Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορώ να υπολογίσω αν είναι σωστές οι χρεώσεις για τους εκάστοτε μήνες με βάση τις kwh και δεν ξέρω τι παίζει με επιδότηση κράτους και δεπα. Συνολικά δηλαδή δεν ξέρω αν για τις κιλοβατώρες που έχω, είναι σωστή τιμή τα 63 ευρώ η όχι. Δεν ξέρω αν ξέχασαν να κόψουν κάτι. Γιατί αν είναι σωστός και για 16 μέρες είναι 63 ευρώ, φαντάσου τι θα γίνει για τους επόμενους μήνες που είχε και κρύο. Τον ήπιαμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, skantsos είπε

Μόλις πήρα τηλέφωνο και μου είπαν πως στο σταθερό τιμολόγιο που είμαι, από τον Απρίλιο και μετά δεν δικαιούμαι την επιδότηση ΔΕΠΑ.

Καταγγελίες που έχουν να πέσουν...

να κρατάτε ονοματεπώνυμα υπαλλήλων

Μόλις τώρα, Donmitsos10 είπε

Δεν μπορώ να υπολογίσω αν είναι σωστές οι χρεώσεις για τους εκάστοτε μήνες με βάση τις kwh

TTF*1,03+0,004 , το TTF είναι σε €/Kw , ιστορικό ανα μήνα δες στο excel

2 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

και δεν ξέρω τι παίζει με επιδότηση κράτους και δεπα.

επειδή το κόβω για τσουνάμι , να μη γράφουμε τα ίδια και τα ίδια , να διαβάζουμε προηγούμενες σελίδες

https://www.insomnia.gr/forums/topic/759172-πάροχοι-φυσικού-αερίου-και-οικονομικά-πακέτα/?do=findComment&comment=59682405

3 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

Γιατί αν είναι σωστός και για 16 μέρες είναι 63 ευρώ, φαντάσου τι θα γίνει για τους επόμενους μήνες που είχε και κρύο.

τότε είχε ψιλοπέσει η τιμή , αλλά η πλειοψηφία δεν έκαψε αέριο για θέρμανση φέτος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

αλλαγή χρήστη (ΑΦΜ) είναι αποχώρηση , επειδή είναι σημαντικό όπως καταλαβαίνεις , μπορείς να επιβεβαιώσεις οτι δεν μπήκε ρήτρα αποχώρησης στον τελικό του προηγούμενου ΑΦΜ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.png.3b6a854ecaa4bffdf3bce459447d12e6.png

σταθερος εδω, δεν εχω επιδοτηση δεπα

κρατους μου δωσανε για 12 μερες μονο

μου ειπανε στο τηλεφωνο οτι στον αλλο λογαριασμο θα ειμαι -50Ε

τι πρεπει να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει τπτ. το μόνο που σκλαώνω είναι ότι δεν θυμάμαι αν είχα πληρώσει εγγύηση όταν είχα πρωτοπάει στην ΔΕΗ 12/2021 την οποία δεν μου πίστωσαν τώρα στο τέλος

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostas314 είπε

τι πρεπει να κανω;

 

10 λεπτά πριν, korakios είπε

επειδή το κόβω για τσουνάμι , να μη γράφουμε τα ίδια και τα ίδια , να διαβάζουμε προηγούμενες σελίδες

 

1 λεπτό πριν, gvoi είπε

Δεν έχει τπτ. το μόνο που σκλαώνω είναι ότι δεν θυμάμαι αν είχα πληρώσει εγγύηση όταν είχα πρωτοπάει στην ΔΕΗ 12/2021 την οποία δεν μου πίστωσαν τώρα στο τέλος

έρχονται βροχή τα ποστ , κόπηκε στη μέση 😁 (λέω και εγώ , με τρολάρει και δεν απαντά πριν ? 😂 )

σαν να θυμάμαι οτι δεν είχε εγγύηση με τα 0,05 , ας ποστάρει κάποιος να επιβεβαιώσει

μπας και είχες βάλει και πάγια εντολή και επιστράφηκε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια τραγωδία η κατάσταση. 

Προσωπικά θα κάνω ότι χρειαστεί για να πάρω τις εκπτώσεις. Όχι για το πόσο, το οποίο είναι μικρό, αλλά γιατί πρέπει η ασυδοσία κάποια στιγμή να σταματήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, djuan1988 είπε

Μια τραγωδία η κατάσταση. 

Προσωπικά θα κάνω ότι χρειαστεί για να πάρω τις εκπτώσεις. Όχι για το πόσο, το οποίο είναι μικρό, αλλά γιατί πρέπει η ασυδοσία κάποια στιγμή να σταματήσει. 

θα τις βάλουν κατα 99,99% , το θέμα είναι να βγάλουν διορθωτικό και όχι "σε επόμενο"

21 λεπτά πριν, gvoi είπε

Δεν έφυγα, στις 30/9 είχα κάνει αλλαγή χρήστη. Για τον καινούριο χρήστη δεν έχω τίποτα ακόμα

σε έχω ζαλίσει ,αλλά ένα τελευταίο , γράφει "Τελικός" ?

