Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, nvoros είπε

Ενημέρωση τιμής Φεβρουαρίου (από λογαριασμό που μόλις έλαβα):
ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΕΛΛΑΔΟΣ (Οικιακό Πλήρες): 0,07562 €/kWh

το benefit  της δεη βγαινει πιο φτηνα μου φενετε 1,03x0.064(ttf)+0.004=0.07

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nikosbt είπε

το benefit  της δεη βγαινει πιο φτηνα μου φενετε 1,03x0.064(ttf)+0.004=0.07

0,07056 (0,005 €/kWh καλύτερο για αυτό το μήνα) για την ακρίβεια...αλλά έχει 24μηνη δεσμευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nikosbt είπε

δεν εχεις αδικο αλλα ειδαμε κοι τους αλλους...

στα σκούρα στη ΔΕΗ θα ξεπέσουμε πάλι , ελπίζω να μην ξαναχρειαστεί , τα μισά μαλλιά πέσανε απο τις απαντήσεις στο myrae 😁 ,δεν έχουν την παραμικρή ιδέα τι τους γίνεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάλεσε η ΔΕΗ,είχα 0.05 και μπήκα στο αορίστου αυτόματα. Θα πάρω 50 euro δώρο λόγο καθυστέρησης λογαριασμών ( είχα αίτημα στην ΡΑΕ) ,pdf λέει διαθέσιμο αύριο. Εννοείται χωρίς δέσμευση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, cyberguy είπε

Με κάλεσε η ΔΕΗ,είχα 0.05 και μπήκα στο αορίστου αυτόματα. 

φαίνεται στο mydei? σε εμενα  εγινε  για ενα χρονο οχι αοριστου

απο myhome gas control 0,05  σε my home gas benefit 

Επεξ/σία από rose from hell
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, rose from hell είπε

φαίνεται στο mydei? σε εμενα  εγινε  για ενα χρονο οχι αοριστου

Αλλο διάρκεια και άλλο χωρίς δέσμευση. Μάλλον είναι με ένα χρόνο διάρκεια χωρίς δέσμευση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν κι εμένα από το 8009001000 να με ενημερώσουν ότι βγήκε ο λογαριασμός ( τον είχα ήδη δει στο ebill ) και στον επόμενο θα έχω 50 ευρώ δώρο.

Δεν έχω κάνει αίτημα στη ΡΑΕ. Από ότι φαίνεται θα το δώσουν σε όλους. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, johnnyman said:

Πήραν και σε μένα.

Ειπαν αύριο θα βγει και το pdf ,αντε να δούμε. 

Μπήκα για να ρωτήσω αυτό, ώστε να περάσω τα στοιχεία για το επίδομα θέρμανσης. Αρα περιμένω την επαύριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DrFreeman είπε

Μπήκα για να ρωτήσω αυτό, ώστε να περάσω τα στοιχεία για το επίδομα θέρμανσης. Αρα περιμένω την επαύριο...

Μπορείς να καλέσεις στον πάροχο σου κ να ζητήσεις να σου πουν τον αριθμό παραστατικού για να μην περιμενεις το pdf (εκτός κ αν θελεις να ελέγξεις ) Τα υπολοιπα τα βλέπεις απο τον λογαριασμό σου (αφμ,μέρα έκδοσης κτλ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΔΕΝ υπάρχει πλέον ΔΕΗ gas BENEFIT  Αορίστου χρόνου

μόλις μίλησα με 8009001000 και μου ειπαν οτι αυτό ίσχυε μέχρι τέλος 2022 αλλά τώρα ειναι με 24μηνη διάρκεια και με 80ε penalty πρόωρης αποχώρησης.

Αν μπώ απο τώρα (πριν την λήξη του myhome gascontrol) τότε θα εχω και τα 50 ευρώ

Αν αλλάξω πάροχο (πριν την λήξη του myhome gascontrol)  θα εχω 40ε penalty πρόωρης αποχώρησης.  Σκέφτομαι να πάω για fysikoaerio Οικιακό Πλήρες (χάνοντας 40+50 ευρώ) ρισκάροντας οτι θα συνεχίσουν να εχουν 'φτηνές' χρεώσεις και θα ειμαι ελεύθερος να επιλέξω ενα νέο πρόγραμμα καλύτερο στο μέλλον.

Αν έχετε κάποιο σχόλιο , καλοδεχούμενο.

 

 

Επεξ/σία από gtkminsomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gtkminsomnia είπε

ΔΕΝ υπάρχει πλέον ΔΕΗ gas BENEFIT  Αορίστου χρόνου

μόλις μίλησα με 8009001000 και μου ειπαν οτι αυτό ίσχυε μέχρι τέλος 2022 αλλά τώρα ειναι με 24μηνη διάρκεια και με 80ε penalty πρόωρης αποχώρησης.

Αν μπώ απο τώρα (πριν την λήξη του myhome gascontrol) τότε θα εχω και τα 50 ευρώ

Αν αλλάξω πάροχο (πριν την λήξη του myhome gascontrol)  θα εχω 40ε penalty πρόωρης αποχώρησης.  Σκέφτομαι να πάω για Φυσικό Αέριο Οικιακό Πλήρες (χάνοντας 40+50 ευρώ) ρισκάροντας οτι θα συνεχίσουν να εχουν 'φτηνές' χρεώσεις και θα ειμαι ελεύθερος να επιλέξω ενα νέο πρόγραμμα καλύτερο στο μέλλον.

Αν έχετε κάποιο σχόλιο , καλοδεχούμενο.

 

 

Ούτε εμείς υπογράψαμε κάποιο πρόγραμμα , απλά όταν έληγε το gas control με 0.05 περάσαμε σε αυτό χωρις την 24μηνη δέσμευση και χωρίς τα 50 ευρώ δώρο ανανέωσης(διαφορετικά από τα 50 ευρώ λόγω καθυστέρησης)

Εγώ θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις μαζί τους και να πάρεις μια γραπτή απάντηση ότι θα σε βάλουν σε αυτό το πρόγραμμα χωρίς δέσμευση μετά την λήξη του gas control , γιατί η ΔΕΗ παραμένει να βάζει νορμάλ τιμές στο ανοιχτό της σε αντίθεση με Ήρων ζενίθ κτλ που βάζουν πλασματικές τιμές ώστε με τη υποτιθέμενη έκπτωση να πέφτει στην κανονική , δεν βάζουν επιδοτήσεις δεπα ( και από προσωπική εμπειρία με ζενίθ το δίκιο σου δεν θα το βρεις ποτέ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, tomtsir είπε

Ούτε εμείς υπογράψαμε κάποιο πρόγραμμα , απλά όταν έληγε το gas control με 0.05 περάσαμε σε αυτό χωρις την 24μηνη δέσμευση

Μήπως έληξε το δικό σας gas control με 0.05 μέσα στο 2022 ?

1 μήνα πριν την λήξη σου ειχαν στείλει γράμμα που εξηγούσαν τι πρόκειται να συμβει μετά την λήξη του gas control ?

Επεξ/σία από gtkminsomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...