Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ήρθε με τα πολλά λογαριασμός από τη ΔΕΗ, όχι έντυπο προφανώς ή έστω pdf, μονάχα η χρέωση.

Ρε παιδιά έκανα συμβόλαιο τον 11/22, υποθέτω λοιπόν χρέωση 0,125€/ kwh. Και μου λένε- έχω κάνει αίτημα στη ΡΑΕ για μη απόδοση λογαριασμού και απάντησαν εκεί με μια "επιστολή"- ότι έχω για 20 μέρες (23/11-12/12) κατανάλωση 507,20 kWh και χρέωση για αυτές 27€. Μου φαίνεται πολύ λίγο, έχει κανείς ιδέα πως προκύπτει αυτό; υπολογίζω μέχρι τώρα έχω κάψει σύνολο κάπου 3500kwh και προετοιμαζόμουν ψυχολογικά να σκάσω κανά 500€, ελπίζω, μάλλον, με βάση αυτή τη χρέωση που ήρθε τώρα, να είναι πολύ παρακάτω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, petrox21 είπε

Εμενα μου εληξε το 0,05 στις 30/12/22, και πριν κανενα 10ημερο εμφανιζεται στο ebill οτι ειμαι στο gasbenefit πλεον, και λεει οτι η δεσμευση ληγει 30/12/23, δλδ σαν 12μηνη δεσμευση. Φυσικα το θεμα ειναι οτι δε μου εχουν κανει απολυτως καμια ειδοποιηση απο πουθενα, ουτε γραμμα ηρθε να ενημερωνει για τη ληξη του προγραμματος (οπως ειχε γινει με το ρευμα), ουτε με πηρε κανεις τηλεφωνο, ουτε μου δωσε 50ρικο. Εφοσον δε τα εχουν κανει αυτα ως οφειλαν βασει νομου, δεν δικαιουμαι κι εγω να κανω αμφισβητηση και να ζητησω να τιμολογηθω με το 0,05 οταν καποτε βγει εκεινος ο λογαριασμος?

ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέβηκαν ebill ,για αέριο τα pdf, βασικά εμφανίστηκαν τα κουμπάκια προβολή και λήψη,δεν δουλεύουν ακόμη αλλά σύντομα λογικά θα δουλέψουν ,ένα βήμα την φορά μην πάθουν υπερκόπωση 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως δεν εχουμε παράπονο, μας έχουν σε εκρήγορση εδώ και μέρες, έχουμε να ασχολούμαστε με κάτι. Ειδικά με τις αμφισβητίσεις έχει να γίνει πανικός :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα το αφήσω στο control το αέριο. Φεβρουάριο μόνο μια εβδομάδα δούλεψε το αέριο και τώρα άρχισαν οι ζέστες. Θα το αφήσω να λήξει η δέσμευση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο για πέρσι τον Απρίλιο βάλανε επιδοτήσεις??

Wtf.

Τι κάνουμε τώρα? 

SmartSelect_20230222_170230_Drive.jpg

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω και εγώ , δεν έβαλαν ΔΕΠΑ μετά τον Ιούνιο.

Πιστεύω θα εμφανιστούν στον επόμενο λογαριασμό και πέρυσι έτσι είχε κάνει η ΔΕΗ και δεν θα έχει σκοπό να μην τα δώσει. Σε αντίθεση με Ζενιθ που δεν έχει κανέναν σκοπό να τα δώσει όσα θέματα και ας έχουν ανοίξει στο myRae , θα δούμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι νάνε έχουν κάνει, σε εμένα που έχω δύο παροχές με control για το ίδιο διάστημα, στην μία βάλανε επιδότηση μέχρι 30/6 και στην άλλη καθόλου. (ίδια προγράμματα, ίδιες ημ/νιες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...