επειδή βλέπω χρέωση μέχρι 20/10 ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα σε τελικό λογαριασμό μου κοτσαραν 40 ευρώ ρήτρα αποχώρησης ενώ έφυγα 4 μέρες πριν την λήξη του gas control που είχα, και φυσικά δεν πιστωσαν επιδότηση. Σε τηλεφωνική επικοινωνία μου είπαν ότι είπαν στον φίλο πιο πάνω ότι με κάποιον δήθεν νόμο από τον Ιούλιο δεν δικαιούνται επιδότηση τα σταθερά προγράμματα. 

Ποτέ ξανά δεη. Προτιμώ να ζεσταθω φυσώντας τα χέρια μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, korakios είπε

θα τις βάλουν κατα 99,99% , το θέμα είναι να βγάλουν διορθωτικό και όχι "σε επόμενο"

σε έχω ζαλίσει :D (ενώ εμείς εσένα όχι ααχαχαχαχα),αλλά ένα τελευταίο , γράφει "Τελικός" ?

επειδή βλέπω χρέωση μέχρι 20/10 ...

Είναι τελικός, η αλλάγή έγινε μεν 30/9 για να πάρω με άλλο χρήστη το 0,125 αλλά ουσιατικά η μεταβολή υλοποιήθηκε 20/10/2022.

Ωστόσο 1 κυβικό από 30/9-20/10 το χρέωσαν με 0,125 και ας μην είχε υλοποιηθεί η μεταβολή, ενώ θεωρώ ότι θα έπρεπε να είναι με 0,05 γιατί το 0,125 το υπέγραψε ο νέος χρήστης και όχι ο παλιός:cry:

 

Πλοτ τουιστ η εγγύηση 100€ ήταν στο ρεύμα. Μπερδεύτηκα γιατί τα είχα κάνει μαζί. Στο αέριο δε υπήρχε εγγύηση, άρα και καμί ρήτρα αποχώρησης

Επεξ/σία από gvoi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε τελικό μπήκε ρήτρα αποχώρησης 40 ευρω

Επιστροφή 100 εγγυηση

Επιδότηση μέχρι 30 Απρ δεπα και κρατους μέχρι και 30 ιουν

Οκτ όχι επιδότηση δεπα

Λογαριασμός μέχρι 20 οκτ22

Επεξ/σία από moon1821
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας τον ακούμπησε κανονικότατα η ΔΕΗ με τις επιδοτήσεις.

Η αμφισβήτηση του λογαριασμού ισχύει ακόμα και αν πληρωθεί ο λογαριασμός προκειμενού να αποχωρήσω?Αύριο συμπληρώνω 6μηνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, apouxereis είπε

Μας τον ακούμπησε κανονικότατα η ΔΕΗ με τις επιδοτήσεις.

Η αμφισβήτηση του λογαριασμού ισχύει ακόμα και αν πληρωθεί ο λογαριασμός προκειμενού να αποχωρήσω?Αύριο συμπληρώνω 6μηνο...

αν γίνει πληρωμή , ουσιαστικά αποδέχεσαι τη χρέωση , τουλάχιστον έτσι ορίζει ο κώδικας προμήθειας

edit @apouxereis δες το ποστ

___________________________________

βλέπω άλλοι φάγανε ρήτρα αποχώρησης  , άλλοι όχι , μάλλον ανάλογα το ζώδιο θα το κάνανε 😂

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

Μια τραγωδία η κατάσταση. 

Προσωπικά θα κάνω ότι χρειαστεί για να πάρω τις εκπτώσεις. Όχι για το πόσο, το οποίο είναι μικρό, αλλά γιατί πρέπει η ασυδοσία κάποια στιγμή να σταματήσει. 

Δεν θα τελειωσει ποτε.

 

Διοτι ακομα και αν το τραβηξεις μεχρι τελους και δικαιωθεις,στο τελος θα παρεις μονο αυτα που δικαιουσε χωρις καμια επιβαρυνση στις εταιρειες.

 

Θα σταματουσε αν μετα απο κυνηγι,πληρωναν τριπλασια λεφτα σαν προστιμο η ακομα καλυτερα σου καναν δωρο την καταναλωση ολης της χρονιας,λογω εξαπατησης.

Στην καλυτερη τα τσεπωνουν,στην χειροτετη στα δινουν πισω,οποτε μια χαρα θα κονομανε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, voni892 είπε

Σε τηλεφωνική επικοινωνία μου είπαν ότι είπαν στον φίλο πιο πάνω ότι με κάποιον δήθεν νόμο από τον Ιούλιο δεν δικαιούνται επιδότηση τα σταθερά προγράμματα. 

 

Απλα να επισημανω, οτι η κρατικηεπιδοτηση στο ΦΑ εχει σταματησει απο περσυ.

Απο τον Οκτωβριο υπαρχει εκπτωση ΔΕΠΑ, και θα πρεπει να υπαρχει και καποιο σχετικο εγγραφο που να λεει (αντιθετα με το οτι ειχε ανακοινωθει) οτι εκπτωση ΔΕΠΑ δικαιουνται μονο τα κυμαινομενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...