντι μεταξύ των εκκαθαριστικών μετρήσεων Δεκεμβρίου και Φλεβάρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

Ξέρω , δεν το γλυτώνω το μπλέξιμο , ο επόμενος είναι και τελικός άρα μάλλον θα έχω και τη ρήτρα αποχώρησης , στις ειδήσεις θα με ακούσετε αν δεν το πάρω στο χαβαλέ όπως κάνω μέχρι τώρα με τους άχρηστους

Γι'αυτό εγώ κρατάω ακόμα τις 20 σελίδες ιστορικού, που με τη ΔΕΠΑ και θα γίνουν 22 και βάλε. Μια και καλή στο τέλος ΣτΚ, γιατί μέχρι να κοινοποιήσουν τη καταγγελία στη ΔΕΗ προκύπτουν κι άλλα ζητήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά αναμένω εκκαθαριστικό.

1 λεπτό πριν, Tony316 είπε

Ναι το γνωρίζω ότι είναι ανά δίμηνο απλώς πέρυσι μου είχαν στείλει και ένα έναντι μεταξύ των εκκαθαριστικών μετρήσεων Δεκεμβρίου και Φλεβάρη.

Λογικά αναμένω εκκαθαριστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, atpanos είπε

εδώ τι άλλο με χρεώνουν 'Διόρθωση';;;

image.png.da54c7f3f9ca5dedcc6c5d17b9b7d5e3.png

 

@HERTHAN για κοίτα, εσένα σου χρέωσαν τίποτα άγνωστες διορθώσεις; Αν είναι να βγειτε παρέα με τον κοράκιο στις ειδήσεις σε έκτακτο δελτίο.  💣 😄

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις χρεώνουν ως Διόρθωση και τις αφαιρούν (σχεδόν ίδιο ποσό) αν δεις ως Μείον Αξία Έναντι, και σε μένα το ιδιο έκαναν, προσθέτουν 47.82, αφαιρούν 47,14, η διαφορά είναι το ποσό στρογγυλοποίησης και κάτι ψιλά.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, tsampouros είπε

Τις χρεώνουν ως Διόρθωση και τις αφαιρούν (σχεδόν ίδιο ποσό) αν δεις ως Μείον Αξία Έναντι, και σε μένα το ιδιο έκαναν, προσθέτουν 47.82, αφαιρούν 47,14, η διαφορά είναι το ποσό στρογγυλοποίησης και κάτι ψιλά.

Λύθηκε λοιπόν το μυστήριο. Υπάρχει δηλαδή ένας που πήρε έναντι για Απρίλιο-Ιούνιο και ένας που πήρε λογαριασμό με κατανάλωση μέχρι Σεπτέμβριο. Εξαιρέσεις στο κανόνα, χαλάνε τη πιάτσα... το σωστό θα ήταν να μη λάβουν καθόλου λογαριασμούς. 😄

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλέπω ότι μέχρι 30/06 την επιδότηση την ονομάζουν "Επιδότηση Κράτους" (0,020) και από Οκτώβριο και μετά υπάρχει η "Επιδότηση ΔΕΠΑ" την οποία όμως τη βάζουν μόνο στο τμήμα των ημερών που αντιστοιχεί στο κυμαινόμενο Benefit. Πχ εμένα που έληξε το control 0.050 στις 8/11, η Επιδότηση ΔΕΠΑ 0,025 μου ξεκινάει 9/11 και μετά που με μετέφεραν στο Benefit αυτόματα.
Ολόσωστος ο υπολογισμός που κάνουν, όμως σύμφωνα με την παραδοχή ότι επιδότηση παίρνει μόνο το Benefit.
Ελπίζω να μην ισχύει τελικά η παραδοχή και να το διορθώσουν στον επόμενο λογαριασμό για όσους παραμείνανε στο control. Γιατί πέρυσι πήρε επιδότηση ΔΕΠΑ κανονικά το Control.

Επεξ/σία από tsampouros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tsampouros είπε

Βλέπω ότι μέχρι 30/06 την επιδότηση την ονομάζουν "Επιδότηση Κράτους" (0,020)

όχι , έχει και ΔΕΠΑ , ότι ίσχυε δλδ

13 λεπτά πριν, tsampouros είπε

και από Οκτώβριο και μετά υπάρχει η "Επιδότηση ΔΕΠΑ"

ναι , απο Ιούλιο και μετά σταμάτησε η ΤΕΜ ("Επιδότηση Κράτους" όπως τη βάπτισε η ΔΕΗ)

14 λεπτά πριν, tsampouros είπε

Ελπίζω να μην ισχύει η παραδοχή και να το ιδορθώσουν στον επόμενο λογαριασμό για όσους παραμείνανε στο control. Γιατί πέρυσι πήρε επιδότηση ΔΕΠΑ κανονικά το Control.

η παραδοχή έγινε απο υπάλληλο της ΔΕΗ , μερικοί δεν ξέρουν καν οτι η εταιρία εμπορεύεται και αέριο οπότε καταλαβαίνεις επίπεδο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...