Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, gtkminsomnia said:

και θα ειμαι ελεύθερος να επιλέξω ενα νέο πρόγραμμα

Επειδή με μπερδεύει το σκεπτικό σου Όπου και να πας , θα είσαι ελεύθερος να επιλέξεις αργότερα πρόγραμμα.(Το πρόστιμο των 80 ευρώ , από τη αποχώρηση από το gas beneffit 24 μηνης διάρκειας, το εξοικονομείς από το άθροισμα των 40+50=90 ευρώ που θα χάσεις άμεσα ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

49 λεπτά πριν, gtkminsomnia είπε

ΔΕΝ υπάρχει πλέον ΔΕΗ gas BENEFIT  Αορίστου χρόνου

μόλις μίλησα με 8009001000 και μου ειπαν οτι αυτό ίσχυε μέχρι τέλος 2022 αλλά τώρα ειναι με 24μηνη διάρκεια και με 80ε penalty πρόωρης αποχώρησης.

ούτε πριν υπήρχε αορίστου  benefit , απλά πέτυχες κλασσικά άχρηστο υπάλληλο και σου είπε ότι νόμιζε

αν πας τώρα θα έχεις 24μηνη δέσμευση με 50€ δώρο , αν λήγει όμως το control και πας αυτόματα στο τρέχων εμπορικό benefit θα είσαι σε αορίστου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, magdalhnh είπε

Με πήραν κι εμένα από το 8009001000 να με ενημερώσουν ότι βγήκε ο λογαριασμός ( τον είχα ήδη δει στο ebill ) και στον επόμενο θα έχω 50 ευρώ δώρο.

Δεν έχω κάνει αίτημα στη ΡΑΕ. Από ότι φαίνεται θα το δώσουν σε όλους. 

Για το 50ευρω και σε μένα το είπαν. Δεν είχα κάνει αιτημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, korakios είπε

αν λήγει όμως το control και πας αυτόματα στο τρέχων εμπορικό benefit θα είσαι σε αορίστου

Ελπίζω.

Θα ήταν και εντελώς παράνομο να σε δεσμεύσουν για 24μήνες μονο και μόνο επειδή το συμβόλαιο gas control προβλέπει να πας αυτόματα στο τρεχον διαθέσιμο πρόγραμμά τους. Και τί θα γινόταν αν το τρέχον πρόγραμμά τους προέβλεπε στα ψιλά γράμματα... θάνατο δια απαγχονισμου την 13 μέρα !!!

Επεξ/σία από gtkminsomnia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που θα βγουν τα pdf και θα κανουμε αμφισβητηση, αρκει να ειναι απευθειας στην δεη ή πρεπει να εμπλεξουμε και την ραε?Επισης αν θυμαμαι ο κορακιος ειχε γραψει καποιο ποστ-οδηγο που ειχε μεσα και τα pdf προς συμπληρωση για την αμφισβητηση, αν μπορει καποιος ας τα κανει ενα πιν ή μια παραθεση..Λατρεμενη δεη, σε δουλεια να βρισκομαστε παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Manolo7 είπε

Τωρα που θα βγουν τα pdf και θα κανουμε αμφισβητηση, αρκει να ειναι απευθειας στην δεη ή πρεπει να εμπλεξουμε και την ραε?Επισης αν θυμαμαι ο κορακιος ειχε γραψει καποιο ποστ-οδηγο που ειχε μεσα και τα pdf προς συμπληρωση για την αμφισβητηση, αν μπορει καποιος ας τα κανει ενα πιν ή μια παραθεση..Λατρεμενη δεη, σε δουλεια να βρισκομαστε παντα.

κανονικά πρέπει πρώτα στη ΔΕΗ

εγώ έκανα online τη φόρμα με αίτηση να μου στείλουν σε pdf το λογαριασμό μέσω email (δε με ενδιέφερε) αλλά έχωσα σπόντα οτι αν δεν έχουν μπει της ΔΕΠΑ να βγει διορθωτικός

Προς έκπληξή μου , απάντησαν την επόμενη (άρα τα βλέπουν αλλά κάνανε την πάπια σε αιτήματα βεβαίωσης μη οφειλών) , αλλά κλασσικά ήταν ένα γενικευμένο copy-paste κείμενο με οτι σύντομα θα βγει το pdf

Όμως ήδη έχω μη ικανοποίηση αιτήματος (να μπει της ΔΕΠΑ) , άρα αν δεν έχει μπει πάω κατευθείαν ΣτΚ

Κρίμα που δεν είναι τελικός να ξεμπερδεύω και με τυχών ρήτρα αποχώρησης (αν και μετά θα κυνηγούσα τη συνέπεια του παλιού control) με ένα αίτημα κατά ΣτΚ

Το πρότυπο κείμενο του ΣτΚ είναι στο

http://www.synigoroskatanaloti.gr/stk_ReportSample.html

επειδή στη μπανανία είναι μη κρυπτογραφημένη η σύνδεση , αν δες σας βγάζει τη σελίδα πείτε να κάνω επισύναψη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, korakios είπε

 

Το πρότυπο κείμενο του ΣτΚ είναι στο

 

ΣτΚ στέλνεις μέσω email ή ταχυδρομίου;

Σε μια καταγγελία που είχα στείλει με mail (δε θυμαμαι ακριβώς τι)  δεν απάντησαν ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

ΣτΚ στέλνεις μέσω email ή ταχυδρομίου;

Σε μια καταγγελία που είχα στείλει με mail (δε θυμαμαι ακριβώς τι)  δεν απάντησαν ποτέ.

email , πάντα απαντούσαν σε μένα (έχω κάνει αρκετές στο παρελθόν , όχι μόνο για ρεύμα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, korakios είπε

