Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ουτε και σε εμενα στο gascontrol μπηκε καμια επιδοτηση. Ποσο ηταν για σεπτεβρη οκτωβρη νοεμβρη η επιδοτηση?υπαρχει καποιο εγγραφο να τα εχει μαζεμενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, Manolo7 είπε

ουτε και σε εμενα στο gascontrol μπηκε καμια επιδοτηση. Ποσο ηταν για σεπτεβρη οκτωβρη νοεμβρη η επιδοτηση?υπαρχει καποιο εγγραφο να τα εχει μαζεμενα?

ναι , το excel κάτω χαμηλά έχει ιστορικό απο 1/1/2022

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλασσικά βγήκανε βεβιασμένα όπως την προηγούμενη ελαττωματική παρτίδα , εγώ θα κάνω το βράδυ μέσω ΣτΚ να μαζεύω υλικό μιας και καμία εμπιστοσύνη δεν έχω στους υπαλλήλους που δεν ξέρουν τι τους γίνεται

Μακάρι να βγάλουν διορθωτικό και να ακυρώσουν αυτούς που βγήκαν για να μην μπλέκουμε με επόμενους (όποτε)

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

κλασσικά βγήκανε βεβιασμένα όπως την προηγούμενη ελαττωματική παρτίδα , εγώ θα κάνω το βράδυ μέσω ΣτΚ να μαζεύω υλικό μιας και καμία εμπιστοσύνη δεν έχω στους υπαλλήλους που δεν ξέρουν τι τους γίνεται

Θα βοηθήσεις κόσμο ( και εμένα ) εάν την ΄΄φορμα΄΄ την ανεβάσεις εδώ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/2/2023 στις 5:58 ΜΜ, paiktaras69 είπε

Θα βοηθήσεις κόσμο ( και εμένα ) εάν την ΄΄φορμα΄΄ την ανεβάσεις εδώ 

δεν υπάρχει συνταγή , εξαρτάται δηλαδή απο το πως χειρίστηκε καποιος την επικοινωνία στη ΔΕΗ (είναι απαραίτητη)

Επισυνάπτω απλά τη φόρμα σε word , απλά έχω προ-συμπληρωμένα κάποια πεδία με τα στοιχεία της εταιρίας , εταιρικό email τα κάρβουνα δεν έχουν , αν το βρει κάποιος ας ποστάρει

Στο πεδίο

"Έχετε απευθυνθεί στον προμηθευτή για την επίλυση της διαφοράς*: NAI  Χ        OXI

(Αναφέρετε τον ακριβή τρόπο & χρόνο)"

- γράφετε πχ , τάδε ημερομηνία μέσω email ή τηλεφώνου (ώρα και ονοματεπώνυμο υπαλλήλου) αλλά καμία ή αρνητική απάντηση , ή απάντηση "σε επόμενο λογαριασμό" αλλά λόγω του οτι η εταιρία επανειλημμένα καθυστερεί έκδοση λογαριασμών δεν είναι αποδεκτό 

Σαν "Αίτημα συμβιβαστικής επίλυσης της διαφοράς προς τον Συνήγορο του Καταναλωτή*:" :

- Άμεση έκδοση έκτατου διορθωτικού με το ποσό της επιδότησης απο ΔΕΠΑ  , όχι σε επόμενο λογαριασμό

____________________________

Απαραίτητα επισυνάπτετε ταυτότητα , λογαριασμό και ότι άλλο χρειαστεί

πχ screenshot απο το site

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/logariasmoi-xreoseis-fysiko-aerio/

στο πεδίο "Τι είναι η έκπτωση ΔΕΠΑ" που γράφει "(εφαρμόζεται σε όλα τα Τιμολόγια)"

edit αναφέρετε και οτι η ΔΕΗ άλλαξε το κείμενο της  ιστοσελίδας

Spoiler

image.png.e0850e8d8a53330058564d22c579cca9.png

 

complaint-template.doc

Επεξ/σία από korakios
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρουσούζηδες είστε! Μου έβγαλαν λογαριασμό στους 11 μήνες και είναι ο τελικός και δεν θα σβήσουμε κεράκια. Νομίζω ότι τις επιδοτήσεις για μισο3+4/2022 τις έβαλαν καλά ε? μου λείπει η επιδότηση ΔΕΠΑ για 1+2+μισο3/2022

Screenshot 2023-02-22 184341.jpg

Screenshot 2023-02-22 184206.jpg

Screenshot 2023-02-22 181747.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

00B8B211-71A3-4CA1-BF66-4DFD2CFDB1E1.jpeg.63ad6cd648ebf9feefeae4dbd5d4049f.jpegΚαλησπέρα, gas benefit πρώτος λογαριασμός και δεν μπορώ με τίποτα να καταλάβω πως βγάζουν τον λογαριασμό. Ελπίζω κάποιος να μπορεί να με βοηθήσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gvoi είπε

Γρουσούζηδες είστε! Μου έβγαλαν λογαριασμό στους 11 μήνες και είναι ο τελικός και δεν θα σβήσουμε κεράκια. Νομίζω ότι τις επιδοτήσεις για μισο3+4/2022 τις έβαλαν καλά ε? μου λείπει η επιδότηση ΔΕΠΑ για 1+2+μισο3/2022

Screenshot 2023-02-22 184341.jpg

Screenshot 2023-02-22 184206.jpg

Screenshot 2023-02-22 181747.jpg

Καλησπέρα, σου εκδόθηκε τελικός;;κ εγω περιμένω αλλά μου εκδόθηκε λογαριασμός εκκαθαριστικός απο 17/5 μέχρι 16/11…. Άντε να εκδοσουν ένα τον τελειο  μέχρι τις 18/1 κ να τελείωνα!!!!Πφφφφφ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gvoi είπε

μου λείπει η επιδότηση ΔΕΠΑ

ίδια σελίδα να διάβαζες.... 😁

2 λεπτά πριν, gvoi είπε

και είναι ο τελικός

δε βλέπω ρήτρα αποχώρησης , ευχάριστο, πότε έφυγες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, marina8282 είπε

Καλησπέρα, σου εκδόθηκε τελικός;;κ εγω περιμένω αλλά μου εκδόθηκε λογαριασμός εκκαθαριστικός απο 17/5 μέχρι 16/11…. Άντε να εκδοσουν ένα τον τελειο  μέχρι τις 18/1 κ να τελείωνα!!!!Πφφφφφ

Ο τελικός ήταν για 30/9/2022 :D

Μόλις τώρα, korakios είπε

ίδια σελίδα να διάβαζες.... 😁

δε βλέπω ρήτρα αποχώρησης , ευχάριστο, πότε έφυγες ?

Διάβασα διάβασα :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

Ελπίζω κάποιος να μπορεί να με βοηθήσει 

αν ρωτήσεις κάτι συγκεκριμένο

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, korakios είπε

ίδια σελίδα να διάβαζες.... 😁

δε βλέπω ρήτρα αποχώρησης , ευχάριστο, πότε έφυγες ?

Δεν έφυγα, στις 30/9 είχα κάνει αλλαγή χρήστη. Για τον καινούριο χρήστη δεν έχω τίποτα ακόμα

Επεξ/σία από gvoi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήρα τηλέφωνο και μου είπαν πως στο σταθερό τιμολόγιο που είμαι, από τον Απρίλιο και μετά δεν δικαιούμαι την επιδότηση ΔΕΠΑ.

Καταγγελίες που έχουν να πέσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gvoi είπε

Δεν έφυγα, στις 30/9 είχα κάνει αλλαγή χρήστη

αλλαγή χρήστη (ΑΦΜ) είναι αποχώρηση , επειδή είναι σημαντικό όπως καταλαβαίνεις , μπορείς να επιβεβαιώσεις οτι δεν μπήκε ρήτρα αποχώρησης στον τελικό του προηγούμενου ΑΦΜ ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...