κανονικά πρέπει πρώτα στη ΔΕΗ

εγώ έκανα online τη φόρμα με αίτηση να μου στείλουν σε pdf το λογαριασμό μέσω email (δε με ενδιέφερε) αλλά έχωσα σπόντα οτι αν δεν έχουν μπει της ΔΕΠΑ να βγει διορθωτικός

Προς έκπληξή μου , απάντησαν την επόμενη (άρα τα βλέπουν αλλά κάνανε την πάπια σε αιτήματα βεβαίωσης μη οφειλών) , αλλά κλασσικά ήταν ένα γενικευμένο copy-paste κείμενο με οτι σύντομα θα βγει το pdf

Όμως ήδη έχω μη ικανοποίηση αιτήματος (να μπει της ΔΕΠΑ) , άρα αν δεν έχει μπει πάω κατευθείαν ΣτΚ

Κρίμα που δεν είναι τελικός να ξεμπερδεύω και με τυχών ρήτρα αποχώρησης (αν και μετά θα κυνηγούσα τη συνέπεια του παλιού control) με ένα αίτημα κατά ΣτΚ

Το πρότυπο κείμενο του ΣτΚ είναι στο

http://www.synigoroskatanaloti.gr/stk_ReportSample.html

επειδή στη μπανανία είναι μη κρυπτογραφημένη η σύνδεση , αν δες σας βγάζει τη σελίδα πείτε να κάνω επισύναψη

 

δεν θελω να μπλεξω παλι με στκ, εκανα αιτημα για την μη εκδοση λογαριασμων καπου δεκεμβρη?νοεμβρη?(δεν θυμαμαι ακριβως), απαντησαν μετα απο κανα 2 βδομαδες οτι πηρε πρωτοκολλο και μολις πριν μια βδομαδα μου ειπαν οτι διαβιβασαν το αιτημα μου στην δεη.φυσικα συμπτωματικα ετυχε να βγουν και οι λογαριασμοι. δεν εχω τοση υπομονη, ασε που θα πρεπει να κανω δυο αμφισβητησεις,μια για τον τελικο που βγηκε(αλλαξα ονομα-αφμ στην συνδεση) για την χρεωση της ρητρας 40 ευρω και την μη πιστωση δεπα, και αλλη μια με το νεο ονομα-αφμ της συνδεσης για τις μη πιστωσεις δεπα. Νομιζω ειχες ανεβασει καποια εγγραφα ή κειμενα ή κατι τετοιο για αμφισβητηση απευθειας στην δεη,μπορει και να κανω λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Manolo7 είπε

Νομιζω ειχες ανεβασει καποια εγγραφα ή κειμενα ή κατι τετοιο για αμφισβητηση απευθειας στην δεη,μπορει και να κανω λαθος.

μπορεί να είχα ανεβάσει για κάτι άλλο , αλλά δε θυμάμαι και εγώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έληξε το gas control τέλος ιανουαρίου.πηρα τηλ σήμερα να κάνω αίτηση στο benefit να πάρω τα 50 ευρώ έκπτωσης και μου είπαν ότι έχω ήδη μπει εκεί χάνοντας όμως τα 50 ευρώ.λαμογια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, PCEXPERT2012 said:

Έληξε το gas control τέλος ιανουαρίου.πηρα τηλ σήμερα να κάνω αίτηση στο benefit να πάρω τα 50 ευρώ έκπτωσης και μου είπαν ότι έχω ήδη μπει εκεί χάνοντας όμως τα 50 ευρώ.λαμογια

Ε ναι αναμενόμενο αφού έχεις μπει σε αοριστου διαρκείας gas benefit ήδη εφοσον έληξε ένα μήνα τώρα το control που είχες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα αμ δε.ξαναοηρα τηλέφωνο στη ΔΕΗ μίλησα με μια άλλη κοπέλα και μου το έκανε κανονικά με την έκπτωση....είναι σε ποιον θα τυχεις τελικά...μου έστειλε και το συμβόλαιο με email να το υπογράψω και όλα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου εληξε το 0,05 στις 30/12/22, και πριν κανενα 10ημερο εμφανιζεται στο ebill οτι ειμαι στο gasbenefit πλεον, και λεει οτι η δεσμευση ληγει 30/12/23, δλδ σαν 12μηνη δεσμευση. Φυσικα το θεμα ειναι οτι δε μου εχουν κανει απολυτως καμια ειδοποιηση απο πουθενα, ουτε γραμμα ηρθε να ενημερωνει για τη ληξη του προγραμματος (οπως ειχε γινει με το ρευμα), ουτε με πηρε κανεις τηλεφωνο, ουτε μου δωσε 50ρικο. Εφοσον δε τα εχουν κανει αυτα ως οφειλαν βασει νομου, δεν δικαιουμαι κι εγω να κανω αμφισβητηση και να ζητησω να τιμολογηθω με το 0,05 οταν καποτε βγει εκεινος ο λογαριασμος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, petrox21 είπε

Εμενα μου εληξε το 0,05 στις 30/12/22, και πριν κανενα 10ημερο εμφανιζεται στο ebill οτι ειμαι στο gasbenefit πλεον, και λεει οτι η δεσμευση ληγει 30/12/23, δλδ σαν 12μηνη δεσμευση.

Aυτό είναι το ορθό βάσει όρων δηλαδή "Ανανέωση στο διαθέσιμο βασικό πρόγραμμα σε ετήσια βάση", και φυσικά θα πρέπει να μην ισχύει το 50άρικο εφόσον δεν υπέγραψες αλλά ούτε και να υπάρχει τέλος αποχώρησης αν αποφασίσεις να φύγεις. Θα έπρεπε να σ'έχουν ενημερώσει πάντως 1 μήνα νωρίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...